Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera?

Rejestracja konta w serwisie bukmacherskim wymaga udostępnienia danych osobowych, takich jak chociażby: Imię i nazwisko, adres zamieszkania, PESEL. Dane te trzeba jeszcze potwierdzić w procesie weryfikacji. Tylko w ten sposób, legalni bukmacherzy mogą uniemożliwić obstawianie zakładów osobom niepełnoletnim. Jest to również ochrona przed praniem brudnych pieniędzy. W tym miejscu dowiesz się, na czym polega oraz ile trwa weryfikacja konta u bukmachera.

Na czym polega proces weryfikacji konta?

W ramach weryfikacji konta użytkownik, który zarejestrował konto w serwisie bukmacherskim powinien załączyć skan lub wyraźne zdjęcie dokumentu tożsamości, takiego jak dowód osobisty lub paszport. Musi to być dokument ze zdjęciem. Na podstawie tego dokumentu bukmacher będzie w stanie potwierdzić prawdziwość danych wpisanych w formularzu rejestracyjnym. Aktywacja konta wiąże się z brakiem górnego limitu stawek, a także umożliwia realizację wypłat. W jakim celu bukmacher weryfikuje tożsamość swoich klientów? Z jednej strony jest to zabezpieczenie przed osobami niepełnoletnimi, którzy chcieliby złamać regulamin, a z drugiej ochrona przed praniem brudnych pieniędzy z fałszywych kont. Do tego dochodzą również bonusy powitalne, z których użytkownik może skorzystać tylko jeden raz.

To nie koniec formalności. Klienci, którzy chcą wypłacać ewentualne wygrane na swoje konto bankowe są także zobligowani do zweryfikowania adresu zamieszkania. W tym celu należy załączyć dokument, na którym widnieją dane osobowe, data oraz adres. Dobrym przykładem jest ostatnio zapłacony rachunek lub też wyciąg z konta bankowego.

Ile czasu trzeba czekać na weryfikację konta?

Czas oczekiwania zależy od bukmachera, a także od tego, w jakim dniu i o której godzinie załączysz dokument tożsamości i dowód miejsca zamieszkania. Duże firmy bukmacherskie zatrudniają większą liczbę pracowników, dzięki czemu, weryfikacja konta zajmuje mniej czasu. Dział supportu w zdecydowanej większości przypadków pracuje jednak w określonych godzinach, a zatem, jeśli użytkownik załączy dokumentu późno w nocy, prawdopodobnie poczeka na weryfikację do rana.

Czytaj również:  Dlaczego przy rejestracji u bukmachera muszę podać numer konta?

Większość bukmacherów posiada dział obsługi klienta działający siedem dni w tygodniu, chociaż w weekendy czas pracy może być krótszy. Wiele zależy także od tego, ilu typerów aktualnie korzysta z usług bukmachera. W piątkowe i sobotnie wieczory zazwyczaj czeka się nieco dłużej. Najwięksi bukmacherzy internetowi w Polsce mogą pochwalić się szybką weryfikacją do kilkunastu minut, podczas gdy w przypadku mniejszych firm może to być nawet kilka godzin. Mówimy o sytuacji, w której gracz załącza dokumenty w godzinach pracy działu obsługi klienta.

Czy można przyspieszyć weryfikację konta?

Tak, chociaż wielu klientów nie chce korzystać z tej metody, aby nie wyjść na klientów natrętnych. Można bowiem skontaktować się z działem obsługi klienta i poprosić o zweryfikowanie konta. To dobra opcja, zwłaszcza, jeśli czas oczekiwania Twoim zdaniem jest zdecydowanie za długi. Bukmacherzy zazwyczaj oferują live chat dostępny na stronie internetowej, jak również odpowiadają swoim klientom za pośrednictwem social mediów. Jeśli czekasz już dość długo, zawsze możesz zapytać, czy coś z weryfikacją Twojego konta jest nie tak. Zazwyczaj w takiej sytuacji Twoje konto zostanie zweryfikowane już po kilku minutach od wysłania wiadomości (o ile oczywiście zrobisz to w godzinach, w których pracuje dział obsługi klienta).

Szybka rejestracja w serwisach bukmacherskich

Czasami graczom zależy na tym, aby jak najszybciej obstawić zakład u konkretnego bukmachera. Może to mieć związek z ofertą na konkretne wydarzenia sportowe na wyłączność, wyższymi kursami, czy też promocjami. Z tego względu, wielu legalnych bukmacherów oferuje klientom szybką rejestrację. Wystarczy podać najważniejsze dane osobowe, takie jak imię i nazwisko oraz PESEL, a wystarczy to do założenia konta tymczasowego. Gracz może od razu dokonać depozytu, odebrać bonus i postawić interesujący go zakład. Weryfikacją konta można natomiast zająć się później, gdy nie będzie naglił czas. Jest to spore udogodnienie, zwłaszcza, gdy czas oczekiwania na weryfikację jest długi.

Czytaj również:  Jak rozpoznać legalnego bukmachera? Rejestracja u bukmachera.

Dlaczego weryfikacja konta jest niezbędna?

Warto jak najszybciej przejść kompletny proces rejestracji konta i zweryfikować swoje dane poprzez załączenie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości. Tylko pełne konto daje bowiem możliwość korzystania ze wszystkich funkcji serwisu bukmacherskiego, z czego najważniejsza jest oczywiście możliwość wypłacania pieniędzy. Dodatkowo, konta tymczasowe mogą być ograniczone czasowo, a także posiadają górny limit stawek do wykorzystania. Aby obstawiać zakłady bez limitu trzeba już posiadać zweryfikowane konto. A zatem, jeśli zależy Ci na tym, aby jak najszybciej postawić zakład, wybierz szybką rejestrację, a po obstawieniu tego zakładu zadbaj o resztę formalności.