Dlaczego przy rejestracji konta u bukmachera muszę podać numer PESEL?

Zakładanie konta w serwisie internetowym legalnego bukmachera w Polsce wiąże się z pewnymi formalnościami. Są one niezbędne, aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji oferowanych przez bukmachera. Wielu użytkowników zastanawia konieczność podania numeru PESEL. W tym miejscu powiemy kilka słów o tym, jak wygląda proces rejestracji konta w serwisie bukmacherskim, a także, dlaczego PESEL jest wymagany przez legalnych bukmacherów.

Kto może obstawiać zakłady bukmacherskie w Polsce?

Zakłady bukmacherskie w Polsce mogą obstawiać gracze pełnoletni, którzy przejdą kompletny proces rejestracji konta. W trakcie rejestracji należy także oświadczyć, że pieniądze przeznaczone na obstawianie zakładów pochodzą z legalnych źródeł dochodu. Aby zweryfikować tożsamość swoich klientów, bukmacherzy wprowadzili proces weryfikacji. Jest to wymóg narzucany przez obowiązującą w naszym kraju ustawę hazardową. Warto jednak zaznaczyć, że procedury KYC (Know Your Customer) to międzynarodowe standardy stosowane na całym świecie.

Regulamin odpowiedzialnej gry u legalnych bukmacherów

Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową bukmacherzy muszą również zadbać o regulamin odpowiedzialnej gry, który powinien zostać załączony na stronie internetowej nie później, niż w dniu rozpoczęcia działalności. Taki regulamin musi zostać uprzednio zatwierdzony przez Ministerstwo Finansów wydające także licencję legalnym bukmacherom. Zgodnie z tym regulaminem, bukmacher powinien stosować pewne mechanizmy kontroli, które zwiększają ochronę użytkowników przez uzależnieniem od hazardu. W regulaminie można znaleźć informacje, że zakłady wzajemne są przeznaczone dla osób pełnoletnich, a bukmacher ma obowiązek weryfikowania tożsamości swoich klientów, aby sprostać obowiązującym wymogom.

Jakie dane należy udostępnić w procesie rejestracji konta?

Podczas szybkiej rejestracji konta wystarczy podać dane konta, takie jak: Adres email, hasło oraz ewentualnie login, dane osobowe: imię i nazwisko oraz PESEL, a także dane teleadresowe: adres zamieszkania, numer telefonu. Użytkownicy muszą także zaakceptować regulamin bukmachera oraz opcjonalnie zaznaczyć zgody na przetwarzanie danych osobowych i dostarczanie treści marketingowych. Obowiązkiem gracza jest oświadczenie, że pieniądze przeznaczone na obstawianie zakładów bukmacherskich pochodzą z legalnych źródeł. W formularzu rejestracyjnym można wykorzystać także kod promocyjny, z którym można uzyskać wyższy bonus na start.

Czytaj również:  Warunki legalnego obstawiania zakładów online

Dlaczego PESEL jest wymagany przy rejestracji?

Ponieważ takie wymogi narzuca na legalnych bukmacherów obowiązująca w Polsce ustawa hazardowa. Bukmacher ma obowiązek weryfikować tożsamość swoich klientów, co ma dwa podstawowe cele: uniemożliwienie gry niepełnoletnim użytkownikom, a także zapobieganie fałszywych kont, które mogłyby nadużywać bonusu powitalnego i służyć do prania brudnych pieniędzy. Zresztą nie tylko bukmacherzy mają taki obowiązek. Międzynarodowa procedura KYC jest także powszechna chociażby w serwisach internetowych umożliwiających handel instrumentami finansowymi. W związku z tym, w Polsce nie znajdziemy bukmacherów internetowych, którzy nie wymagali numeru PESEL przy rejestracji konta.

Na czym polega weryfikacja konta w serwisie bukmacherskim?

Aby zweryfikować tożsamość swoich klientów, legalni bukmacherzy wprowadzili proces weryfikacji konta. Aby pomyślnie przejść ten proces, użytkownicy muszą załączyć skan lub zdjęcie ważnego dokumentu tożsamości, takiego jak dowód osobisty lub paszport. Musi to być dokument ze zdjęciem. Bukmacherzy wymagają również dokumentu, który potwierdzi aktualne miejsce zamieszkania. Takim dokumentem może być wyciąg z rachunku bankowego lub ostatni zapłacony rachunek. Czas oczekiwania na weryfikację konta zajmuje zwykle kilkanaście minut, ale czasami może wydłużyć się do kilku godzin. Tutaj warto jednak wspomnieć, że szybka rejestracja pozwala już dokonać depozytu i obstawiać zakłady do górnego limitu stawki. Natomiast po pełnej weryfikacji konta gracze będą mogli obstawiać zakłady bez limitu stawek oraz wypłacać ewentualne wygrane.

Czy dane udostępnione bukmacherom są bezpieczne?

Jak najbardziej, legalni bukmacherzy muszą zadbać o to, aby dane udostępnione przez graczy były dobrze zabezpieczone przed atakami. Nie chodzi tu wyłącznie o RODO, ale o wiarygodność firmy bukmacherskiej. Jakiekolwiek wycieki informacji oznaczałyby całkowity spadek zaufania i w zasadzie koniec takiego bukmachera. Dlatego też, legalne firmy bukmacherskie korzystają z bardzo nowoczesnych zabezpieczeń, które odpowiednio szyfrują dane i zabezpieczają je przed atakami hackerskimi. W związku z tym, gracze udostępniający swoje dane osobowe oraz skan dokumentu tożsamości nie muszą obawiać się problemów z tego powodu. To samo dotyczy metod płatności, klienci mogą bezpiecznie załączyć dane karty płatniczej oraz rachunku bankowego, co znacznie usprawni realizację depozytów i wypłat z konta.

Czytaj również:  Dlaczego przy rejestracji u bukmachera trzeba dołączyć skan dowodu osobistego? Bukmacherzy bez dowodu.