Nasze typy na kolejny Superpuchar Europy

Zgodnie z informacjami, do jakich dotarł The Guardian, UEFA planuje wprowadzenie zmian w formacie Superpucharu Europy. Zgodnie z założeniami turniej miałby się odbywać w Stanach Zjednoczonych i zmienić swoją formę na „final four”. Zgodnie z nowymi założeniami, w walce o Superpuchar Europy zmierzyliby się, poza zwycięzcami Ligi Europy i Ligi Mistrzów, również zwycięzcy Ligi Konferencji i Major League Soccer.

Otworzenie się na rynek Stanów Zjednoczonych z pewnością przyniosłoby UEFA dodatkowe miliardy, jednak czy wówczas dalej moglibyśmy mówić o Superpucharze Europy? Tego nie wiadomo. Wiadomo jednak, że dotychczas zmiany te nie weszły jeszcze w życie, więc można przystąpić do typowania wyników na dotychczasowych warunkach. Jakie zakłady obstawiać i w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo? Wskazówki i podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule.

Kiedy odbędzie się Superpuchar Europy 2023?

Superpuchar Europy to doroczny mecz piłkarski, który odbywa się w sierpniu każdego roku, jeszcze przed rozpoczęciem piłkarskiego sezonu Ligi Mistrzów i Ligi Europy. Podczas tego wydarzenia na murawie spotykają się zwycięscy poprzedniego sezonu. W ramach meczu wyłaniany jest najlepszy klub piłkarski w całej Europie.

Pierwszy mecz o Superpuchar Europy odbył się w 1971 roku. Wówczas do rywalizacji stawały drużyny, które zwyciężyły w Pucharach Europejskich Mistrzów Kraju oraz w Pucharze Zdobywców Pucharu. Od tego czasu mistrzostwa ewoluowały, by dzisiaj prezentować się w doskonale wszystkim znanym formacie.

Kto zgarnie Puchar Europy 2023?

Obecnie nie są jeszcze znane drużyny piłkarskie, które zmierzą się ze sobą w sierpniu 2023 roku. Tym samym, w naszych analizach musimy się opierać wyłącznie na danych statystycznych. Podczas ostatniego meczu o Superpuchar Europy zawalczyły kluby Real Madryt i Eintracht Frankfurt. Podczas meczu na Stadionie Olimpijskim w Helsinkach najlepsi okazali się Hiszpanie.

Nie da się przy tym ukryć, że to właśnie drużyny z Hiszpanii najczęściej triumfują podczas meczów o Superpuchar Europy. Do tej pory, najwięcej, bo aż po 5 zwycięstw w meczach o Superpuchar Europy zdobyły takie drużyny jak FC Barcelona, AC Milan oraz Real Madryt. Ten ostatni zdobył swoje piąte zwycięstwo podczas tegorocznego spotkania.

Czytaj również:  Czym są punkty FKP Fortuna?

Podczas szacowania szansy na zwycięstwo w kolejnym sezonie nie możemy zapomnieć o jednym z głośniejszych transferów ubiegłych lat. W bieżącym roku, Robert Lewandowski przeszedł z Bayerny Monachium, w którym grał od sezonu 2014/2015 i z którym wywalczył w 2020 roku Superpuchar Europy, do FC Barcelony. Przejście tak dobrego strzelca, do drużyny Hiszpanów stawia niemiecką drużynę na przegranej pozycji. Jednak o tym, jak ukształtuje się kolejne spotkanie w głównej mierze zadecydują popisy piłkarzy na boisku w bieżącym sezonie.

W fazie grupowej Ligi Mistrzów na prowadzenie wysunął się Bayern, który obecnie ma na swoim koncie 18 punktów i tym samym może się pochwalić przewagą trzech punktów nad podążającym tuż za nim Napoli.

W fazie grupowej Ligi Europy na pierwszej pozycji znajduje się obecnie Real Sociedad z wynikiem 15 punktów. Tuż za nim, z różnicą zaledwie jednego punktu znajduje się Freiburg. Jak widać, żaden z tych klubów jeszcze nie zgarnął Superpucharu Europy, tym samym wszystko może się wydarzyć.

Jak obstawiać zakłady w meczach o Superpuchar Europy?

Jednym z najczęściej wybieranych zakładów w meczach o Superpuchar Europy są zakłady na zwycięzcę spotkania. Aby zwiększyć swoją skuteczność w typowaniu wyniku, warto odpowiednio się do tego przygotować. Tym, na co warto zwrócić uwagę jest przede wszystkim kondycja drużyny rywalizujących. Warto szczegółowo zweryfikować wyniki, jakie obie drużyny uzyskały podczas meczów ligowych. Może się okazać, że jedna z drużyn rywalizujących wyróżniała się znacznie wyższą skutecznością od drużyny przeciwnej.

Warto przeanalizować liczbę goli strzelonych oraz straconych. W ten sposób będziesz wiedział, czy dana drużyna kładzie większy nacisk na obronę, czy bardziej skupia się na ataku. Z pewnością drużyna, która w meczach Ligowych uzyskała lepszy wynik, będzie na lepszej pozycji. Dobrze pokazuje to zeszłoroczne spotkanie.

Real Madryt, przy rozegranych 57 meczach miał wyraźną przewagę aż 36 bramek strzelonych i 22 mniej straconych nad swoim rywalem Eintracht Frankfurt, który rozegrał 55 meczów. Jak wszyscy dobrze wiemy, to właśnie Hiszpanie zakończyli spotkanie z pucharem.

Czytaj również:  Łotwa - Walia analiza i typy

Powyższe statystyki okażą się również pomocne podczas typowania zakładów na liczbę bramek. Wiedząc, w jaki sposób grają obie drużyny, będziesz mógł wytypować zakłady w formule powyżej/poniżej na liczbę bramek podczas meczu lub dla konkretnej drużyny.

Chcąc typować zakłady na Superpuchar Europy nie zapomnij również o tym, by zapoznać się z informacjami, na temat zawodników, którzy zostali wytypowani do rozegrania meczu. Być może decyzją trenera najważniejsi piłkarze będą musieli oszczędzać siły przed nadchodzącymi meczami ligowymi i tym samym drużyna stanie do gry z wyraźnie osłabionym składem. Sprawdź również, czy najważniejsi piłkarze nie leczą obecnie ciężkich kontuzji, które również mogą osłabić drużynę.