Jak obstawiać siatkówkę mężczyzn?

Jak obstawiać siatkówkę mężczyzn? Siatkówka zalicza się do grona najpopularniejszych sportów w naszym kraju. Wpływ na taki stan rzeczy niewątpliwie ma bardzo mocna liga, a także sukcesy osiągane przez reprezentacje. Zwłaszcza siatkówka meszczyzn przyciąga ogromne zainteresowanie ze strony kibiców. Zastanawiasz się w jaki sposób obstawiać te rozgrywki? W niniejszym artykule omówimy najważniejsze rozgrywki, rodzaje zakładów, a także podpowiemy, jak skuteczniej typować wyniki spotkań.

Siatkówka mężczyzn – jakie rozgrywki warto obstawiać?

Jeśli chodzi o rozgrywki ligowe, za najmocniejszą na świecie uważa się ligę włoską. Zwłaszcza siatkówka meszczyzn stoi tam na niezwykle wysokim poziomie. Z tego kraju pochodzi wielu triumfatorów siatkarskiej Ligi Mistrzów dla najlepszych klubów w Europie. Najwięcej drużyn w tym gronie posiada jednak Rosja, która również posiada mocną ligę. Do światowej czołówki zalicza się także liga polska, zarówno w wykonaniu mężczyzn, jak również kobiet. Drużyna ZAKSA Kędzierzyn Koźle to triumfator dwóch ostatnich edycji siatkarskiej Ligi Mistrzów mężczyzn. Mocnych lig można szukać także w takich krajach, jak: Brazylia, Niemcy, Turcja, Niemcy.

Dużym zainteresowaniem cieszą się również mecze reprezentacyjne. Co cztery lata odbywają się Mistrzostwa Świata w siatkówce, a co dwa lata Mistrzostwa Europy. Mamy także coroczną Ligę Narodów w okresie wakacyjnym. Do prestiżowych turniejów zalicza się także turniej siatkarski zaliczany do grona dyscyplin na Letnich Igrzyskach Olimpijskich.

Jak obstawiać siatkówkę mężczyzn – Zakłady bukmacherskie na mecze siatkówki

Mecze siatkówki można obstawiać na kilka sposobów. Najwięcej typerów wybiera najbardziej powszechne i ogólnodostępne zakłady na zwycięzcę, w których wystarczy wskazać naszego faworyta do wygrania meczu. Siatkówka meszczyzn jest oczywiście dyscypliną, w której nie ma remisów, dzięki czemu zakłady na zwycięzcę są dwutorowe. Bardzo popularne są również zakłady na dokładny wynik, w którym można obstawić jeden z sześciu rezultatów: 3-0, 3-1, 3-2, 0-3, 1-3 lub 2-3. Można tu liczyć na znacznie wyższe kursy bukmacherskie, aniżeli w ofercie zakładów na zwycięzcę.

Czytaj również:  Siatkówka na żywo – jak ją obstawiać?

Jeśli chodzi o bardziej szczegółowe zakłady na mecze siatkówki, warto wskazać chociażby handicap setowy, w którym gracze typują zwycięzcę odejmując lub dodając wirtualne sety jednej ze stron. Alternatywą jest handicap punktowy – wówczas o wyniku decydują zsumowane punkty zdobyte przez drużyny we wszystkich rozegranych setach. Siatkówka meszczyzn oferuje także zakłady poniżej/powyżej na liczbę rozegranych punktów na przestrzeni całego meczu.

Jak skuteczniej obstawiać siatkówkę mężczyzn?

Siatkówka nie należy do grona szczególnie skomplikowanych dyscyplin, ale do skutecznego obstawiania zakładów przyda się oczywiście odrobina doświadczenia i wiedzy. Warto śledzić rozgrywki i poszerzać swoją wiedzę na temat zawodników oraz zespołów. Doświadczeni typerzy często ograniczają się do obstawiania zakładów w tych ligach, w których czują się naprawdę mocni. Aby skuteczniej wytypować wynik meczu, warto przeprowadzić analizę przedmeczową.

W trakcie takiej analizy należy wziąć pod uwagę takie czynniki, jak: wyniki ostatnich meczów, bilans spotkań bezpośrednich, statystki, składy obu zespołów, rangę spotkania. W przypadku rozgrywek ligowych istotną kwestią będzie także miejsce w tabeli. Siatkówka meszczyzn to sport bardzo emocjonujący, a także obfitujący w zwroty akcji, zgodnie z powiedzeniem: jeśli nie wygrywa się w trzech setach to przegrywa się w pięciu. Dlatego obstawiając mecze siatkówki na pewno warto pamiętać o tym, że na wynik meczu wpływać będą także losowe czynniki,  których nie da się uwzględnić nawet w najlepszej analizie przedmeczowej.

Jak obstawiać siatkówkę mężczyzn – Siatkówka meszczyzn a typy bukmacherskie

Najpopularniejsze rozgrywki są śledzone przez tysiące kibiców, ale również ekspertów, którzy dzielą się swoimi spostrzeżeniami i udostępniają typy bukmacherskie na mecze siatkówki. To dobre uzupełnienie samodzielnej analizy lub prosty sposób na wyselekcjonowanie zakładów, jeśli zależy nam na czasie. Obstawiając typy innych graczy musimy jednak liczyć się z tym, że ich rzetelność stoi pod znakiem zapytania i może sami bylibyśmy w stanie skuteczniej obstawić wynik. Dlatego warto sięgać po typy na forach bukmacherskich lub serwisach społecznościowych, gdzie istnieje możliwość zweryfikowania wyników danego typera w przeszłości.

Czytaj również:  System bukmacherski na dokładny wynik

Gdzie można obstawiać zakłady na siatkówkę mężczyzn?

Siatkówka należy go grona najchętniej obstawianych dyscyplin sportowych, a co za tym idzie, jest dostępna w ofercie wszystkich legalnych bukmacherów. Gracze będą mieli zatem sporą okazję do testowania różnych promocji i bonusów oraz obstawiania zakładów z najwyższymi kursami. Jeśli interesuje Cię przede wszystkim siatkówka meszczyzn, bardzo bogatą ofertą zakładów na liczne rozgrywki panów pochwalić się może bukmacher Superbet. To uznany bukmacher, który słynie z bardzo dużego wyboru zakładów bukmacherskich, a także przemyślanej oferty promocyjnej, dzięki której gracze stale mogą liczyć na dodatkowy zastrzyk środków.