O tym, jak działają zakłady bukmacherskie

Wiele osób, planujących rozpoczęcie przygody z typowaniem zakładów bukmacherskich zadaje sobie pytanie: „jak działają zakłady bukmacherskie”. Choć początkowo mogą się wydawać niezwykle skomplikowane, to w rzeczywistości już po kilku postawionych kuponach gracze zaczynają rozumieć zasady obowiązujące w świecie bukmacherskim. Jeśli i ty stoisz przed decyzją, czy rozpocząć typowanie zakładów sportowych, powinieneś koniecznie zapoznać się z treścią tego artykułu. Zawarte w nim wskazówki i informacje pozwolą ci rozwiać wszelkie wątpliwości, sprawiając, że już pierwsze twoje typy okażą się skuteczne.

Na czym polegają zakłady bukmacherskie?

Mówiąc najbardziej wprost zakłady bukmacherskie polegają na założeniu się z wybranym legalnym polskim bukmacherem o wynik danego spotkania. Gracze mogą zawierać zakłady na różne kategorie i dyscypliny sportowe. W przypadku, gdy postawiony typ okaże się trafny, wówczas bukmacher wypłaca graczowi wygraną, zgodną z określonym kursem. W przypadku błędnego typu cała wpłacona kwota zostaje na koncie bukmachera.

Jak skutecznie typować zakłady bukmacherskie

Chcąc rozpocząć swoją przygodę z typowaniem zakładów wzajemnych warto wiedzieć, że głównym zadaniem bukmacherów jest wygrywanie z graczami i tym samym zarabianie pieniędzy. Głównym źródłem utrzymania bukmacherów są tak zwane kuponu akumulacyjne, na których gracze stawiają po kilka zakładów. Tego typu rozwiązania kuszą znacznie wyższym kursem i tym samym wizją zgarnięcia wysokich nagród. Jednak wraz ze wzrostem liczby zdarzeń na kuponie, zmniejsza się szansa na skuteczne wytypowanie wszystkich zdarzeń. Aby znacząco zwiększyć swoje szanse na wygrane, warto stosować się do poniższych zasad.

Korzystaj z promocji na start

Nowi gracze mogą skorzystać z atrakcyjnych pakietów powitalnych, przygotowanych przez większość operatorów zakładów wzajemnych. Bukmacherzy chcąc przyciągnąć jak największa liczbę graczy wprowadzili rozwiązania, które pozwalają nowym graczom typować zakłady z niemal zerowym udziałem środków własnych.

Korzystaj z porad ekspertów

Jeżeli zależy ci na tym, by postawione przez ciebie zakłady były skuteczne, powinieneś za każdym razem weryfikować informacje zawarte w sieci, skupiając się przede wszystkim na poradach ekspertów. Również na naszej stronie znajdziesz najistotniejsze informacje dotyczące niemal każdej dyscypliny sportowej, które pomogą ci w postawieniu wygranego zakładu.

Czytaj również:  Liga włoska – co typować przy pomocy tej ligi?

Zawsze sprawdzaj listę zawodników

Kontuzje kluczowych zawodników są w stanie wpłynąć na przebieg spotkania, całkowicie zmieniając jego wynik. Drużyna, która wydawała się być wyraźnym faworytem, bez swojego najsilniejszego gracza może nie uzyskać tak wysokich not i tym samym zająć gorszą pozycję. Jeśli więc planujesz przystąpić do typowania zakładu sportowego u bukmachera, powinieneś dokładnie zapoznać się z listą zawodników kontuzjowanych. W ten sposób zyskasz znacznie lepszy podgląd w to, co w rzeczywistości może się wydarzyć na boisku.

Podczas typowania nie kieruj się emocjami

Niekiedy postawienie zakładu na porażkę ulubionej drużyny okazuje się zbyt trudne, nawet wówczas, gdy wszystkie znaki na niebie i ziemi pokazują, że tak właśnie zakończy się spotkanie. Jeżeli postawienie typu na porażkę swoich ulubionych drużyn jest dla ciebie zbyt trudne, zrezygnuj z typowania takiego zakładu. Podczas typowania zakładów wzajemnych powinieneś zawsze kierować się chłodnym umysłem, ponieważ tylko w ten sposób będziesz w stanie przeprowadzić odpowiednią kalkulację, która ostatecznie przyczyni się do postawienia skutecznego zakładu.

Typuj sport, w którym czujesz się dobrze

Każda dyscyplina sportowa wiąże się z określonymi zasadami i specyfiką. Ich znajomość jest niezbędna dla prawidłowego typowania zakładów wzajemnych. Jeżeli wybrana przez ciebie dyscyplina jest niezrozumiała i nie do końca zdajesz sobie sprawę na czym polega, wówczas raczej nie uda ci się odpowiednio wytypować wyników spotkania. Chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną typuje te dyscypliny, które znasz. Wówczas porady ekspertów będą dla ciebie dodatkiem, a nie kluczowym źródłem informacji.

Zawsze typuj zakłady bukmacherskie u legalnych polskich bukmacherów

Obecnie na rynku działa kilkunastu legalnych polskich bukmacherów, którzy prowadzą zakłady wzajemne na podstawie uzyskanej licencji, wydawanej przez Ministra Finansów. Być może podczas poszukiwania swojego ulubionego operatora trafisz na stronę firmy, która działa w podziemiu. Wówczas powinieneś zrezygnować z zakładania konta. Typując zakłady bukmacherskie w kolekturach działających poza prawem ryzykujesz podwójnie. Po pierwsze, taki działający w podziemiu bukmacher może nie wypłacić ci wygranej, jeśli postawiony przez ciebie kupon okaże się skuteczny. wówczas nie będziesz miał nawet możliwości zainterweniowania, ponieważ działasz na własną odpowiedzialność. Po drugie, decydując się na obstawianie zakładów wzajemnych u nielegalnych bukmacherów narażasz się na wysokie kary administracyjne, w przypadku gdy odpowiednie instytucje wykryją, że bierzesz udział w tym nielegalnym procederze.

Czytaj również:  Aplikacja do ogladania meczy na zywo - Gdzie oglądać mecze?