Co warto obstawiać w świecie esportu?

Zakłady Esport prężnie rozwija się także w branży bukmacherskiej, przyciągając wielu, zwłaszcza młodych typerów. Sporty elektroniczne bez wątpienia różnią się od tradycyjnych dyscyplin, ale zamysł w kontekście bukmacherki jest niezmienny – przewidzieć, który zawodnik lub drużyna wygrają spotkanie. Profesjonalny esport stale poszerza się o nowe dyscypliny, czego konsekwencją są esport zakłady, które coraz liczniej goszczą w ofercie legalnych bukmacherów.

Co to jest esport? Zakłady esport

Esport, czyli sporty elektroniczne to forma rywalizacji, w której dwie drużyny lub dwóch zawodników rywalizuje między sobą w wirtualnym świecie gry komputerowej. Dana gra komputerowa może wymagać różnych umiejętności: począwszy od dobrego refleksu, aż po zmysł taktycznego myślenia. Esport wywodzi się bezpośrednio od gier multiplayer, w których gracze mogą ze sobą rywalizować przez Internet. Pierwsze takie gry pojawiały się jeszcze pod koniec lat. 90, jednak profesjonalny esport na poważnie rozwija się od drugiej dekady XXI wieku. Jedną z pierwszych globalnych dyscyplin esportowych jest gra League of Legends, która zadebiutowała w 2007 roku.

Zakłady esport

Najpopularniejsze dyscypliny w esporcie

Jedną z najważniejszych i najpopularniejszych dyscyplin esportowych jest League of Legends, która w dużej mierze przyczyniła się do rozwoju tej branży i dała początki profesjonalnym sportom elektronicznym o globalnym zasięgu. Bardzo zbliżoną grą jest DOTA 2 wydana w 2013 roku. To najbardziej dochodowa spośród dyscyplin, w której najlepsi zawodnicy gromadzą fortuny rzędu kilku milionów dolarów. Rozwój profesjonalnego esportu jest także ściśle powiązany z kultową strzelanką FPS, a zatem Counter Strike: Global Offensive.

Duża popularność wyżej wymienionych gier ma wpływ także na esport zakłady. To właśnie te trzy gry oferują największy wybór zakładów i są najchętniej obstawiane przez fanów. Wybór sportów elektronicznych w serwisach bukmacherskich stale się rozwija, podobnie jak rozwija się scena esportowa. Do grona najpopularniejszych sportów elektronicznych, które można obstawiać u bukmacherów zaliczymy również takie gry, jak: Valorant, Call of Duty, Rainbow Six, Hearthstone, Overwatch, Starcraft 2, Fortnite oraz FIFA.

Czytaj również:  Jak obstawiać mecze CS: GO? Wszystko na temat typów!
Zakłady esport

Jakie zalety posiadają zakłady esport?

Branża esportowa cieszy się imponującymi zasięgami, a wynika to w dużej mierze z nieograniczonej dostępności. Najważniejsze turnieje esportowe są bowiem transmitowane przez Internet za pośrednictwem darmowych streamów, dzięki czemu, fani z całego świata mogą oglądać swoich ulubionych graczy w akcji. Skwapliwie korzystają z tego bukmacherzy, u których często można oglądać streamy z najważniejszych turniejów. To z kolei wpływa na jakość zakładów na żywo – możliwość oglądania transmisji automatycznie gwarantuje większe emocje.

Dużym plusem jest również to, że esport zakłady otwierają przed graczami nowe rynki, a to wiąże się z coraz większą liczbą wydarzeń, które można obstawiać. Ważne turnieje są rozgrywane niemal przez okrągły rok, a to oznacza, że fani nie muszą obawiać się sezonowych przerw, tak jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych sportów. Esport zakłady cieszące się coraz większą popularnością często wiążą się także z licznymi promocjami, które mają zachęcić typerów do wypróbowania tej opcji.

Zakłady esport

Czy zakłady na esport różnią się od tradycyjnych dyscyplin?

Jeśli chodzi o samą kwintesencję obstawiania zakładów bukmacherskich, nie, celem wciąż jest przewidzenie przebiegu gry i wytypowanie zwycięzcy lub określonego scenariusza. Jednak sama specyfika rywalizacji, a co za tym idzie, czynniki, które mają wpływ na przebieg rozgrywki, jest już znacznie inna. Tutaj zawodnicy zasiadają przed komputerem i muszą wykazać się szeregiem określonych umiejętności. Liczy się czas reakcji, strategia, taktyka, umiejętność planowania na kilka ruchów do przodu, dobra znajomość gry.

W sportach elektronicznych ważna jest także dyspozycja dnia. Dobrze świadczą o tym bilanse bezpośrednie pomiędzy najlepszymi zespołami, które często wymieniają się między sobą zwycięstwami w meczach. To z kolei sprawia, że esport zakłady są bardziej nieprzewidywalne i trudne do prawidłowego wytypowania. Z drugiej jednak strony gwarantują znacznie większe emocje, a ponadto, bukmacherom znacznie trudniej jest ustalić adekwatne kursy. Skwapliwie korzystają z tego doświadczeni fani sportów elektronicznych, którzy potrafią stawiać intratne zakłady na esport.

Czytaj również:  Co liga angielska piłka nożna ma najlepszego do typowania?
Zakłady esport

Jakie sport elektroniczne warto obstawiać? Zakłady esport

Warto bazować na tych dyscyplinach, w których czujemy się dobrze. Stałe obserwowanie rozgrywek i wyników pozwala zdobywać wiedzę na temat zespołów i zawodników, a to procentuje z każdym kolejnym kuponem. Jak już mówiliśmy, esport zakłady nie należą do łatwych, ponieważ w czołówce często mają miejsce przetasowania, a prestiżowe turnieje zawsze mają kilku faworytów. Dobrą opcją na start wydaje się Counter Strike: Global Offensive oraz inne strzelanki. Łatwiej zrozumieć ich zasady i specyfikę rozgrywki. Na później warto pozostawić wszelkie strategie i gry MOBA, takie jak LoL czy Dota 2. Tutaj, na esport zakłady wpływa dużo większa liczba czynników.