Ruszyła Ekstraklasa – jak obstawiać ekstraklasę 2022/2023?

jak obstawiać ekstraklasę

W Ekstraklasie po staremu – za nami trzy kolejki spotkań, a w gronie osiemnastu najlepszych polskich zespołów zostały już tylko dwa, które nie mają jeszcze na swoim koncie porażki. To pokazuje, jak trudno jest typować faworytów w polskiej lidze. Być może zastanawiasz się, jak obstawiać Ekstraklasę w sezonie 2022/2023 w kontekście mistrzostwa kraju. Analizujemy obecną sytuację po trzech pierwszych kolejkach i staramy się wskazać głównych faworytów. Nie jest to łatwe!

jak obstawiać ekstraklasę

Mistrz w poważnych tarapatach

Lech Poznań przed rozpoczęciem Ekstraklasy w sezonie 2022/2023 był głównym faworytem do mistrzostwa. Obrona tytułu z poprzedniego sezonu będzie jednak bardzo trudna. Na ten moment, Kolejorz pod wodzą Johna van den Broma zawodzi na całej linii. Przegrana Superpucharu Polski z Rakowem Częstochowa, odpadnięcie z eliminacji do Ligi Mistrzów na pierwszej przeszkodzie, porażka w pierwszym meczu z islandzkim zespołem w eliminacjach do Ligi Konferencji, dwie przegrane i remis po trzech pierwszych kolejkach Ekstraklasy i miejsce w strefie spadkowej. Koszmar. Naprawdę ciężko obecnie typować Lecha do mistrzostwa kraju, ale sezon jest długi.

jak obstawiać ekstraklasę

Raków i Pogoń marzą o pierwszym mistrzostwie

Jeśli zapytany znawców polskiej ligi, jak obstawiać Ekstraklasę pod kątem mistrza kraju, wielu z nich wskaże na Raków Częstochowa. Klub ten jest bardzo mądrze prowadzony, a Marek Papszun bardzo chce zwieńczyć swoją przygodę z Rakowem mistrzostwem kraju. Zespół z Częstochowy w ostatnich dwóch sezonach zdobywał wicemistrzostwo, Puchar i Superpuchar Polski, a ponadto zaskakująco dobrze spisuje się w eliminacjach do Ligi Konferencji. Raków ma jednak na koncie pierwszą wpadkę w Ekstraklasie – przegraną 1-0 z Górnikiem Zabrze na wyjeździe. Mimo to, na chwilę obecną Raków jest głównym faworytem do zdobycia mistrzostwa kraju.

Wielkie apetyty ma także Pogoń Szczecin, najbardziej utytułowany polski klub bez mistrzowskiego pucharu w gablocie. Trzecie miejsce w poprzednim sezonie i walka do końca o tytuł mistrza rozbudziła nadzieje kibiców. Pogoń szybko pożegnała się z eliminacjami do Ligi Konferencji, ale w lidze radzi sobie całkiem nieźle – sześć punktów w trzech meczach. Zastanawiając się nad tym, jak obstawiać Ekstraklasę w bieżącym sezonie, na pewno warto pamiętać o drużynie ze Szczecina.

Czytaj również:  Jak duże znaczenie ma mecze tabela przy obstawianiu?

Dobry początek Wisły Płock i Cracovii – jak obstawiać ekstraklasę

Dwa największe zaskoczenia w bieżącej edycji Ekstraklasy to Wisła Płoci i Cracovia. Po trzech kolejkach tylko te dwa zespoły są niepokonane i mają na koncie komplet punktów. O ile dobra dyspozycja Płocka nie może dziwić, biorąc pod uwagę, że w tym klubie nie brakuje pieniędzy, o tyle świetna forma Cracovii jest już sporą niespodzianką. Ciężko jednak na ten moment realnie oceniać szanse tych dwóch zespołów na mistrza kraju. Wydaje się jednak, że oba te zespoły mogą powalczyć o co najmniej czołową trójkę, która daje prawo udziału w eliminacjach do europejskich pucharów.

jak obstawiać ekstraklasę

Legia odbuduje się po fatalnym sezonie? jak obstawiać ekstraklasę

Omawiając to, jak obstawiać Ekstraklasę w zakładach na mistrza kraju ciężko przejść obojętnie obok Legii Warszawa. W końcu w ostatniej dekadzie zespół ten aż siedmiokrotnie sięgał po mistrzostwo. Ostatni sezon był jednak koszmarny dla klubu ze stolicy. Legia dość długo przebywała w okolicy strefy spadkowej, a nawet plasowała się przez chwilę na ostatnim miejscu. Lepsza końcówka sezonu pozwoliła się jednak przesunąć na 10 miejsce. Dla Legii to wciąż wynik tragiczny, w końcu zespół z takim potencjałem nie powinien schodzić z podium. Czy warszawiacy odbudują się w sezonie 2022/2023? W pierwszych trzech spotkaniach Legia remisowała, wygrywała i przegrywała i to w zasadzie najlepsze podsumowanie szans Legii w tym sezonie – żaden wynik nie będzie większym zaskoczeniem.

Kto powalczy o europejskie puchary?

Mistrz kraju powalczy o awans do Ligi Mistrzów, a zespoły z drugiego i trzeciego miejsca będą rywalizować w eliminacjach do Pucharu Konferencji. Które zespoły mają największe szanse na podium? Pewniakiem wydaje się Raków Częstochowa. Choć to za wcześnie, aby typować zespół prowadzony przez Marka Papszuna na nowego mistrza kraju, ciężko sobie wyobrazić, że tak świetnie prowadzona drużyna nie uplasuje się w top 3. Duże szanse ma Pogoń Szczecin i Wisła Płock. Po fatalnym początku sezonu nie skreślamy jeszcze Lecha Poznań, aczkolwiek mistrz Polski musi jak najszybciej znaleźć właściwą drogę, bo ten sezon ucieka mu bardzo szybko. W gronie faworytów do podium należy umieścić także Legię Warszawa.

jak obstawiać ekstraklasę

Jak obstawiać Ekstraklasę w sezonie 2022/2023?

Przede wszystkim ostrożnie. Wyniki meczów w Ekstraklasie pokazują, jak nieprzewidywalne są te rozgrywki. Po trzech kolejkach, mistrz Polski znajduje się w strefie spadkowej, a na czele znajduje się szósty i dziewiąty zespół poprzedniego sezonu. Nie zawodzi Raków Częstochowa i Pogoń Szczecin, które wciąż prezentują równy, wysoki poziom. Jak obstawiać Ekstraklasę w sezonie 2022/2023? Na dzień dzisiejszy faworytem wydaje się Raków Częstochowa, który pokazuje, że nawet w polskich realiach można budować i prowadzić klub w sposób mądry i przemyślany.

Czytaj również:  Jakie opinie ma bukmacher Superbet?