Warto wiedzieć zanim założysz konto u bukmachera cz.1

Wybór bukmachera to niełatwe zadanie, zwłaszcza, że na polskim rynku bukmacherskim działają już 23 firmy, a lista ta stale się wydłuża. Nie dziwi zatem fakt, że wiele osób doświadcza problemu dobrobytu i nie wie, gdzie zarejestrować konto. Dlatego też, przygotowaliśmy krótki poradnik podzielony na dwie części. W każdej z nich znajdziesz po pięć wskazówek, które pomogą Ci łatwiej i szybciej wybrać bukmachera dostosowanego do swoich potrzeb.

  1. Rankingi bukmacherów – ułatwienie w poszukiwaniach

Na początek warto sprawdzić dostępne w sieci rankingi bukmacherów internetowych. To duże ułatwienie, ponieważ ranking dostarcza wielu ważnych informacji w pigułce. Możesz także dowiedzieć się więcej na temat tego, jak inni oceniają konkretnego bukmachera, a także, jaki bonus na start można otrzymać wybierając konkretny serwis internetowy. Na chwilę obecną na polskim rynku bukmacherskim funkcjonuje aż 23 bukmacherów internetowych, a w kolejce po licencję stoją kolejne firmy. Wiele nazw możesz nawet nie kojarzyć i jest to zupełnie normalne. Warto zatem wstępnie rozeznać się w sytuacji wybierając ranking bukmacherów. Możesz sprawdzić kilka rankingów, aby wyselekcjonować te marki, które w czołówce pojawiają się najczęściej.

  1. Sprawdź, czy wybrany bukmacher jest legalny

Obowiązująca w Polsce ustawa hazardowa sprawia, że zakłady bukmacherskie można obstawiać wyłącznie u legalnych bukmacherów posiadających licencję wydaną przez Ministra Finansów. A zatem, koniecznie sprawdź, czy bukmacher, u którego chcesz założyć konto, posiada takową licencję. Na stronie Ministerstwa Finansów dostępna jest aktualna lista podmiotów, które dysponują licencją na urządzane zakładów wzajemnych przez Internet oraz w punktach naziemnych. Istnieje również bardzo prosty sposób, który pozwala sprawdzić, czy mamy do czynienia z legalnych bukmacherem. Jeśli strona jest zarejestrowana na polskiej domenie (zakończenie .pl) wówczas masz pewność, że jest to legalny bukmacher. Tylko to rozszerzenie może być stosowane przez licencjonowanych bukmacherów online, a ponadto, zagranicznie firmy nie mają możliwości działania pod takim adresem.

  1. Zapoznaj się z regulaminem, zwłaszcza oferty powitalnej
Czytaj również:  Hamburg SV - VfB Stuttgart analiza i typy

Regulamin bukmachera liczy sobie kilkadziesiąt stron, a do tego dochodzi regulamin odpowiedzialnej gry oraz regulamin oferty powitanej. Spoko, w pełni rozumiemy to, że nie masz zbytnio czasu, ani też chęci na to, aby od deski do deski czytać wszystkie regulaminy. Zachęcamy jednak do tego, aby przynajmniej zapoznać się z regulaminem, a zwłaszcza z regulaminem oferty powitalnej, z której prawdopodobnie skorzystasz jako nowy klient serwisu bukmachera. Bonus przyznawany przez bukmachera może być objęty warunkiem obrotu, a do tego dochodzi kilka innych ograniczeń, które mają spory wpływ na to, w jaki sposób można wykorzystać przyznany bonus na start. Jeśli chcesz uniknąć przykrych niespodzianek związanych z bonusem powitalnym, koniecznie zapoznaj się z kluczowymi założeniami takiego regulaminu, zanim go zaakceptujesz.

  1. Sprawdź, jak prezentują się opinie innych graczy

Przed założeniem konta w serwisie bukmacherskim warto także sprawdzić, w jaki sposób wybrany bukmacher jest oceniany przez klientów. Dużym plusem jest nieograniczony dostęp do informacji. Poza wspomnianymi już rankingami bukmacherskimi informacji można szukać na forach bukmacherskich, a przede wszystkim na portalach społecznościowych w grupach poświęconych zakładom bukmacherskim. Gracze bardzo często wymieniają się tam spostrzeżeniami na temat różnych bukmacherów, a co więcej, mamy pewność, że większość tych opinii została napisana przez faktycznych klientów, którzy mieli okazję korzystać z usług takiego bukmachera. Opinie innych klientów to prawdziwa kopalnia informacji, które okażą się bardzo pomocne.

  1. Przeanalizuj dostępne metody płatności

Duży wpływ na wygodę przy obstawianiu zakładów bukmacherskich mają metody płatności. Jeśli chodzi o realizację depozytów, gracze najczęściej mogą liczyć na szybkie przelewy bankowe, płatność BLIK, jak również płatność kartą debetową. Coraz częściej dostępne są również inne metody, a mianowicie: karta przedpłacona Paysafecard, portfele internetowe, takie jak Skrill czy Neteller, czy też przelewy z Revolut. Dużo istotniejszą kwestią są natomiast wypłaty. Sprawdź, czy interesujący Cię bukmacher realizuje błyskawiczne wypłaty, które mogą trafić na Twoje konto w przeciągu kilku minut. Takich informacji można szukać w dziale FAQ. Szybkie wypłaty są dużym ułatwieniem dla tych graczy, którzy planują obstawiać zakłady w kilku serwisach bukmacherskich.

To jeszcze nie wszystkie wskazówki, jakich chcemy Ci udzielić w kontekście wyboru bukmachera. Już niebawem na naszej stronie pojawi się część druga artykułu: Warto wiedzieć – zanim założysz konto u bukmachera. Znajdziesz w nim kolejne pięć wskazówek.

Czytaj również:  Holandia – Francja analiza i typy