Czy „pewniaki” istnieją?

Wielu początkujących graczy, którzy chcą zacząć zarabiać na zakładach bukmacherskich liczy na to, że uda im się wyciągnąć od legalnego polskiego bukmachera wielkie pieniądze, bazując wyłącznie na typowaniu pewniaków. Tymczasem rzeczywistość bywa przytłaczająca i szybko weryfikuje taki styl gry. Czy pewniaki w zakładach sportowych istnieją, a także w jaki sposób zwiększyć swoje szanse na skuteczne typowanie? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Typy bukmacherskie pewniaki – Czarny koń spotkania

Sport jest złożoną dyscypliną, która nie raz zapewniają niesamowite emocje, ze sprawą niespodziewanych rezultatów spotkania. Wpływ na takie zmiany ma szereg różnych czynników, wśród których wyróżnić należy:

Pierwszym typem pewniaków, za które „łapią” się początkujący typerzy są wyraźni faworyci spotkania. Zwykle w tej kategorii znajdują się dotychczasowi liderzy, którzy od lat zajmują pierwsze pozycje w tabelach ligowych. Oczywiście, nie da się ukryć, że zawodnik lub drużyna, którzy dotychczas zajmowali pierwsze pozycje podczas każdego spotkania, powtórzą swój wynik również w nadchodzącym meczu. Jednak musisz wziąć pod uwagę szereg „ale”.

  • warunki pogodowe, szczególnie w przypadku dyscyplin sportowych, rozgrywanych na otwartej powierzchni (jak np. żużel, skoki narciarskie, piłka nożna, tenis)
  • kontuzje kluczowych zawodników,
  • renoma spotkania, wielu zawodników gra wyraźnie słabiej podczas spotkań towarzyskich, oszczędzając siły na nadchodzące ważne mecze ligowe,
  • boisko, nie od dziś wiadomo, że zawodnicy znacznie lepiej czują się na swoim terenie. Mecze odbywające się we własnym mieście, na własnym boisku dodatkowo przyciągają wiernych kibiców, którzy doskonale dopingują swój zespół do osiągnięcia jak najlepszych wyników.

Oczywiście moglibyśmy wymieniać jeszcze szereg innych elementów, które w mniejszym lub większym stopniu decydują o wyniku spotkania. Dlatego nawet faworyt na zwycięzcę nie może być z czystym sumieniem opisywany jako prawdziwy pewniak.

Czytaj również:  Arka Gdynia - Polonia Warszawa analiza i typy

Sprzedane spotkania

To swego rodzaju legenda, która szczególnie dobrze trzyma się w sportach walki. W sieci można znaleźć szereg płatnych typów, w których jesteśmy przekonywani, że dana osoba jest w posiadaniu wiedzy na temat wyniku nadchodzącego spotkania, ponieważ zespół/trener/sędziowie dali się przekupić, by ostatecznie wygrał zawodnik/drużyna X. W rzeczywistości warto spojrzeć na ten punkt realnie. Takie procedery nie mają miejsca w profesjonalnym sporcie. Zawodnicy są w stanie zarobić znacznie więcej na osiągnięciu możliwie jak najlepszych wyników, niż na skutek sprzedania swojego zwycięstwa.

Co więcej, jak osoba niezwiązana ze światem sportu mogłaby wejść w posiadanie wiedzy dotyczącej sprzedaży wyniku spotkania. Aby było to możliwe, musiałaby być w sposób bezpośredni związana z daną drużyną. Czy jednak wówczas chciałaby podejmować ryzyko, związane z udostępnianiem tego typu informacji w sieci? Sam się zastanów.

Osoby sprzedające tego typu „pewniaki” zwykle proponują typy na zakłady w formie dwudrogowej, bazując na wysokim poziomie prawdopodobieństwa wystąpienia takiego wyniku. Gdy typ okaże się nieskuteczny, wówczas pozostajesz z saldem ujemnym, bo nie tylko zapłaciłeś za błędny typ, ale dodatkowo licząc na wysokie wygrane, postawiłeś, prawdopodobnie wysoki kupon u legalnego polskiego bukmachera.

Typy bukmacherskie pewniaki – Jak nie pewniaki, to co?

Wiedząc już, że w rzeczywistości nie istnieje nic takiego jak pewniaki, warto wiedzieć, czym należy się kierować w typowaniu zakładów bukmacherskich. Odpowiedź na to pytanie jest prosta: wiedzą, doświadczeniem i umiejętnością analizowania statystyk. Zakłady bukmacherskie opierają się o rachunek prawdopodobieństwa. Jeśli więc wykażesz się odrobiną wytrwałości z pewnością uda ci się określić, z możliwie jak najwyższym poziomem pewności, która drużyna zwycięży w nadchodzących spotkaniach. Musisz przy tym pamiętać, że podczas prowadzonych wyliczeń należy brać pod uwagę wszystkie czynniki zewnętrzne, które mogą wpłynąć na rezultat spotkania.

Czytaj również:  Free spiny za rejestrację w Superbet

Sport jest niesamowity, pełen emocji i nieprzewidywalny. To czyni go jeszcze bardziej interesującym. W sporcie wydarzyć się może naprawdę wszystko. Wystarczy gorszy dzień zawodników, by niemal pewny wynik obrócił się przeciwko nim.

Bukmacherzy w swoich wyliczeniach, na potrzeby określania kursów bazują na tych samych danych co ty. Jeśli więc nie jesteś pewny, czy przeprowadzone przez ciebie wyliczenia okażą się możliwie jak najbardziej pewne, możesz zweryfikować je analizując ofertę kursową bukmacherów. Pamiętaj, że zadaniem operatorów zakładów wzajemnych jest zarabianie na pomyłkach graczy, a to znaczy, że spotkania, w których udział bierze faworyt, który po przeanalizowaniu wszystkich czynników zewnętrznych ma największe szanse na zwycięstwo, nie będą wyceniane wysoko. Ta sama zasada obowiązuje w drugą stronę. Widząc wysokie kursy, na poziomie 10.00 i więcej, nie decyduj się na typowanie zakładu. Szansa na jego korzystne rozstrzygnięcie jest naprawdę niska. Zamiast więc przeliczać potencjalną wygraną, podjedź do typowania zakładów wzajemnych zdroworozsądkowo.