Poradnik o tym jak obstawiać

Osoby chcące rozpocząć swoją przygodę z typowaniem zakładów bukmacherskich często zastanawiają się, czy istnieje sprawdzona metoda, pozwalająca na skuteczne typowanie. Choć nie istnieje żadna uniwersalna metoda, która pozwoliłaby zagwarantować zwycięstwo, to pewne taktyki mogą pomóc w skutecznym typowaniu. W poniższym poradniku przedstawimy ci naszym zdaniem najważniejsze wskazówki, które pozwolą ci dowiedzieć się, jak obstawiać zakłady bukmacherskie, by na twoim koncie depozytowym pojawiały się wysokie wygrane.

Przede wszystkim korzystaj z bonusów na start

Jeśli dopiero planujesz rozpocząć typowanie zakładów wzajemnych i jeszcze nie założyłeś konta u żadnego operatora, to możesz skorzystać z możliwości, jakie dają bonusy powitalne. Chcąc przyciągnąć jak największą liczbę graczy bukmacherzy prześcigają się w tworzeniu atrakcyjnych pakietów na start. Do tych, zasługujących na szczególną uwagę należą pakiet powitalny od Superbet, bonus na start w STS i wysoki caschback bez obrotu w eWinner. Jednak poza tymi operatorami, u każdego można znaleźć coś dla siebie. Ciekawym rozwiązaniem jest założenie kont u różnych operatorów. W ten sposób będziesz mógł zgarnąć naprawdę wysokie środki, które pozwolą ci wypracować odpowiedni system gry przy możliwie jak najniższym udziale środków własnych. Przyznasz, że brzmi to naprawdę kusząco.

Jak obstawiać zakłady – pamiętaj o analizach

Nie da się postawić skutecznego zakładu bez wcześniejszego przeprowadzenia analizy. Oczywiście, zdarzają się sytuacje, w których losowo postawiony zakład pozwoli ci wygrać, jednak nie oszukujmy się, w takiej sytuacji dużą rolę odgrywa szczęście. W rzeczywistości typowanie zakładów wzajemnych jest bardziej skomplikowane i nawet najlepsze analizy nie zagwarantują ci pewnej wygranej.

A dlaczego analizy są tak ważne? Przede wszystkim pozwalają na poznanie wielu istotnych informacji. To z nich możemy wyczytać, jaka jest forma drużyn czy zawodników, którzy staną naprzeciw siebie. Pokażą ci, który z zawodników nie będzie mógł zagrać z powodu kontuzji, a także dowiesz się z nich, czy przypadkiem czołowi zawodnicy nie wdali się w bójkę. Różnorodne statystyki, które są ogólnodostępne w sieci, stanowią prawdziwą skarbnicę wiedzy i naprawdę szkoda nie skorzystać z możliwości jakie dają.

Czytaj również:  Czy można obstawiać żużel na lodzie?

Ogranicz się do zakładów solo

Choć wysokie kursy na kuponach kombinowanych z dużą liczbą zakładów kuszą większość graczy, to w rzeczywistości musisz pamiętać, że to właśnie tego typu kupony stanowią główne źródło zarobku bukmacherów. Dzieje się tak, ponieważ w przypadku kuponów ako, zwanych również taśmami, nawet jeden przegrany zakład skutkuje stratą postawionych środków. Nie daj się skusić wyliczeniom, które na bieżąco pojawiają się na stronie. Oczywiście, każde kolejne zdarzenie dodane do kuponu zwiększy twoją potencjalną wygraną, jednak równocześnie zmniejszy się prawdopodobieństwo wygranej, co niestety nie jest ukazane w podsumowaniu kuponu.

Jak obstawiać zakłady – nie typuj swoich ulubieńców

Z pewnością punkt ten wydaje ci się niezrozumiały. W końcu starcia twoich ulubionych drużyn czy zawodników wydają się być najprostsze do obstawienia. Rzeczywiście, typowanie dyscyplin sportowych, którymi się interesujesz, może być zauważalnie przyjemniejsze, jednak w rzeczywistości problematyczne mogą się okazać emocje. Typowanie porażki ulubieńców może być dla ciebie trudne do tego stopnia, że wbrew przewidywaniom wszystkich ekspertów zdecydujesz się zawierzyć swoim ulubieńcom i tym samym przegrasz zakład.

Brak realnej oceny sytuacji to najszybsza droga do bankructwa. W zakładach bukmacherskich kluczową rolę odgrywają chłodny umysł i odpowiednia ocena sytuacji.

Uzbrój się w cierpliwość

Nie da się ukryć, że większość ludzi nie należy do szczególnie cierpliwych. Tymczasem w zakładach bukmacherskich odgrywa ona niezwykle istotną rolę. Szybka gra za wysokie stawki nie da ci szybkiego bogactwa, a wręcz przeciwnie, możesz szybko doprowadzić cię do bankructwa. Znacznie lepsze rezultaty uzyskasz grając niskimi stawkami, stopniowo powiększając swój kapitał.

Unikaj niskich stawek

Jeśli zastanawiasz się, jak obstawiać zakłady, to powinieneś wiedzieć, by unikać zakładów z niskimi kursami. Dla przykładu, jeśli zobaczysz, że w nadchodzącym meczu kurs na zwycięstwo Barcelony wynosi 1.10, to daj sobie spokój. Pamiętaj, że od każdej wygranej w zakładach bukmacherskich pobierane są wysokie podatki. Dlatego kursy na takim poziomie nie zapewnią ci wysokich zysków. Żeby takie zakłady mogły być opłacalne, musiałyby za każdym razem wejść. Tymczasem jak sam na pewno doskonale zdajesz sobie z tego sprawę, w sporcie nie ma pewniaków i nawet najlepszej drużynie może się zdarzyć wpadka.

Czytaj również:  Systemy bukmacherskie na piłkę nożną

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie – postaw na taktykę

Choć w dzisiejszym poradniku nie będziemy się wgłębiać w zasady poszczególnych taktyk w typowaniu zakładów bukmacherskich, to powinieneś wiedzieć, że pozwalają one znacząco zwiększyć twoje szanse na sukces. Jednymi z ciekawszych są:

  • progresja Martingale’a,
  • system Fibonacciego,
  • system Greenwood,
  • progresja z zabezpieczeniem,
  • system paroli.