E-sport i obstawianie meczów League of Legends

League of Legends to jedna z najważniejszych dyscyplin sportów elektronicznych. To klasyczny przedstawiciel gatunku MOBA, czyli Multiplayer Online Battle Arena, w której dwie drużyny walczą o dominacje na mapie. Profesjonalni gracze League of Legends zaliczają się do czołówki najlepiej zarabiających esportowców na świecie. W tym miejscu sprawdzimy, na czym polega LoL obstawianie, jakie rodzaje zakładów oferują bukmacherzy, a także, gdzie obstawiać LoL-a.

Co wiemy o rozgrywkach League of Legends?

Gra League of Legends miała swoją premierę w październiku 2009 roku. Gra szybko stała się znana na całym świecie i odegrała bardzo istotną rolę w rozwoju branży esportu, stając się jedną z flagowych dyscyplin przyciągających największą rzeszę fanów. Jest to gra Multiplayer Online Battle Arena, w której dwie pięcioosobowe drużyny walczą na specjalnej mapie obejmującej bazy obu drużyn oraz teren neutralny. Gra wymaga doskonałej współpracy, refleksu na poziomie kierowców Formuły 1, a także perfekcyjnej znajomości wszystkich niuansów rozgrywki.

Gracze mają do wyboru postacie posiadające indywidualny zestaw umiejętności i statystyk. Gracze wybierają postać pod kątem swojej roli na mapie. Wyróżniamy cztery strefy: Górną aleję, środkową alejkę, dolną aleję oraz dżungle. Aleje są miejscem, w którym ścierają się postacie kierowane przez graczy, a także potworki sterowane przez komputer. Są one także strzeżone przez wieże strażnicze, które strzegą drogi wiodącej do bazy. Jeden z graczy w dżungli stara się zdobywać złoto dla swojej drużyny. Jest ono niezbędne do ulepszeń dających przewagę na mapie. Rozgrywka toczy się do momentu, aż jeden z zespołów nie zniszczy nexusa, czyli obiektu w bazie rywala.

Jakie turnieje w LoL-a można obstawiać?

Profesjonalne rozgrywki League of Legends są podzielone na strefy geograficzne: Chiny (LPL), Europę (LEC), Amerykę Północną (LCS), Koreę Południową (LCK), Amerykę Południową (LLA) i kilka innych stref. W obrębie stref rozgrywane są turnieje, z czego najważniejsze są prestiżowe turnieje rangi major, w których można zdobyć najwięcej punktów. To właśnie na turniejach major obstawianie LoL-a jest najbardziej emocjonujące. Pod koniec sezonu we wszystkich strefach rozgrywają się turnieje mistrzowskie, które wyłonią nowego mistrza. Z kolei pod koniec każdego roku organizowane są mistrzostwa świata, które wyłonią najlepszą drużynę roku na całym globie.

Czytaj również:  Jak wygląda liga Bundesliga i co warto obstawiać?

Jakie korzyści oferuje LoL obstawianie?

Sporty elektroniczne odgrywają coraz istotniejszą rolę w świecie zakładów bukmacherskich. Jest to w dużej mierze spowodowane napływem nowych graczy, dla których popularne dyscypliny esportowe są odpowiednikiem piłki nożnej czy tenisa dla starszego pokolenia. Dlatego też, LoL obstawianie to coraz popularniejsza forma typowania wyników. Możemy wymienić kilka korzyść, które wynikają z obstawiania zakładów bukmacherskich na League of Legends.

Pierwszą z nich jest dostępność wydarzeń. Niemal codziennie gdzieś na świecie rozgrywane są turnieje, które można obstawiać w serwisach bukmacherskich. Ponadto, turnieje LoL-a można oglądać na żywo za pośrednictwem darmowych streamów, które coraz częściej są dostępne także bezpośrednio na stronie internetowej bukmachera. Dodatkowo, bukmacherzy dostrzegają, jak popularne jest obstawianie LoL-a i oddają do dyspozycji graczy wiele atrakcyjnych promocji i bonusów.

Rodzaje zakładów bukmacherskich na League of Legends

Gdy sporty elektroniczne dopiero wkraczały do świata zakładów bukmacherskich, LoL obstawianie ograniczało się tak naprawdę do typowania zwycięskich drużyn. Obecnie gracze mogą jednak liczyć na znacznie szerszą ofertę zakładów, z czego najpopularniejsze są:

  • Zakłady na zwycięzcę – są to zakłady dwudrogowe, bez opcji remisu,
  • Dokładny wynik meczu,
  • Zakłady poniżej/powyżej na liczbę rund,
  • Zakłady na indywidualne statystyki poszczególnych graczy,
  • Zakłady na żywo po rozpoczęciu meczów LoL-a.

Nie wszyscy bukmacherzy przywiązują jeszcze wagę do bogatej oferty na esport, a co za tym idzie, przekrój jakościowy wśród legalnych bukmacherów w Polsce jest naprawdę duży. Warto zatem uprzednio sprawdzić, jak konkretnie prezentuje się oferta na esport, a także, czy LoL obstawianie w tym serwisie zaoferuje graczom dodatkowe promocje i bonusy.

Gdzie można obstawiać zakłady na LoL-a?

Biorąc pod uwagę, jak popularne są sporty elektroniczne w ostatnich latach, zakłady na esport pojawią się w ofercie kolejnych legalnych bukmacherów. Trzeba jednak przyznać, że rozstrzał jeśli chodzi o jakość tych ofert wciąż jest bardzo duża. Dobry poziom zakładów na esport oferuje nam legalny bukmacher Superbet i to m.in. u niego możliwe jest LoL obstawianie. Dużym plusem tego miejsca jest obszerna oferta promocyjna, która pozwoli graczom zdobyć bonusowe środki na obstawianie ulubionych meczów League of Legends. Co ważne, zakłady można obstawiać także na żywo, co pozwoli wykorzystać wiedzę na temat przebiegu rozgrywki.

Czytaj również:  Jak rozpocząć typowanie League of Legends?