Jak obstawiać mecze CS: GO? Wszystko na temat typów!

Counter Strike: Global Offensive to dyscyplina, która w dużej mierze przyczyniła się do intensywnego rozwoju sportów elektronicznych. Pomimo upływu lat, obok DOTA 2 i League of Legends jest to jedna z trzech najbardziej popularnych dyscyplin na esportowej scenie. Fani mogą liczyć na bogaty wybór zakładów bukmacherskich, dzięki czemu, obstawianie meczy CS GO jest coraz popularniejsze. W tym artykule dowiesz się, jakie zakłady można obstawiać na tę dyscyplinę esportu, a także, na co zwrócić uwagę w trakcie analizy bukmacherskiej.

Najważniejsze zasady meczów Counter Strike: Global Offensive

Na wstępie warto powiedzieć kilka słów o najważniejszych zasadach rozgrywania spotkań w Counter Strike: Global Offensive. W końcu to właśnie przebieg meczu decyduje o tym, jakie zakłady można obstawiać na wybraną dyscyplinę. W meczu biorą udział dwie drużyny złożone z pięciu graczy. Jedne zespół wciela się w rolę terrorystów, a druga w rolę antyterrorystów. W połowie każdej mapy ekipy zamieniają się rolami. Zadaniem terrorystów jest podłożenie bomby lub odparcie ataku grupy starającej się odbić zakładników. W praktyce jednak, zdecydowana większość kolejnych partii w CS: GO kończy się po prostu wyeliminowaniem wszystkich członków drużyny przeciwnej.

Rozgrywka na jednej mapie składa się maksymalnie z 30 rund, z czego rundy 1 i 16 to tzw. rundy pistoletowe, w których drużyny skupiają się na zarobienie środków potrzebnych do wykupienia lepszej broni. Mapa kończy się zwycięstwem drużyny, która jako pierwsza osiągnie 15 punktów. W przypadku remisu rozgrywane jest 6 kolejnych rund, aż do wyłonienia zwycięzcy. Obstawianie meczy CS GO w dużej mierze zależy od tego, do ilu zwycięstw toczy się rozgrywka. Zazwyczaj, mecze w fazie grupowej są rozgrywane do jednej zwycięskiej mapy, natomiast w fazie pucharowej do dwóch lub trzech map.

CS: GO w świecie zakładów bukmacherskich

Global Offensive to czwarta odsłona gier z serii Counter Strike. Pojawiła się w 2012 roku, gdy esport przeżywał intensywny rozwój zapoczątkowany w dużej mierze przez grę League of Legends w 2009 roku. Gra szybko wpisała się w obowiązujące trendy i stała się jedną z najbardziej popularnych dyscyplin esportowych i swoje zaszczytne miejsce utrzymuje do dzisiaj. Jeśli przyjrzymy się na sporty elektroniczne cieszące się największym zainteresowaniem oraz oferujące graczom największe gaże za udział w turniejach, są to właśnie: DOTA 2, League of Legends, a także Counter Strike: GO.

Czytaj również:  Żużel – wszystko na temat jego obstawiania

Rozwój sportów elektronicznych szybko odznaczył swoje piętno także na zakładach bukmacherskich, zwłaszcza, że z rok na rok przybywa wielu młodych graczy, którzy sportami elektronicznymi często interesują się bardziej niż tradycyjnymi dyscyplinami. Co za tym idzie, bukmacherzy starają się zagwarantować swoim klientom możliwie jak najszerszy wybór zakładów bukmacherskich na Counter Strike: Global Offensive. Niektórzy bukmacherzy tworzą nawet oddzielną sekcję zakładów na sporty elektroniczne, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom wszystkich fanów esportu.

Jakie rozgrywki w Counter Strike’a można obstawiać?

Turnieje w Counter Strike: Global Offensive są rozgrywane niemal w każdym tygodniu. Głównym organizatorem najważniejszych wydarzeń w tej dyscyplinie jest Electronic Sports League (ESL). To organizacja istniejąca od 2000 roku, mająca duży wpływ na rozwój sportów elektronicznych. Do najbardziej prestiżowych rozgrywek zaliczane są turnieje Major, w której zespoły mogą zdobyć najwięcej punktów oraz najwyższe pule nagród. Co ważne, do takich turniejów najpierw trzeba się zakwalifikować, wygrywając odpowiednie eliminacje. Zespoły najwyżej notowane w światowym rankingu mogą otrzymać zaproszenie od organizatora.

Jeden z turniejów rangi Major w Counter Strike: Global Offensive rozgrywa się w Polsce podczas corocznego eventu IEM Katowice. To najważniejsze wydarzenie sportowe w naszym kraju cieszące się ogromną popularnością. Obstawianie meczy CS GO w trakcie majora w Katowicach wchodzi na wyższe obroty. W praktyce, mniej lub bardziej prestiżowe turnieje CS GO można obstawiać przez okrągły rok, dzięki czemu, fani nie powinni mieć większych trudności z odnalezieniem typów na każdy dzień. Jednak to turnieje rangi Major oferują zazwyczaj najwięcej zakładów do wyboru.

Popularne zakłady na Counter Strike: Global Offensive

Decydując się na obstawianie meczy CS GO warto oczywiście zapoznać się z pełną ofertą zakładów bukmacherskich. Na najpopularniejsze mecze w prestiżowych turniejach można spodziewać się nawet kilkudziesięciu różnych zakładów. Coraz większa liczba bukmacherów docenia sporty elektroniczne i stara się zaoferować ich fanom możliwie jak największy wybór zakładów. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze zakłady na Counter Strike: Global Offensive:

 • Zwycięzca meczu – podstawowe zakłady na CS: GO pozwalają graczom wytypować zwycięzcę spotkania. Warto zwrócić uwagę do ilu wygranych map toczy się mecz.
 • Dokładny wynik – możliwe jest także bardziej precyzyjne obstawianie meczy CS GO i wskazanie, jakim dokładnie wynikiem zakończy się spotkanie.
 • Handicap – tutaj również gracze typują zwycięzcę meczu, tyle tylko, że mogą dodawać lub odejmować wirtualne punkty do wyniku, aby uzyskać bardziej satysfakcjonujące kursy.
 • Suma map – gracze mogą wytypować także, ile map będzie potrzebnych do wyłonienia zwycięzcy. Są to klasyczne zakłady poniżej/powyżej.
 • Statystyki indywidualne – sporym zainteresowaniem cieszy się obstawianie meczy CS GO pod kątem indywidualnych statystyk zawodników, np. kto zdobędzie więcej punktów.
Czytaj również:  Jak obstawiamy NBA?

Gracze, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z obstawianiem zakładów bukmacherskich na Counter Strike: Global Offensive powinni zwrócić uwagę na szeroki wachlarz zakładów, ponieważ czasami w bardziej szczegółowych rynkach znajdziemy lepsze propozycje, aniżeli zakłady na zwycięzcę. W ten sposób łatwiej efektywnie wykorzystać analizę przedmeczową.

Obstawianie meczy CS GO na żywo

Zakłady bukmacherskie na CS GO można obstawiać także w ofercie na żywo. Na przebieg rozgrywki wpływa wiele czynników i nie wszystkie z nich można przewidzieć w analizie przedmeczowej. Co więcej, bardzo istotną rolę pełni pierwsza runda pistoletowa, w której zespoły mogą zdobyć przewagę na pierwsze kilka odsłon, zwiększając szansę na wygranie całej mapy. W pojedynku dwóch wyrównanych drużyn, pierwsze starcie ma naprawdę kolosalne znacznie. Właśnie z tego względu, obstawianie meczy CS GO jest często wybierane przez osoby mające większą wiedzę na temat tej dyscypliny.

Obstawiając zakłady już po rozpoczęciu meczu możesz uwzględnić nastawienie obu zespołów, a także poczekać na to, jak rozwinie się sytuacja po rundzie pistoletowej. Dodatkowo, dochodzą nowe formy zakładów, jak np. możliwość wytypowania zwycięzcy w kolejnej odsłonie rywalizacji. Obstawianie meczy CS GO na żywo ma jeszcze jeden ważny plus. Otóż wielu bukmacherów oferuje swoim klientom streamy online, które pozwalają oglądać rywalizację w czasie rzeczywistym. Dzięki temu, fani sportów elektronicznych mogą liczyć na jeszcze większe emocje płynące z obstawiania CS GO.

Gdzie znaleźć typy bukmacherskie na CS: GO?

Sporty elektroniczne rządzą się swoimi prawami, a ich obstawianie różni się nieco od tradycyjnych sportów. Na pewno przydatna jest wiedza o tym, jak organizowane są rozgrywki, jak wygląda system turniejowy, a także, jak odczytywać statystyki i światowy ranking. Innymi słowy, osoby, które na co dzień śledzą rozgrywki Counter Strike: Global Offensive mogą mieć wyraźnie większe szanse na zbudowanie zadowalającej historii kuponów, chociaż nawet najlepsza znajomość dyscypliny nie jest przecież w stanie uchronić przed niespodziewanymi wynikami.

Czytaj również:  Co warto obstawiać w świecie esportu?

Sporym udogodnieniem dla nowych graczy mogą być gotowe typy, dzięki którym, obstawianie meczy CS GO stanie się dużo prostsze. Typy bukmacherskie można odnaleźć chociażby na grupach tematycznych na portalach społecznościowych. Mamy także kanały youtubowe, na których można znaleźć zapowiedzi oraz przewidywania osób, które na co dzień obserwują scenę esportową. Dobrym źródłem typów na esport mogą być także fora bukmacherskie oraz ligi typerów, na których gracze mogą obstawiać wyniki dowolnych spotkań zbierając punkty za prawidłowe rezultaty. 

Analiza bukmacherska na CS: GO – na co zwrócić uwagę?

Jeśli chcesz samodzielnie budować swoje typy na CS GO, ważnym elementem będzie starannie przeprowadzona analiza przedmeczowa, w trakcie której uwzględnisz następujące elementy:

 • Ostatnie wyniki informujące o formie obu zespołów,
 • Obszerne statystyki z uwzględnieniem aspektów kluczowych dla konkretnego zakładu,
 • Ewentualne obciążenie spowodowane wieloma występami w ostatnim czasie,
 • Ranga wydarzenia oraz stawka turnieju dla poszczególnych zespołów,
 • Pozycja w rankingu a także bilans spotkań bezpośrednich (H2H),
 • Analizy i przewidywania ekspertów zajmujących się CS GO na co dzień,
 • Aktualności i informacje ze świata sportów elektronicznych.

Jak już mówiliśmy, obstawianie meczy CS GO w ofercie przedmeczowej może być bardziej ryzykowne, aniżeli obstawianie zakładów na żywo. Przebieg pierwszych rund w dużej mierze zależy od pierwszej odsłony, czyli rundy pistoletowej, w trakcie której zespoły budują przewagę finansową. Warto zapoznać się z pełną ofertą zakładów na dany mecz, a także poszukać kursów, które prezentują najbardziej korzystny stosunek do prawdopodobieństwa zaistnienia takiego wyniku.

Gdzie można obstawiać zakłady na CS: GO?

Coraz większa liczba bukmacherów dba o to, aby zaoferować swoim klientom możliwie jak najlepszą ofertę zakładów na esport, w których nie zabraknie również zakładów na Counter Strike: Global Offensive. Dobrym rozwiązaniem może być założenie konta w kilku serwisach, co umożliwi graczom wybieranie najwyższych kursów, a także ciekawych promocji i bonusów, dzięki którym obstawianie meczy CS GO stanie się jeszcze bardziej emocjonujące i przyjemne. Istotnym udogodnieniem jest także sekcja zakładów na żywo, w której możliwe będzie oglądanie spotkań z prestiżowych turniejów za pośrednictwem streamów online.