Jak obstawiamy mecz Barcelona Celta Vigo?

Do grona ciekawych i atrakcyjnych meczów piłkarskich zaliczają się spotkania rozgrywane w ramach Ligi Mistrzów oraz innych europejskich pucharów. Nie należy jednak zapominać o rozgrywkach ligowych w krajach, które słyną z wysokiego poziomu piłkarskiego. Innymi słowy interesujące są spotkania w ligach, takich jak ekstraklasa hiszpańska znana pod nazwą La Liga. W rozgrywkach tych można cieszyć swoje oczy meczami pomiędzy wieloma klasowymi zespołami, takimi jak na przykład Real Madryt, FC Barcelona, Valencia, Sevilla, Atletico Madryt, itp. Nie tylko starcia pomiędzy tymi drużynami są ciekawe. W La Liga gra wiele solidnych ekip, które często krzyżują plany faworytom. W związku z tym atrakcyjne i interesujące są również mecze, takie jak na przykład Barcelona Celta Vigo.

Sytuacja ligowa FC Barcelony oraz Celty Vigo

Jeśli chodzi o parę FC Barcelona Celta Vigo to mamy do czynienia z zespołami grającymi w rozgrywkach La Liga, czyli w najwyższej lidze w Hiszpanii. Można więc śmiało stwierdzić, że są to zespoły zaliczane do piłkarskiej elity, jeśli chodzi o Hiszpanię. Oczywiście sytuacja tych drużyn jest odmienna. FC Barcelona jest bowiem zespołem, który w sezonie 2021/2022 zajął drugie miejsce zdobywając tytuł wicemistrzowski, ustępując jedynie Realowi Madryt. Z kolei Celta Vigo zajęła spokojne i bezpieczne 11 miejsce, więc można zauważyć, że jest to ekipa ze środka tabeli, która słusznie dzierży miano „solidnego średniaka”. Biorąc pod uwagę sezon 2022/2023, Barcelona jak na razie walczy o fotel lidera z Realem Madryt i drużyny te idą „łeb w łeb” z kolei Celta po początkowych meczach sezonu plasuje się w środku tabeli. Na podstawie tych informacji zauważalne jest to, że forma obu zespołów utrzymuje się dość stabilnie na określonych poziomach.

Obstawianie meczu FC Barcelona Celta Vigo – obecna forma drużyn

Obstawiając mecz FC Barcelona Celta Vigo warto dokonać skrupulatnej analizy wielu istotnych aspektów. Między innymi ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na aktualną formę drużyn, którą można ocenić śledząc ich poczynania w ostatnich meczach. To pozwala na ustalenie liczby strzelanych i traconych bramek, określenie formy w domu i na wyjeździe, itp. Jeśli chodzi o Barcelonę to w lidze na razie nie ma ona sobie równych, a jedyne porażki jakie jej się przytrafiają to przegrane z Lidze Mistrzów z drużynami z europejskiego topu. Celta Vigo radzi sobie ze zmiennym szczęściem i dlatego zajmuje miejsce w środku tabeli. Można jednak zauważyć, że w ostatnich tygodniach zespół ten zdobył większość punktów w meczach na własnym terenie. Oznacza to, że w tej rywalizacji atut własnego boiska może mieć kolosalne znaczenie, ponieważ Celta w roli gospodarza jest groźniejsza i stać ją nawet na pokrzyżowanie szyków i urwanie punktów zespołom z czołówki, takim jak właśnie FC Barcelona.

Czytaj również:  Watford Liverpool – analiza typerska przed meczem

Historia bezpośrednich starć – kolejny ważny aspekt analizy

Analizując parę meczową pod kątem typów bukmacherskich, dobrze jest zwracać uwagę na historię bezpośrednich meczów pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Istotna jest jednak historia ostatnich spotkań, które zostały rozegrane niezbyt dawno temu. Dawniejsze mecze mają tylko wartość historyczną, ponieważ składy tamtych drużyn i ich forma znacznie odbiegają od tego co można obserwować teraz.

Łącznie w całej historii bezpośrednich starć FC Barcelona Celta Vigo rozegranych zostało 50 spotkań. Aż 25 (czyli 50%) padło łupem „Dumy Katalonii”, podczas gdy Celta Vigo wygrała zaledwie 11 meczów. W 14 spotkaniach drużyny te musiały podzielić się punktami. Ostatnie zwycięstwo Celta odnotowała 16 maja 2021 roku, a remis w listopadzie 2021 roku. Widać więc, że ekipa ta jest w stanie krzyżować plany czołówce i wcale nie stoi na straconej pozycji. Z drugiej strony wraz z przyjściem Roberta Lewandowskiego i reorganizacją składu widać, że Barcelona wyszła z kryzysu i z pewnością podejdzie do tego meczu z pełnym zaangażowaniem, tak jak miało to miejsce w maju 2022 roku, gdy udało się pokonać Celtę 3:1.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Typując mecz FC Barcelona Celta Vigo warto zwrócić również uwagę na sytuację ligową. Nie ma sensu obstawianie meczów pod koniec sezonu, gdy większość rozstrzygnięć jest już znana i drużyny mogą grać rezerwowymi składami albo bez pełni zaangażowania. Kolejną ważną sprawą jest zwrócenie uwagi na zawieszenia za kartki oraz kontuzje kluczowych graczy na krótko przed meczem.

Przykładowe typy na mecz Barcelona Celta Vigo

Prezentowana para meczowa jest dość interesująca zarówno pod kątem kibicowania, jak również obstawiania u bukmacherów. Warto zwrócić uwagę na poniższe typy:

  • Wygrana Barcelony – nie ulega wątpliwości, że Barcelona jest obecnie w wysokiej formie i słusznie jest faworytem tego meczu. W przypadku niskiego kursu na ich wygraną, można uwzględnić taki typ na kuponie AKO obejmującym kilka typów.
  • Ponad 2,5 bramki – obstawienie przynajmniej 3 bramek strzelonych przez obie drużyny jest jak najbardziej uzasadnione. Historia ostatnich meczów pokazuje, że taki typ spełnia się dość często, a nawet można się pokusić o typ na „over 3,5”.
  • Żuty rożne – spodziewana duża liczba bramek to duża liczba sytuacji podbramkowych, które mogą się skończyć rzutem rożnym. Godne uwagi jest więc obstawienie jakiejś większej ilości tych stałych fragmentów gry.
Czytaj również:  Jak plasują się zarobki piłkarza ekstraklasy?