Polska przed MŚ 2022 (grupowi rywale, typy)

Już 22 listopada reprezentacja Polski rozpocznie kampanię na Mistrzostwach Świata 2022 w Katarze. Pierwszym rywalem Biało-Czerwonych w fazie grupowej będzie Meksyk. Wiele wskazuje na to, że może to być kluczowe starcie w kontekście awansu do 1/8 finału. Z jakiej strony zaprezentuje się Polska mistrzostwa świata 2022? W niniejszym artykule analizujemy grupowych rywali, dzielimy się typami na wszystkie mecze oraz oceniamy szanse na awans z grupy.

Reprezentacja Polski na Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

W powołaniach ogłoszonych przez Czesława Michniewicza było parę niespodzianek, ale z większości decyzji personalnych selekcjoner na pewno się wybroni. Dla niektórych kibiców pewnym zaskoczeniem był brak powołania dla Kamila Grabary na trzeciego bramkarza. Ta decyzja została jednak szybko zweryfikowana przez koszmarną kontuzję Bartosza Drągowskiego, który na tydzień przed startem Mundialu stracił szanse na występ, a w jego miejsce wskoczył właśnie Grabara. Polska Mistrzostwa Świata 2022 pojawi się w następującym składzie:

  • Bramkarze: Wojciech Szczęsny, Łukasz Skorupski, Kamil Grabara,
  • Obrońcy: Kamil Glik, Jakub Kiwior, Jan Bednarek, Mateusz Wieteska, Robert Gumny, Nicola Zalewski, Matty Cash, Bartosz Bereszyński, Artur Jędrzejczyk.
  • Pomocnicy: Grzegorz Krychowiak, Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Michał Skóraś, Jakub Kamiński, Kamil Grosicki, Piotr Zieliński, Sebastian Szymański, Damian Szymański, Szymon Żurkowski.
  • Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Karol Świderski, Krzysztof Piątek.

Analiza i typy na Polska – Meksyk

Wiele wskazuje na to, że mecz z Meksykiem może mieć decydujące znaczenie w kontekście awansu. Od 1994 roku Meksyk nieprzerwanie melduje się w 1/8 finału każdego Mundialu. Obecnie jednak kadra ta znajduje się w głębokim kryzysie. Meksykanie mają problemy zwłaszcza w ataku, a na Mundial nie pojedzie ich najlepszy strzelec Javier Hernandez. Faworytem tego meczu będzie reprezentacja Polski, ale tak naprawdę dyspozycja obu zespołów to jedna wielka niewiadoma. Jedno jest natomiast pewne, o tym, jakie szanse ma Polska Mistrzostwa Świata 2022 będziemy mogli wiele powiedzieć po tym meczu. Zwycięstwo praktycznie otwiera drogę do 1/8 finału.

Czytaj również:  Rapid Wiedeń - Fiorentina analiza i typy

Analiza i typy ma Polska – Arabia Saudyjska

Po fatalnym otwarciu Euro 2020 i porażce ze Słowacją polscy kibice powinni być bardzo ostrożni w przypisywaniu Polsce zwycięstw przed rozpoczęciem meczu, nawet z bardzo słabymi rywalami. A takim rywalem jest Arabia Saudyjska. Brak znanych nazwisk, kadra złożona wyłącznie z ligowców, jedna z najsłabszych ekip na Mundialu w Katarze. Brak zwycięstwa w tym meczu będzie oznaczać, że Polska Mistrzostwa Świata 2022 nie powinna w ogóle wystąpić na tym turnieju. Biało-Czerwoni będą murowanym faworytem tego starcia. Ewentualne zwycięstwo z Meksykiem w pierwszym meczu i wygrana z Arabią Saudyjską oznaczałyby awans już po drugim meczu.

Analiza i typy na Polska – Argentyna

Teoretycznie najtrudniejszym rywalem Polski w grupie C jest Argentyna. Argentyna legitymująca się serią 35 meczów bez porażki. Czy to właśnie Biało-Czerwoni mieliby przerwać taką passę? Na ten moment ciężko w to uwierzyć nawet największym optymistom. Wielkim sukcesem przeciwko ekipie Lionela Messiego byłby remis. Mamy jednak nadzieję, że do meczu z Argentyną Polska przystąpi jako zespół pewny awansu do 1/8 finału i że nie będzie to kolejny mecz o honor lub mecz o wszystko. Z drugiej jednak strony, Mundial to najlepszy czas na wielkie sportowe niespodzianki. Tutaj jednak murowanym faworytem jest zespół Argentyny.

Polska Mistrzostwa Świata 2022 – Szanse Biało-Czerwonych na awans z grupy C

W serwisie Superbet dostępne są już zakłady bukmacherskie na Mundial w Katarze 2022. Nas interesuje sekcja: „Grupa C – awansuje”, gdzie można wytypować zespoły, które awansują z „polskiej” grupy. Kurs na Argentynę wynosi 1,07. Polska i Meksyk oscylują w granicy 1,90 z nieznacznym wskazaniem na Meksyk. Bukmacher nie daje szans na awans Arabii Saudyjskiej. Czy Polska Mistrzostwa Świata 2022 zdoła przełamać złą passę i w końcu awansuje z grupy na Mundialu? Wiele zależy od pierwszego meczu z Meksykiem. Trzeba go przynajmniej zremisować. Porażka praktycznie zamknie szanse naszego zespołu na awans, patrząc na dyspozycję Argentyny.

Czytaj również:  Najlepsze promocje u bukmacherów takich jak Superbet

Polska Mistrzostwa Świata 2022 – co mogą wywalczyć Biało-Czerwoni?

Ostatnie dwie dekady to wielkie nadzieje i wielkie rozczarowania. Wyjątkiem było Euro 2016, w którym Biało-Czerwoni dotarli do ćwierćfinału. Tym razem jest jednak inaczej. Wielu kibiców jest przekonanych o tym, że Polska nie awansuje nawet z grupy. Atmosfera z wielu powodów jest napięta, a powodów do optymizmu tak naprawdę brakuje. Ale może to właśnie najwyższa pora na odwrócenie złej passy? Może brak presji i oczekiwań sprawi, że Biało-Czerwoni pozytywnie zaskoczą? Jeśli uda się awansować z grupy C, Polska może być naprawdę groźna dla każdego rywala. Zwłaszcza, że Czesław Michniewicz niejednokrotnie udowodnił, że potrafi wygrywać mecze z teoretycznie trudniejszymi rywalami. Dlatego też, Polska mistrzostwa świata 2022 przed rozpoczęciem zmagań to jedna wielka niewiadoma.