Czym jest zakład Maxikombi i jak grać?

Gracze typujący zakłady bukmacherskie mogą zdecydować się na typowanie różnych wariantów kuponów, wśród których największą popularnością cieszą się kuponu SOLO i AKO. Jednak mało który początkujący gracz wie, że jest jeszcze jedna, ciekawa opcja, którą są kuponu MAXIKOMBI. W tym kuponie gracze mogą typować liczne zakłady z podziałem na grupy, w których może się znaleźć od jednego do nawet kilkunastu zdarzeń. Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, które pozwolą Ci poznać zasady obowiązujące w kuponach MAXIKOMBI.

Czym jest zakład MAXIKOMBI?

Kupony MAXIKOMBI to obecnie najbardziej złożona propozycja od legalnych polskich bukmacherów. W przeciwieństwie do zakładów pojedynczych (SOLO) czy kombinowanych (AKO), pozwalają wygrać nawet wówczas gdy popełnisz błąd. Mówiąc najprościej kupony MAXIKOMBI to inaczej zakłady systemowe, kombinacyjne. Musisz jednak wiedzieć, że nie są tym samym co systemy bukmacherskie, które odnoszą się wyłącznie do strategii i systemów stawek. W przypadku kuponów MAXIKOMBI gracz typuje zakłady podzielone na grupy, a w przypadku, gdy na kuponie, w pojedynczym bloku, pojawi się błędny typ, nie będzie to skutkowało utratą całego kuponu. To główna cecha odróżniająca zakłady systemowe od kuponów AKO, w których nawet jeden błąd skutkuje całkowicie przegranym kuponem.

MAXIKOMBI – rodzaje kombinacji

Gracze decydujący się na typowanie zakładów MAXIKOMBI mogą wybrać jedną z dwóch metod typowania. W pierwszej tworzą swój kupon systemowy, składający się z pojedynczych zakładów. Wówczas gracz może wytypować aż 13 pozycji, z których każda jest ujęta w osobnym bloku, oznaczonym literami od A do M (gracz w kuponie MAXIKOMBI może dodać maksymalnie 13 zdarzeń). W drugim wariancie gracz łączy wybrane przez siebie zdarzenia w ramach grup akumulowanych. Wówczas w każdej z grup znaleźć się może od dwóch zakładów w górę.

MAXIKOMBI – jak grać?

Jeśli już od jakiegoś czasu typujesz zakłady bukmacherskie i szukasz dodatkowego urozmaicenia, to z pewnością przypadną ci do gustu zakłady MAXIKOMBI. Takie rozwiązanie daje graczom jeszcze większe pole do manewru, gwarantując możliwość dodatkowego zabezpieczenia, które równocześnie zmniejsza ryzyko, przy równoczesnym zwiększeniu szansy na wygraną. Takie zabezpieczenie nie istnieje w przypadku tradycyjnych kuponów akumulacyjnych.

Czytaj również:  Weryfikacja konta u bukmachera, a skan dowodu osobistego - wymagania do obstawiania przez internet.

Wybierając wariant MAXIKOMBI gracze mogą zdecydować się na bardziej odważne typy, na które nie zdecydowałby się podczas tradycyjnego typowania. W przypadku zakładów MAXIKOMBI tak naprawdę nie warto stawiać zakładów z niskimi kursami, ponieważ te automatycznie przełożą się na znacznie niższą wygraną. W przeciwieństwie do kuponów AKO tutaj można faktycznie pozwolić sobie na bardziej odważną grę.

Jeśli chcesz zagrać bardziej ryzykownie, ponieważ nawet w przypadku niefortunnego typu dalej można wygrać. Kupon MAXIKOMBI to swego rodzaju kompromis między niższym ryzykiem i niższą wygraną.

W ogólnym założeniu kupony MAXIKOMBI nie różnią się specjalnie od pozostałych typów zakładów. Tutaj zadaniem gracza tak samo jest wytypowanie rozstrzygnięcia, które jest najbardziej prawdopodobne.

Typując zakłady w formule MAXIKOMBI musisz zawsze brać pod uwagę tabele kombinacji i tabele minimalnych stawek, które odnoszą się do określonych kombinacji. Na szczęście nie musisz się ich uczyć na pamięć, ponieważ każdy bukmacher udostępnia je na swojej stronie internetowej. Tym samym, jedyne co musisz zrobić, to postawić swój zakład. Chcąc postawić zakład MAXIKOMBI możesz zdecydować się na kupon rozpisowy lub kupon blokowy.

Kupon rozpisowy

Wybierając kupon rozpisowy z pięcioma zdarzeniami możesz zdecydować się na postawienie zakładów w pojedynczych blokach, oznaczonych literami A-E. W takim wariancie to od ciebie zależy, jak będzie się kształtowała dalsza liczba kombinacji. Jeżeli w powyższym wariancie wejdzie tylko jedno zdarzenie ze wskazanych grup, wówczas dla otrzymania stawki całkowitej zakładu, wówczas stawkę na 1 zdarzenie należy przemnożyć przez liczbę kombinacji. To znaczy, że przy stawce za 10 zł dla jednego zakładu całkowita stawka wyniesie 50 zł. Jeśli jednak w kuponie wejdzie 3 z 5 zdarzeń, wówczas liczba kombinacji wzrośnie do 10, a stawka do aż 100 zł.

Kupon blokowy

Wybierając kupon blokowy możesz również łączyć swoje typy w bloki. W tym przypadku pięć wybranych zdarzeń można oznaczyć numerami 1-5. Jeśli jesteś pewny typów oznaczonych numerami 1-2, możesz zdecydować się na połączenie ich w jedną grupę. Wtedy możesz stworzyć bloki:

  • A dla zdarzeń 1 i 2,
  • B dla zdarzenia 3,
  • C dla zdarzenia 4,
  • D dla zdarzenia 5.
Czytaj również:  Jak grać legalnie u bukmacherów?

W takiej sytuacji z pięciu zdarzeń powstaną tylko cztery bloki. Musisz jednak w tym przypadku pamiętać, że przy łączeniu zdarzeń w bloki kombinacyjne, kupon okaże się zwycięski wyłącznie wtedy, gdy trafisz wszystkie zdarzenia.

Chcąc zwiększyć swoją szansę na wygranie w kuponach MAXIKOMBI warto byś pamiętał, że możesz zdecydować się również na postawienie pewniaków. Wówczas kupon należy oznaczyć literą P. Takie zdarzenie wyraźnie podbije wartość ewentualnej wygranej. Musisz przy tym pamiętać, że choć określony wynik może się wydać bardzo prawdopodobny, to w rzeczywistości w sporcie nie ma czegoś takiego jak pewniak i zawsze będzie się to wiązało z wysokim ryzykiem, a każde zdarzenie oznaczone literą P musi „wejść” aby twój kupon okazał się zwycięski.