Dlaczego przy rejestracji u bukmachera muszę podać numer konta?

Podczas rejestracji konta w serwisie bukmacherskim gracze muszą udostępnić sporą ilość informacji na swój temat. Są to dane osobowe, dane teleadresowe, ale również informacje związane z wypłatami, a zatem, numer rachunku bankowego. Jest to niezbędne, aby uzyskać możliwość wypłacania ewentualnych wygranych z konta bukmacherskiego. W tym miejscu powiemy kilka słów o tym, dlaczego bukmacherowi potrzebny jest numer konta i jak realizowane są wypłaty.

Jakie dane trzeba podać przy rejestracji konta u bukmachera?

Podstawą są oczywiście dane osobowe, takie jak: imię i nazwisko oraz PESEL. W każdym serwisie bukmacherskim można posiadać tylko jedno konto, a ponadto, dane osobowe służą weryfikacji pełnoletności użytkownika. Następnie podaje się dane teleadresowe, takie jak: adres zamieszkania oraz numer telefonu. Potrzebne będą również dane konta, a mianowicie: adres email, hasło oraz opcjonalnie login.

Podczas rejestracji konta gracze muszą zaakceptować regulamin serwisu, a także wyrazić opcjonalne zgody na przetwarzanie danych osobowych i przesyłanie treści marketingowych. Gracz oświadcza również, że pieniądze przeznaczone na obstawianie zakładów bukmacherskich pochodzą z legalnych źródeł. Rejestracja konta zajmuje od kilku do kilkunastu minut. Trzeba jeszcze potwierdzić adres email klikając w link aktywacyjny i już można się zalogować na świeżo utworzone konto. Jednak dodatkowych informacji trzeba będzie udzielić już po pierwszym zalogowaniu.

Na czym polega proces weryfikacji konta u bukmachera?

Po pierwszym zalogowaniu gracz jest proszony o to, aby ustalić dzienne, tygodniowe i miesięczne limity stawek na grę. Można ustawić domyślne kwoty sugerowane przez bukmachera. Można już dokonać pierwszej wpłaty i rozpocząć obstawianie, ale wciąż jest to konto tymczasowe. Aby uzyskać konto z dostępem do wszystkich funkcji serwisu, gracz musi przejść proces weryfikacji. W tym celu należy załączyć skan lub zdjęcie dokumentu tożsamości w formie dowodu osobistego lub paszportu.

Czytaj również:  Co to znaczy draw?

Aby uzyskać możliwość zlecania wypłat, gracze muszą również podać numer konta bankowego. Niezbędnym krokiem jest także weryfikacja adresu zamieszkania. Można tu uzyskać poprzez załączenie dokumentu, na którym widać datę wystawienia, dane osobowe oraz adres. Warunki te spełnia chociażby opłacony rachunek z ostatniego miesiąca czy też wyciąg z rachunku bankowego. Dopiero po zaakceptowaniu powyższych dokumentów konto jest w pełni zweryfikowane, a gracz uzyska możliwość zlecania wypłat ewentualnych wygranych na swój rachunek w banku.

Czy rachunek konta bankowego jest niezbędny?

Informacje o rachunku bankowym nie są konieczne przy rejestracji i weryfikacji konta, ale trzeba przejść ten krok przed zleceniem pierwszej wypłaty. Choć w ustawie o grach losowych nie ma nic o konieczności udostępnienia takich danych, znajdziemy tu zapis, że dane związane z numerem rachunku płatniczego uczestnika zakładu wzajemnego służącego do rozliczeń z podmiotu urządzającym powinny podlegać archiwizacji. Z tego samoistnie wynika konieczność udostępnienia takiego rachunku. Niezależnie od kwestii prawnych, powód dla którego należy podać bukmacherowi rachunek bankowy jest bardziej prozaiczny – zdecydowana większość legalnych bukmacherów w naszym kraju tylko w ten sposób realizuje wypłaty z konta.

Czy bukmacherzy oferują inne metody wypłat?

W większości przypadków wypłata na rachunek bankowy to jedyny sposób, w jaki gracz może zlecić wypłatę ewentualnych wygranych. Coraz większa liczba bukmacherów oferuje błyskawiczne przelewy obsługiwane przez zewnętrzną platformę, taką jak Przelewy24. Dzięki temu, czas oczekiwania na wypłatę został skrócony z kilku dni roboczych do kilkunastu minut. Wcześniej jednak, wypłata musi zostać zaakceptowana przez pracownika serwisu i bardzo często no na ten krok czekamy dłużej. Trzeba jednak przyznać, że bukmacherzy przykładają się do tego, aby szybko realizować wypłaty.

A czy istnieją inne sposoby na wypłacenie pieniędzy? Tak, taka opcja pojawiła się już u niektórych bukmacherów. Coraz popularniejszy jest zwrot na kartę płatniczą, ale w ten sposób można wypłacić tylko kwotę równą depozytowi. Z kolei wypłaty na kartę płatniczą dotyczą na razie wyłącznie kart VISA. Dochodzą do tego portfele elektroniczne, takie jak Skrill czy Neteller, na które można wypłacić pieniądze. Jednak niezależnie od tego, czy bukmacher udostępnia inne opcje wypłacania pieniędzy, udostępnienie numeru rachunku bankowego wciąż jest obligatoryjne.

Czytaj również:  Dlaczego przy rejestracji u bukmachera trzeba dołączyć skan dowodu osobistego? Bukmacherzy bez dowodu.

Ile czasu zajmują wypłaty na rachunek bankowy klienta?

Dużym plusem jest to, że legalni bukmacherzy wdrażają systemy niezbędne do ekspresowej realizacji wypłat. Jeszcze kilka lat temu na wypłatę trzeba było czekać 1-3 dni robocze. Dziś, większość bukmacherów zrealizuje taką wypłatę niemal natychmiast, dzięki czemu, trafi ona do Ciebie w przeciągu kilkunastu, kilkudziesięciu minut. Jest to zasługa pośredników realizujących błyskawiczne przelewy, takich jak chociażby Przelewy24. Bukmacher musi jednak zatwierdzić wypłatę, a zatem zlecając ją w godzinach wieczornych lub nocnych musisz uzbroić się w cierpliwość. Być może zostanie ona zaakceptowana i przepuszczona dalej dopiero rano, gdy zacznie pracę dział obsługi klienta.