Czym jest e kupon?

W zakładach bukmacherskich wyróżniamy kilka rodzajów kuponów bukmacherskich. Każdy z nich pozwala na postawienie określonego zakładu z bukmacherem. Jeśli planujesz rozpocząć swoją przygodę z typowaniem zakładów wzajemnych, powinieneś wiedzieć, jakie są dostępne formy kuponów, tak by wybrać ten najlepiej odpowiadający twoim potrzebom. W dzisiejszym tekście przedstawimy ci najważniejsze rozdaje kuponów bukmacherskich, a także wyjaśnimy, czym jest e kupon. Zapraszamy do lektury.

Rodzaje kuponów w zakładach bukmacherskich

Każdy początkujący gracz może czuć się przytłoczony liczbą pojęć występujących w zakładach bukmacherskich. Właśnie dlatego staramy się wyjść naprzeciw waszym potrzebom, szykując ten prosty i przejrzysty poradnik. Bukmacherzy w swoich ofertach dysponują kuponami SOLO, AKO i systemowymi. Dodatkowo gracze mogą zawierać zakłady na tzw. e kuponie. Jakie są różnice pomiędzy każdym z nich?

Kupon SOLO

To podstawowy rodzaj kuponów bukmacherskich. Na tego rodzaju kuponie gracz typuje tylko jedno zdarzenie, stąd nazwa – SOLO lub pojedynczy. Z uwagi na wysokość prawdopodobieństwa wystąpienia określonego wyniku – od 33,3 do aż 50% sprawdza się szczególnie w przypadku graczy typujących zakłady za wyższe stawki. Całkowita wysokość szansy na pozytywne rozstrzygnięcie zależy od tego, czy na wybranym kuponie planujesz wytypować zakład dwu- czy trzydrogowy.

Kupon AKO

Tak zwane kupony akumulowane uznawane są obecnie za najpopularniejszą propozycję legalnych polskich bukmacherów. Na tego typu kuponach gracze mogą wytypować od dwóch do nawet kilkudziesięciu zdarzeń, a ogranicza gracza wyłącznie fantazja. Co szczególnie ważne, gracze mogą dowolnie mieszać kuponu stawiając różnorodne wydarzenia, w różnych dyscyplinach sportowych. Niekiedy bukmacherzy zgadzają się na postawienie na kuponie akumulowanym kilku zakładów dotyczących tego samego wydarzenia. Oczywiście nie ma możliwości postawienia zakładów wykluczających się, jednak z uwagi na system rozstrzygnięć, taki wybór byłby co najmniej bez sensu.

Czytaj również:  Aplikacja do oglądania meczy na żywo

Aby kupon AKO wszedł, wszystkie wydarzenia na nim zawarte musza zostać rozstrzygnięte pomyślnie. Nawet jeden błąd, skutkować będzie utratą wszystkich środków. Dlaczego więc gracze decydują się na stawianie tego typu zakładów? Ponieważ w ogólnym rozrachunku pozwalają one zgarnąć wysokie wygrane, z niewielkich stawek. Całkowity kurs dla kuponów AKO wylicza się na podstawie przemnożenia kursów wszystkich typowanych wydarzeń ze stawką i podatkiem.

Warto w tym miejscu podkreślić, że choć zdecydowanie największe wygrane padają właśnie na kuponach AKO, to forma ta jest największym źródłem dochodu legalnych polskich bukmacherów.

Kupony systemowe

Jest to rodzaj kuponu, w którym gracz typuje blokami. Propozycja ta skierowana jest do wszystkich graczy zarówno tych początkujących, jak i tych mogących się pochwalić obszerną znajomością bukmacherki. W tych kuponach największą rolę odgrywa umiejętne sterowanie kursami i stawkami. Wybierając kupony systemowe gracze mogą łączyć kupony AKO i SOLO na jednym kuponie.

Zadaniem gracza jest stworzenie bloków. W każdym z nich, w zależności od preferencji, może się znaleźć jedno lub kilka zdarzeń. Gracz sam decyduje ile bloków planuje stworzyć, a następnie obstawia określoną stawką liczbę bloków. Dla zgarnięcia wygranej musi poprawnie wytypować wskazaną liczbę bloków.

Dla przykładu, gracz typując 6 bloków i grając systemem 4 z 6 może liczyć na aż 15 kombinacji na wygraną. Typując stawką 2 zł na kombinację, łącznie gracz będzie musiał postawić 30 zł na zakłady. Wysokość wygranej oblicza się mnożąc trafione bloki przez siebie i stawkę. Oczywiście od wartości tej należy odjąć podatek o wartości 12%. Aby gra kuponami systemowymi mogła się okazać opłacalna, należy w części bloków zawrzeć wyższe kursy.

e kupon

E kupon

Wraz z wejściem legalnych polskich bukmacherów do sieci, pojawiła się możliwość typowania zakładów wzajemnych również za pośrednictwem strony internetowej operatora, jak i aplikacji mobilnej. Taka rewolucja (oczywiście jak na tamte czasy) sprawiła, że gracze zyskali możliwość typowania kolejnych kuponów, tym razem – e kuponów.

Czytaj również:  Co to znaczy draw?

A czym jest taka forma kuponu? E kupon to w rzeczywistości nic innego, jak kupon typowany za pośrednictwem strony internetowej lub aplikacji mobilnej wybranego legalnego polskiego bukmachera. E kupony są wcześniej przygotowywanymi kuponami z typami, które gracz składa, nie jak w przypadku tradycyjnych kuponów, w punktach stacjonarnych operatora, ale z poziomu strony internetowej lub ww. apki.

Główną zaletą tego typu kuponu jest znaczące skrócenie czasu oczekiwania na postawienie typu, co jest szczególnie ważne w przypadku zakładów na żywo. Brak konieczności oczekiwania w punktach naziemnych sprawia, że gracze mogą typować zakłady tu i teraz.

Jednak co ważne, tego rodzaju kupony są ważne dopiero w momencie, gdy zostaną sfinalizowane, dlatego możesz dowolnie tworzyć i zapisywać swoje e-kupony, nie ponosząc w związku z tym żadnych dodatkowych opłat. W ten sposób będziesz miał pewność, że nie przegapisz istotnego zakładu, bo już wcześniej się do niego przygotowałeś.