Kto może sięgnąć po puchar Europy UEFA w tym sezonie?

Zdecydowanie najważniejszymi rozgrywkami starego kontynentu jest Liga Mistrzów, jednak czołowe kluby zagrają również podczas Ligi Europy UEFA. Już w tej chwili znamy czołowych faworytów na zwycięzcę turnieju, choć oczywiście do końca rozgrywek wiele może się jeszcze zmienić.

W 1/16 finału Ligi Europejskiej do rywalizacji staną zespoły, które podczas fazy grupowej zajęły 2 miejsce, a także te drużyny, które zajęły 3 pozycję podczas fazy grupowej Ligi Mistrzów. Zwycięzcy faz grupowych Ligi Europy nie biorą udziały w tej fazie turnieju, tylko czekają, aż wyłonieni zostaną zwycięzcy, którzy zostaną skierowani do 1/8 finału.

Puchar Europy UEFA – kandydat na zwycięzcę zeszłego sezonu Sevilla FC

Nie da się ukryć, że żadna drużyna nie sięgała po trofeum Ligi Europy częściej niż Sevilla FC. Drużyna ta od 2009 roku zajęła pierwszą pozycję aż cztery razy. Dodatkowo dwukrotnie zgarnęła trofeum Pucharu UEFA, co daje jej łączny wynik aż sześciokrotnego triumfu. Żadnej innej drużynie nie udało się powtórzyć tego wyniku.

Nie da się ukryć, że Sevilla zdominowała Ligę Europy, dlatego też nikogo nie powinien dziwić fakt, że gdy tylko zawodnicy tej drużyny pojawiają się na boisku wszystkie oczy zwrócone są w jej stronę, a bukmacherzy upatrują w niej faworyta. Nie inaczej wyglądała sytuacja podczas sezonu 2021/2022. Z pewnością wówczas odpowiednią motywację dla zawodników stanowił stadion, na którym rozegrać się miał mecz finałowy. Ten miał się odbyć w Sevilli.

Warto przy tym zaznaczyć, że Sevilla w lidze hiszpańskiej zajmuje drugie miejsce tracąc zaledwie cztery punkty do Realu Madryt. Nie da się ukryć, że taki wynik zobowiązuje, dlatego też i w tym sezonie zawodnicy z Sevilla FC mogą zająć pierwszą pozycję.

Puchar Ligi Europy w rękach Real Betis?

Sąsiad głównego faworyta może się okazać prawdziwym zagrożeniem podczas walki o Puchar Ligi Europy. Nie da się ukryć, że i Real Betis wykazuje ogromną determinację dla zdobycia trofeum. Obecnie drużyna ta ma na swoim koncie zaskakująco dobre wyniki. Zawodnicy spod skrzydeł Manuela Pellegriniego mogą się pochwalić trzecią pozycją podczas zeszłego sezony La Liga.

Czytaj również:  Stacjonarnie czy przez Internet? Oferta polskich bukmacherów

Nie da się ukryć, że przez wiele lat zawodnicy z Real Betis pozostawali w cieniu swojego starszego rywala z Sevilli. Jednak zauważyć można, że bardzo zależy im na tym, by to zmienić. Szczególnie napięte relacje panują obecnie między sąsiadami Betis – Sevilla. Ich spotkania pozwalają dostarczyć mnóstwo emocji.

Niektóre drużyny odpuszczają

Podczas typowania zakładów bukmacherskich na Ligę Europu UEFA musisz pamiętać o tym, że nie wszystkim drużynom zależy na tym, by zgarnąć puchar Europy UEFA. Dla części jest to wyłącznie etap przygotowawczy do starć w ramach kolejnych sezonów. Innym zawodnikom zależy z kolei na tym, by zmierzyć się z własną wartością. Przed przystąpieniem do typowania zakładów bukmacherskich musisz pamiętać, jak ważne jest analizowanie informacji, nie tylko danych statystycznych, ale również tych, dotyczących nastrojów panujących w klubach, kondycji zawodników czy choćby ich podejścia do zawodów.

Jakie typy warto obstawiać podczas pucharu Ligi Europy?

Decydując się na typowanie Ligi Europy UEFA pamiętaj, żeby dokładnie przeanalizować listy zawodników, którzy startować będą w spotkaniach. Często zdarzają się sytuacje, w których trenerzy oszczędzają kluczowych zawodników do czasu spotkań, o wyższej randze, traktując Ligę Europy po macoszemu. Jeśli zauważysz, że w drużynie potencjalnego faworyta startują niemal sami rezerwiści, wówczas powinieneś ująć te dane w prowadzonej analizie statystyk.

Podczas analizy zwróć również uwagę na to, jak kształtuje się sytuacja danej drużyny w lidze. Jeżeli istnieje duże prawdopodobieństwo na awans, wówczas możesz być pewny, że to właśnie spotkanie ligowe zostanie potraktowane priorytetowo. Liga Europy UEFA jest ciekawą propozycją do typowania, jednak może się w niej wydarzyć dużo niespodziewanych zwrotów akcji, które sprawiają, że oglądanie tych spotkań jest tak interesujące. Aby zwiększyć swoje szanse na zwycięstwo podczas typowania skup się na typowanie innych rynków, niż powszechnie wybierane zakłady na zwycięzcę spotkania.

Czytaj również:  Francja - Grecja analiza i typy

Choć na początkowym etapie Ligi Europy wytypowanie zwycięzcy może się okazać trudne, to warto bazować na danych statystycznych z poprzednich sezonów. Należy pamiętać, że wytypowanie wyniku nawet z udziałem faworyta wiąże się ze znacznie niższymi kursami. W takiej sytuacji warto rozważyć inne propozycje, jak między innymi handicapy.

Możesz również rozważyć typowanie zakładów under/over na ilość rzutów rożnych czy ilość bramek w trakcie spotkania. Decydując się na te rynki możesz liczyć na wyższe kursy, a szansa na wytypowanie właściwego wyniku będzie na podobnym poziomie.

Ciekawą propozycją mogą się okazać również typy na liczbę kartek w trakcie spotkania. Przeanalizuj, które drużyny grają agresywnie, by zwiększyć swoje szanse na postawienie skutecznego typu. W ramach tego rynku możesz zdecydować się na postawienie zakładu na konkretną liczbę kartek lub na zakład w formule under/over.