Jak bukmacherzy typują Złotą Piłkę?

Piłka nożna to oczywiście sport zespołowy, w którym liczą się rezultaty osiągane przez konkretne zespoły piłkarskie. Zawodnicy marzą więc o wygrywaniu lig, europejskich pucharów czy też mistrzostw kontynentów oraz świata. Zawsze należy patrzeć na drużynę, jak na zgrany kolektyw, ale nie bez znaczenia są kluczowi zawodnicy i ich indywidualne umiejętności. W związku z tym w świecie piłki nożnej przyznawane są również nagrody za osiągnięcia indywidualne. Do tego grona można zaliczyć między innymi Złotą Piłkę. 17 października 2022 roku odbędzie się gala wręczenia wyróżnienia. Co ważne, będzie ono dotyczyć sezonu 2021/2022, więc osiągnięcia piłkarzy po okresie wakacyjnym nie są w niej uwzględniane tylko będą brane pod uwagę w przyszłym roku.

Kursy bukmacherskie związane ze Złotą Piłką

Jeśli chodzi o ofertę, jaką przygotowali bukmacherzy Złota Piłka jest plebiscytem stanowiącym kopalnię możliwości dla osób znających się na piłce nożnej i chcących wygenerować dodatkowe zyski. Poniżej zostało przedstawionych kilka przykładów kursów oferowanych przez różne firmy bukmacherskie:

  • Karim Benzema – 1,05
  • Sadio Mane – 13,00
  • Mohamed Salah – 15,00
  • Robert Lewandowski – 17,00
  • Kylian Mbappe – 20,00

Oczywiście lista ta uwzględnia również wielu innych piłkarzy, którzy mają mniejsze szanse na końcowy triumf. Warto też mieć na uwadze to, że podane kursy mogą jeszcze ulec zmianie ze względu na korekty wprowadzane przez firmy bukmacherskie. Poza tym obecnie kursy te mogą się różnić w zależności od firmy, w której dana osoba obstawia swoje typy. Można więc zauważyć po typach, że jest jeden silny faworyt do zdobycia Złotej Piłki, ale nie można wykluczyć jakiegoś zaskakującego rezultaty głosowania.

Zmienione zasady głosowania w ramach Złotej Piłki

Biorąc pod uwagę to co proponują bukmacherzy Złota Piłka w tym sezonie raczej nie przyniesie zbyt wielkich dochodów, ze względu na niski kurs na faworyta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wprowadzono pewne istotne zmiany dotyczące głosowania w plebiscycie. Dzięki temu będzie można uniknąć sytuacji, takich jak w zeszłym roku, gdy Leo Messi wyprzedził Roberta Lewandowskiego co zdaniem wielu międzynarodowych ekspertów nie powinno mieć miejsca. Warto zwrócić uwagę na informacje przedstawione poniżej:

  • Od plebiscytu w 2022 roku prawo do głosowania będą mieć wyłącznie przedstawiciele krajów zajmujących pierwsze sto miejsc w rankingu FIFA, a nie wszyscy zrzeszeni członkowie jak dotychczas. W ten sposób można uniknąć nie do końca obiektywnych i wiarygodnych głosów osób, które na przykład słabo śledzą piłkę w Europie i skupiają się wyłącznie na swoim kontynencie.
  • Kolejną ważną zmianą jest zwracanie uwagi na osiągnięcia indywidualne zawodnika, podczas gdy osiągnięcia drużynowe zejdą na dalszy plan. Oznacza to, że jeśli dany gracz zdobędzie tytuł króla strzelców jakichś rozgrywek to nawet w przypadku wcześniejszego odpadnięcia z nich, będzie miał większe szanse na nagrodę niż jakiś gracz, który strzelił mniej bramek ale wygrał trofeum ze swoim zespołem.
  • Trzecią istotną kwestią jest uwzględnienie w głosowaniu konkretnego sezonu, a nie roku kalendarzowego. Innymi słowy w roku 2022 zawodnicy będą oceniani za ich wyczyny w sezonie 2021/2022 i nie będą brane pod uwagę na przykład osiągnięcia Roberta Lewandowskiego po przejściu do FC Barcelony, ponieważ miało to miejsce już w nowym sezonie 2022/2023, który będzie oceniany jesienią przyszłego roku.
Czytaj również:  Polska - Niemcy analiza i typy

Jak obstawiać Złotą Piłkę w sezonie 2022/2023?

Jak zgodnie twierdzą praktycznie wszyscy bukmacherzy Złota Piłka w sezonie 2022/2023 powinna trafić do Karima Benzemy, który zdobył tytuł Mistrza Hiszpanii i wygrał Ligę Mistrzów z Realem Madryt oraz został królem strzelców La Liga i Ligi Mistrzów. Łącznie w minionym sezonie Karim Benzema aż 44 razy pokonywał bramkarzy rywali zdobywając 27 goli w La Liga (12 asyst) w 32 meczach, 15 bramek w Lidze Mistrzów (2 asysty) w 12 spotkaniach oraz 2 bramki (i 1 asystę) w dwumeczu o Superpuchar Hiszpanii. Jest to gracz znajdujący się w ścisłej czołówce napastników od praktycznie 10 lat i doskonale połączył osiągnięcia indywidualne z sukcesami drużynowymi. Każdy inny rezultat niż zwycięstwo Karima Benzemy będzie więc uznawane za sporą sensację.

W związku z tak mocnym faworytem do zdobycia Złotej Piłki, nikogo nie powinny dziwić dość niskie kursy proponowane przez bukmacherów dla Karima Benzemy. Obstawienie tego pojedynczego zakładu na kuponie jest więc mało opłacalne. O wiele lepszym i bardziej rozsądnym wyjściem jest umieszczenie tego kursu na kuponie AKO z innymi zakładami po to, aby delikatnie i w miarę pewnie podbić łączny przelicznik i zwiększyć swoje szanse na wygranie sporej kwoty.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Niezależnie od tego czy typowane są wyniki plebiscytów czy też rezultaty różnych wydarzeń sportowych, zawsze trzeba pamiętać o odpowiedzialnej grze i rozsądnym zarządzaniu swoimi pieniędzmi. Nie bez znaczenia jest również odpowiednia analiza konkretnych zdarzeń, która pozwoli na wybranie typów o sporym kursie i dużym prawdopodobieństwie. To z kolei przekłada się na osiąganie zadowalających wygranych w perspektywie długofalowej.