Gdzie obstawimy zakłady bukmacherskie bez podatku?

W Polsce obowiązuje ustawa hazardowa, która wprowadza m.in. dwa podatki od zakładów bukmacherskich. Jest to podatek od stawki oraz podatek od jednorazowej wygranej powyżej 2280 złotych. O ile przed tym drugim podatkiem nie uciekniemy, o tyle w przypadku pierwszego można liczyć na ciekawe promocje, które pozwalają obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku. W tym miejscu sprawdzimy, na czym polega ta promocja i którzy bukmacherzy ją oferują.

Podatki obowiązujące na polskim rynku bukmacherskim

Ustawa hazardowa została wprowadzona w Polsce w 2009 roku. W 2017 roku wprowadzono nowelizację, która uszczelniła prawo, a także wprowadziła wiele istotnych kwestii. Na ten moment, obstawianie zakładów w naszym kraju jest możliwe wyłącznie u licencjonowanych bukmacherów posiadających stosowną licencję Ministra Finansów. Już ponad 20 firm bukmacherskich dysponuje taką licencją i świadczy swoje usługi w naszym kraju. Jedną ze zmian wprowadzonych przez ustawę hazardową są podatki bukmacherskie.

Pierwszym z nich jest 12-procentowy podatek od stawki każdego zawartego zakładu. Przykładowo, gracz przeznacza na obstawienie zakładów 100 PLN. Finalną stawką będzie 88 PLN, jako iż 12 PLN zostanie uszczuplone na poczet podatku. W efekcie, ewentualna wygrana wyniesie nie 200, a 166 PLN. To spora różnica. Dodatkowo, na polskim rynku bukmacherskim obowiązuje 10-procentowy podatek od każdej jednorazowej wygranej powyżej 2280 PLN. Jeśli zatem wygrana na Twoim kuponie przekroczy powyższy próg, finalnie trafi do Ciebie kwota o 10% niższa.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku od stawki?

To bukmacherzy mają obowiązek rozliczać się z podatków. Gracze nie mają na szczęście obowiązku uwzględniania dochodów z bukmacherki w swoim rozliczeniu podatkowym, jako iż odpowiednie podatki są regulowane przez bukmachera. A co za tym idzie, bukmacherzy mogą zaoferować swoim klientom zakłady bukmacherskie bez podatku od stawki. W tym miejscu warto zaznaczyć, że tylko podatek od stawki da się „ominąć” taką promocją. Jak do tej pory nie trafiliśmy jeszcze na bukmachera, który w ramach promocji pokryłby 10% podatek od wysokiej wygranej.

Czytaj również:  E-sport i obstawianie meczów League of Legends

Jak działa promocja? To bardzo proste. Legalni bukmacherzy zazwyczaj stawiają kilka warunków w regulaminie promocji, np.: minimalna liczba zdarzeń na kuponie, konkretne rozgrywki, minimalny kurs całkowity, a także minimalny kurs selekcji. Czasami wymagana jest także minimalna stawka. Po spełnieniu warunków promocji, 12-procentowy podatek od stawki zostanie opłacony przez bukmachera, a gracz w ten sposób gra o 14% wyższą wygraną. Zakłady bukmacherskie bez podatku często można obstawiać przez pierwsze tygodnie od momentu rejestracji konta. Jest to jeden z popularnych prezentów w ofercie powitalnej.

Którzy bukmacherzy oferują zakłady bez podatku?

Biorąc pod uwagę, jak wielu graczy szuka tego typu promocji, zakłady bukmacherskie bez podatku od stawki to dość powszechna promocja, z którą spotkamy się w wielu legalnych serwisach bukmacherskich. Jednym z nich jest Superbet, w którym można obstawiać zakłady na sporty wirtualne bez 12-procentowego podatku. Bardzo popularna jest także oferta bukmachera Totalbet, który przez całą dobę i siedem dni w tygodniu umożliwia obstawianie zakładów bukmacherskich bez podatku na konkretne wydarzenia sportowe, po spełnieniu warunków promocji.

Z kolei w serwisie internetowym Fortuny obowiązują szczęśliwe godziny, które umożliwiają postawienie zakładu bez podatku w konkretnych godzinach. To pokazuje, jak wielu legalnych bukmacherów decyduje się na wprowadzenie promocji, która cieszy się coraz większą popularnością ze strony graczy. Obstawiając zakłady bukmacherskie bez podatku warto sprawdzić, czy promocja ta nie wiąże się także z innymi promocjami, np. premią do zakładów AKO z odpowiednią liczbą zdarzeń. To kolejny sposób, aby zapewnić sobie zastrzyk dodatkowych środków bonusowych.

Czy obstawianie zakładów bez podatku jest legalne?

Tak, ale tylko w przypadku obstawiania zakładów u legalnych bukmacherów w Polsce. Należy uważać, ponieważ wielu zagranicznych bukmacherów bez licencji wciąż kieruje swoją ofertę do polskich graczy. Choć ich serwisy powinny być w Polsce niedostępne, bukmacherzy znajdują sposób, aby ominąć obowiązujący rejestr stron blokowanych. Pamiętajmy, że w przypadku obstawiania zakładów u zagranicznego bukmachera, to gracz naraża się na poważne konsekwencje finansowe.

Czytaj również:  Jak obstawiać mecze CS: GO? Wszystko na temat typów!

Chcesz się upewnić, że obstawianie zakładów u wybranego bukmachera jest całkowicie legalne? W takim razie sprawdź aktualną listę legalnych bukmacherów dysponujących stosowną licencją. Taką listę można znaleźć chociażby na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów. Legalni bukmacherzy mogą w imieniu graczy odprowadzić podatek od stawki zawartego zakładu, z czego skwapliwie korzystają tworząc atrakcyjne oferty promocyjne. Tego typu promocje to jedyny sposób, a by legalnie obstawiać zakłady bukmacherskie bez podatku na polskim rynku.