Watford Liverpool – analiza typerska przed meczem

Liga angielska w piłce nożnej jest ceniona przez kibiców na całym świecie, a wszystko za sprawą wielu emocjonujących spotkań, które są rozgrywane w ramach tych rozgrywek. Duże zainteresowanie wzbudzają mecze Watford Liverpool, choć nie jest to wielki klasyk. Patrząc jednak na wyniki ostatnich meczów łatwo zauważyć, że w konfrontacji tej często pada dużo goli. W tym artykule pomówimy o rywalizacji tych dwóch angielskich zespołów.

Dotychczasowa rywalizacja klubów Watford i Liverpool F.C.

Watford to zespół zdecydowanie mniej utytułowany od The Reds. Największym sukcesem Szerszeni jest zdobycie Pucharu Anglii w sezonie 1983/1984, co zagwarantowało udział w europejskich pucharach. Jest to jednak przeciętniak, który często spadał z najwyższej klasy rozgrywkowej, a co za tym idzie, spotkania Watford Liverpool nie były tak liczne, jak pomiędzy innymi, topowymi klubami z Anglii. Najgorętsza rywalizacja miała miejsce w okresie 2015 – 2021 w ramach Premier League.

Watford bardzo udanie uczcił powrót do elity wygrywając w 2015 roku z Liverpoolem aż 3-0. W historii rozgrywek dużo częściej wygrywał jednak Liverpool, a Watford tylko raz powtórzył ten sukces. Miało to miejsce 29 lutego 2020, kiedy to Szerszenie ponownie ograły The Reds 3-0. W ostatnich latach tylko raz pomiędzy tymi zespołami padał remis (3-3 w 2017 roku). Liverpool aż czterokrotnie wygrywał z Watford różnicą pięciu bramek (trzykrotnie 5-0 i raz 6-1). To pokazuje, że mecze Watford Liverpool bardzo często mogły zaoferować kibicom dużą liczbę bramek.

Jakie czynniki należy wziąć po uwagę w analizie typerskiej?

Typując mecze pomiędzy Watford Liverpool warto zadbać o rzeczową i gruntowną analizę, która weźmie pod uwagę wszystkie czynniki mogące mieć wpływ na przebieg spotkania. Dobra analiza typerska powinna uwzględnić następujące czynniki:

  • Forma obu zespołów – w pierwszej kolejności warto sprawdzić, jak w ostatnich meczach spisują się oba zespoły, ile bramek zdobywają, a ile tracą. Tak określamy formę.
  • H2H – sprawdzając bilans bezpośredni nie tylko możemy określić, który zespół wygrywał częściej, ale także sprawdzić średnią liczbę bramek. A ta w meczach Watford Liverpool jest dość wysoka. W ostatnich dziesięciu meczach aż pięciokrotnie padało więcej, niż 5 goli.
  • Sytuacja w tabeli – większą motywację zawsze ma zespół walczący o czołowe pozycje lub utrzymanie w lidze, aniżeli średniak. Tu jednak ta zasada się nie sprawdza, ponieważ przeciwko Liverpoolowi każdy słaby zespół chce wypaść jak najlepiej.
  • Terminarz spotkań – analizując mecze Watford Liverpool warto pamiętać, że The Reds systematycznie grają w europejskich pucharach, co oznacza więcej spotkań i większe zmęczenie. Być może z tego względu w 2020 roku Watford wygrał z The Reds 3-0.
  • Sytuacja kadrowa – wpływ na wynik meczu ma także siła składu, szeroka ławka rezerwowych, a także absencje kluczowych piłkarzy.
Czytaj również:  Free spiny za rejestrację w Superbet

Dobra analiza typerska nie daje jednoznacznej odpowiedzi na pytanie o to, kto wygra w meczu Watford Liverpool, ale pozwala przewidzieć orientacyjny przebieg spotkania. A domyślając się, jak będzie wyglądało spotkanie, łatwiej dobrać najbardziej opłacalne rodzaje zakładów bukmacherskich.

Mecze Watford Liverpool w sezonie 2022/2023

W sezonie 2014/2015 Watford po siedmiu latach ponownie wywalczył awans do najwyższej ligi rozgrywkowej w Anglii, dzięki czemu kibice ponownie mogli liczyć na spotkania Watford Liverpool. Jak już wiemy, konfrontacje te niemal zawsze kończyły się na korzyść The Reds, choć w sezonie 2019/2029 Watford miał swoją chwilę chwały wygrywając z Liverpoolem 3-0 w meczu u siebie. Niestety, w sezonie 2021/2022 Szerszenie spisywały się bardzo słabo i zajęły przedostatnie miejsce w lidze, tym samym spadając do niższej klasy rozgrywkowej.

W sezonie 2022/2023 nie zostaną zatem rozegrane mecze ligowe pomiędzy Watford Liverpool. Jedyna szansa na rywalizację tych dwóch zespołów to spotkanie w ramach Pucharu Anglii lub mecz towarzyski, ale na razie nic nie wskazuje na to, aby do takich meczów miało dojść. Watford przyzwoicie radzi sobie jednak w Championship i niewykluczone, że ponownie wywalczy awans do Premier League.

Gdzie obstawiać zakłady na mecz Watford Liverpool?

Mecze ligi angielskiej można obstawiać w serwisie legalnego bukmachera Superbet, który może pochwalić się bardzo rozbudowaną ofertą na piłkę nożną. Co więcej, nie brakuje licznych promocji oraz bonusów, które sprawiają, że obstawianie spotkań jest dużo bardziej emocjonujące i pozwala powalczyć o jeszcze wyższe wygrane. Chociaż Watford Liverpool nie jest jednym z klasyków angielskiego futbolu, w ostatnich konfrontacjach tych zespołów często padały wysokie wyniki, a ponadto, mecze rzadko kończyły się remisem. To przyciągnęło większe zainteresowanie kibiców. Tym bardziej żałujemy, że Szerszenie spadły z ligi po sezonie 2021/2022 i liczymy, że w obecnym sezonie Championship Watford ponownie wywalczy awans do Premier League.

Czytaj również:  Piłka 2014 – najważniejsze wydarzenia