Jak skutecznie typować Ekstraklasę?

jak obstawiać ekstraklasę

Wielu kibiców w Polsce śmieje się, że obstawianie meczów Ekstraklasy przypomina nieco wypełnianie kuponu w grze liczbowej. Na dobrą sprawę kupon można wypełniać na chybił-trafił, a szansa jego trafienie jest taka sama, jak w przypadku typowania na podstawie analizy. Chociaż typy Ekstraklasa często okazują się chybione, to jednak istnieją sposoby, które pomagają w poprawieniu skuteczności w obstawianiu tych rozgrywek. W tym artykule podpowiemy, jakie czynniki uwzględnić w analizie, aby postawić kupon na Ekstraklasę z większą szansą trafienia.

Ekstraklasa w piłce nożnej – ponad 300 spotkań do obstawienia

W sezonie 2021/2022 w Ekstraklasie występuje 18 zespołów. Daje nam to 34 kolejki spotkań i w sumie 306 meczów do obstawienia. Sezon rozpoczyna się pod koniec lipca lub na początku sierpnia, a kończy pod koniec maja. Typerzy będą mieli wiele okazji do emocjonowania się obstawianymi meczami polskiej Ekstraklasy w piłce nożnej. Jedno jest pewne – dużych emocji na pewno nie zabraknie. Rodzime rozgrywki często obfitują w niespodzianki, wiele drużyn prezentuje wyrównany poziom, a sytuacja potrafi się zmieniać jak w kalejdoskopie. To sprawia, że obstawianie Ekstraklasy nie jest zadaniem łatwym, ale wygrany kupon przynosi mnóstwo satysfakcji. Dlatego też, typy Ekstraklasa stale cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony fanów polskiej piłki nożnej.

Typy ekstraklasa

Popularne zakłady bukmacherskie na Ekstraklasę

Zanim przejdziemy do analizy meczowej, warto powiedzieć kilka słów o najpopularniejszych zakładach bukmacherskich na Ekstraklasę. Wybór jest ogromny, ponieważ na każdy mecz w ramach tych rozgrywek może przypadać nawet kilkaset różnorodnych zakładów. Jest z czego wybierać. Gracze mają zatem większą swobodę i mogą efektywniej wykorzystać swoje analizy meczowe. Poniżej prezentujemy najpopularniejsze rodzaje zakładów bukmacherskich na Ekstraklasę:

 • Zakłady na wynik meczu – są to podstawowe zakłady na wynik spotkania. Gracze mają do dyspozycji zakłady trzydrogowe: 1X2, w których typujemy: zwycięstwo gospodarza, remis lub zwycięstwo gości.
 • Podwójna szansa – powyższe zakłady bukmacherskie pozwalają obstawić dwa rezultaty w ramach podwójnej szansy: 1x, 12 lub x2.
 • Zakład bez remisu – czyli klasyczny zakład DNB, w którym gracz może otrzymać zwrot stawki zakładu w sytuacji, gdy spotkanie zakończy się remisem.
 • Zakłady poniżej/powyżej – dzięki tym zakładom gracze mogą obstawiać typy Ekstraklasa na dowolny aspekt meczu, np. liczbę bramek, liczbę kartek czy liczbę rzutów rożnych.
 • Zakłady z handicapem – typerzy mają również możliwość dodania lub odjęcia wirtualnych bramek od wyniku jednej ze stron w celu uzyskania wyższych kursów.
 • Statystyki indywidualne – gracze mogą skupić się również na dokonaniach poszczególnych piłkarzy, obstawiając np. to, kto strzeli bramkę, a kto dostanie żółtą/czerwoną kartkę.
Czytaj również:  Czy możemy obstawiać szachy na żywo?

Im większy wybór zakładów bukmacherskich na każdy mecz Ekstraklasy, tym większa swoboda w typowaniu wyniku spotkania. To jeden z czynników, który na pewno warto wziąć pod uwagę w trakcie wybierania serwisu bukmacherskiego. Typy Ekstraklasa warto także analizować pod kątem wyższych kursów. Wyższy kurs to gwarancja lepszego kuponu.

Typy ekstraklasa

Obstawianie Ekstraklasy w zakładach na żywo

Wyniki meczów Ekstraklasy można obstawiać także w ofercie live. W ten sposób gracze mają możliwość wykorzystania wiedzy na temat przebiegu spotkania. Można wzorować się zarówno na statystykach lub oglądać spotkanie i na tej podstawie wyciągać interesujące wnioski. Ponadto, w zakładach na żywo dochodzą nowe typy Ekstraklasa, które można zrealizować. Warto tu wymienić chociażby typowanie wyników w poszczególnych przedziałach czasu, jak również możliwość obstawienia, kto strzeli następną bramkę. Zakłady live gwarantują jeszcze większe emocje i to w zasadzie najważniejszy atut, który sprawia, że tak wielu graczy decyduje się na wybór tej formy obstawiania zakładów.

Typy ekstraklasa

Analiza meczowa – jakie czynniki wziąć pod uwagę?

Na pewno jest trochę prawdy w tym, że Ekstraklasa to bardzo losowe rozgrywki, w których prawidłowe typowanie wyników może być dużo trudniejsze w porównaniu z największymi ligami europejskimi. Jednak obszerna i dobrze przeprowadzona analiza meczowa może znacząco pomóc w budowaniu kuponów, które przyniosą satysfakcjonujący wynik. Samodzielnie zrealizowane typy Ekstraklasa w wielu przypadkach okazują się po prostu lepsze, aniżeli typy znalezione w sieci. W analizie przed meczem należy uwzględnić następujące kwestie:

 • Forma zespołów – formę drużyny możemy ocenić na podstawie wyników ostatnich spotkań. Warto tu rozróżnić mecze rozgrywane u siebie, a także mecze w roli gospodarza.
 • Statystyki meczowe – obszerne bazy ze statystykami pozwalają graczom łatwo przeanalizować kluczowe elementy gry: liczbę strzelonych i straconych bramek, liczbę fauli i kartek czy też liczbę stałych fragmentów gry.
 • H2H – jest to bilans bezpośredni, na podstawie którego można ocenić wyniki spotkań w bezpośrednich konfrontacjach pomiędzy dwoma zespołami.
 • Typy Ekstraklasa innych graczy – chociaż należy bazować przede wszystkim na swoich analizach, zawsze warto zerknąć w typy innych graczy, aby poznać ich punkt widzenia.
 • Aktualności – zalecamy także oglądanie popularnych programów poświęconych Ekstraklasie oraz czytanie aktualności na portalach branżowych. To prawdziwa kopalna cennych informacji, które mogą być bardzo pomocne w budowaniu kuponu.
Czytaj również:  Fiorentina - West Ham analiza i typy

Analiza meczowa początkowo może zajmować trochę czasu, ale potem staje się dużo prostsza. Lepiej radzą sobie typerzy, którzy na bieżąco śledzą rozgrywki, dzięki czemu, nie muszą poświęcać tak dużo czasu na analizowanie dostępnych statystyk.

Typy ekstraklasa

Gdzie można znaleźć sprawdzone typy Ekstraklasa?

W pierwszej kolejności warto omówić tematyczne grupy dostępne na portalach społecznościowych. Coraz częściej zastępują one fora bukmacherskie, na których gracze mogą udostępniać swoje analizy i typy. Niemniej jednak, klasyczne fora wciąż cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Typy Ekstraklasa można znaleźć również na ligach typerskich, a czasem także bezpośrednio w serwisach bukmacherskich, które udostępniają swoim klientom czat na żywo. Taki czat umożliwia graczom wymienianie spostrzeżeń oraz dzielenie się swoimi typami.

Jak już mówiliśmy, dobrym źródłem informacji jeśli chodzi o typy Ekstraklasa mogą być również liczne programy, które możemy oglądać chociażby na Youtube. Choć nie zawsze pojawiają się tam gotowe typy, to widzowie mogą liczyć na bogatą dawkę ważnych informacji, analiz oraz aktualności, a taka wiedza na pewno zaprocentuje przy obstawianych zakładach. Typy ekspertów warto jednak traktować z przymrużeniem oka, zwłaszcza, jeśli są oni ambasadorami którejś firmy bukmacherskiej.

Typy ekstraklasa

Jak samodzielnie przygotować dobry zakład na Ekstraklasę?

Na początek należy zastanowić się nad tym, które mecze są w ogóle warte zachodu. W każdej kolejce mamy przynajmniej kilka spotkań, które już na wstępie warto odrzucić ze względu na bardzo wyrównany poziom obu zespołów oraz trudności w przewidzeniu przebiegu takiego spotkania. Po wyselekcjonowaniu najlepszych spotkań oceniamy wysokość kursów bukmacherskich, a następnie przechodzimy do analizy, która pozwoli na wytypowanie wyniku spotkania. W analizie warto skupić się na konkretnych zakładach, które wydają nam się najlepszą opcją.

Na podstawie analizy przedmeczowej można oszacować prawdopodobieństwo trafienia konkretnego wyniku. Na tej podstawie można sprawdzić, czy zakład jest wartościowy. Konkretniej chodzi o to, czy kurs jest adekwatny do szansy na wygraną. Tutaj warto dowiedzieć się więcej o tym, czy jest valuebet. Czas zrealizować samodzielnie wykonane typy Ekstraklasa. Sprawdź, który bukmacher ma najlepszą ofertę, a także, gdzie dostępne są promocje i bonusy, które pomogą uzyskaniu bardziej opłacalnych warunków. Na koniec wpłać środki i postaw swój kupon.

Typy ekstraklasa

Jak poprawić skuteczność obstawiania Ekstraklasy?

Lepsze wyniki w obstawianiu Ekstraklasy są w stanie uzyskać typerzy, którzy dysponują większą wiedzą na temat rozgrywek. Jeśli nie masz czasu na analizowanie wszystkich spotkań, zawsze możesz wybrać 2-3 drużyny, na które poświęcisz najwięcej czasu. Na pewno warto śledzić aktualności i doniesienia medialne, a także czerpać dodatkową wiedzę z programów poświęconych Ekstraklasie. Swoje przewidywania warto także zestawić a innymi typami, aby poznać punkt widzenia innych graczy. Czasami, spostrzeżenia innych osób mogą zmienić kształt naszego kuponu.

Czytaj również:  Pięć najczęściej odwiedzanych stron bukmacherskich. Najlepsze strony bukmacherskie

W budowaniu pozytywnej historii kuponu warto dowiedzieć się więcej na temat obstawiania wartościowych zakładów (valuebet), a także sposobów budowania dodatniego Yieldu, czyli korzystnego stosunku wygranych do stawek. Doświadczeni typerzy realizują swoje typy Ekstraklasa w kilku serwisach bukmacherskich, ponieważ w ten sposób mogą wybrać najwyższe kursy, a także ciekawe promocje okresowe. W budowaniu bardziej satysfakcjonujących kuponów bukmacherskich pomóc mogą także zakłady na żywo.

Typy ekstraklasa

Gdzie można zrealizować typy na Ekstraklasę?

Na rynku legalnych bukmacherów w Polsce funkcjonuje już ponad 20 bukmacherów i każdy z nich posiada bardzo bogatą ofertę zakładów bukmacherskich na Ekstraklasę. W związku z czym, gracze mają z czego wybierać. Na co zwrócić uwagę w procesie wyboru bukmachera? Na pewno na wybór dostępnych zakładów, wysokość kursów, a także promocje i bonusy, które mogą mieć duży wpływ na opłacalność obstawionego zakładu bukmacherskiego. Ważnym elementem są także udogodnienia, takie jak chociażby: szybkie metody płatności, cashout czy też transmisje live.

Wielu doświadczonych typerów posiada konta w kilku serwisach bukmacherskich, co pozwala im obstawiać zakłady na lepszych warunkach. Gracz obstawia interesujący go mecz w miejscu, gdzie można otrzymać wyższy kurs na wytypowany wynik, a także skorzystać z okresowej promocji, która pozwoli powalczyć o wyższe wygrane. Realizując typy Ekstraklasa warto pamiętać o tym, ze w tych rozgrywkach niespodzianki zdarzają się stosunkowo często, ale z drugiej strony, jest to gwarancja jeszcze większych emocji w trakcie budowania kuponów.