Jak obstawiają tenis eksperci, czyli tenisowe typy ekspertów na styczeń

Tenis jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych. Mówi się, że jest to dyscyplina szlachecka, ponieważ używa się tutaj tylko rąk, a w tenisa w dawnych czasach grali królowie. Wcześniej był to sport niebezpieczny, ponieważ nie było kortów, a ludzie tracili życie. Aktualnie wszystko jest jak najbardziej bezpieczne, a tenis jest bardzo chętnie obstawiany w zakładach bukmacherskich. Jakie typy polecają eksperci na ten sport?

Wkraczamy w nowy sezon

Nowy rok oznacza, że dopiero rozpoczyna się kolejny tenisowy sezon. Styczeń to czas, kiedy zawodnicy i zawodniczki spędzają czas w Australii, ponieważ za około 2 tygodnie rozpocznie się pierwszy turniej Wielkiego Szlema, a więc Australian Open. Do tego czasu najlepsi gracze świata biorą udział w kilku turniejach indywidualnych w Adelaide czy Auckland. Trwa również United Cup z udziałem najlepszych reprezentacji świata.

Niejasne jest na tym etapie sezonu, kto ma jaką formę, kto jak przepracował okres przygotowawczy, czy miał jakieś problemy. Oczywiście najlepszą formą treningu jest sam mecz i to będzie najlepsza forma sprawdzenia się.

Propozycje na wtorek – tenis typy ekspertów

Jako, że pomiędzy Australią, a Polską jest dosyć spora różnica czasu to w tym kraju mecze rozpoczynają się w nocy polskiego czasu. Warto więc już teraz dowiedzieć się, jakie są najlepsze tenis typy ekspertów. Zacznijmy od turnieju United Cup, ponieważ tutaj mamy swojego przedstawiciela w postaci reprezentacji i naszych najlepszych zawodników.

Tego dnia do gry wejdzie Hubert Hurkacz, który zagra swój mecz z legendą tenisa ze Szwajcarii. Nie będzie to oczywiście Roger Federer, który już zakończył karierę, ale Stan Wawrinka. Zdecydowanym faworytem jest nasz reprezentant. Polsce bardzo potrzebna jest jego wygrana, aby przybliżyć się do wygranej w grupie, a co za tym idzie do awansu do fazy pucharowej tego turnieju. Po 1 dniu Polska remisuje ze Szwajcarią 1:1 po wygranej Igi Świątek i porażce Daniela Michalskiego. W tym przypadku możliwe jest typowanie zarówno wygranej reprezentacji, a także Huberta. Rozstrzygnięcia pozytywne dla nas są jak najbardziej możliwe, więc od tego rozpoczynamy. Starcie Hubert Hurkacz – Stan Wawrinka od 07:30.

Czytaj również:  Jak duże znaczenie ma mecze tabela przy obstawianiu?

Jako, że łącznie w meczu reprezentacji podczas United Cup rozgrywa się 5 spotkań to na kort wyjdzie również druga polska rakieta jeśli chodzi o ranking WTA. Będzie nią Magda Linette. Polka zdążyła rozegrać już 1 mecz przeciwko reprezentance Kazachstanu Zhulek Kulumbayevej. Tym razem rywalką Poznanianki będzie Jill Teichmann, której także udało się pokonać wspomnianą rywalkę. Obie panie miały już raz okazję spotkać się w meczu bezpośrednim. Był to turniej w Chicago we wrześniu 2021 roku. Wtedy to Szwajcarka była górą. Tym razem jednak liczymy na triumf Polki, który na pewno przybliży nas do wygranej i awansu.

Jeśli po 4 spotkaniach singlowych stan rywalizacji będzie remisowy, wówczas dojdzie do rywalizacji deblowej, to znaczy mikstu. W naszej reprezentacji zagrają wówczas Iga Świątek i Hubert Hurkacz, zaś po stronie rywali będzie to Belinda Bencić i Stan Wawrinka. Wydaje się, że nieco większe doświadczenie w grze deblowej ma polska para, a zwłaszcza Hubert Hurkacz. Poza tym Polacy mieli okazję zagrać z Kazachstanem mecz mikstów. Pokonali Grogoryia Lomakina i Zhulek Kulumbayevą w 2 setach. Jest to na pewno jakaś przewaga nad rywalami. Patrząc na kursy wystawione przez bukmacherów na ten mecz to faworytem jest para z Polski i tenis typy ekspertów również wskazuje na wygraną Świątek i Hurkacza. Oczywiście, jeśli dojdzie do tej rywalizacji, bowiem wynik przed tym meczem może być już rozstrzygnięty.

Wśród spotkań w tych rozgrywkach wartym uwagi jest między innymi pojedynek Włochów z Norwegią, ponieważ już o godzinie 01:00 polskiego czasu dojdzie do starcia Matteo Berrettini kontra Casper Ruud. Zdecydowanie jest to hit tego dnia, ponieważ mamy tu do czynienia z dwójką graczy ze światowego topu. W tym przypadku tenis typy ekspertów to wygrana Norwega, który od pewnego czasu zalicza stały progres i wraz z końcem sezonu ATP awansował na 3 miejsce w rankingu. Należy dodać, że absolutnie zasłużenie.

Czytaj również:  Najciekawsze aplikacje bukmacherskie - zakłady bukmacherskie aplikacje

Gwiazdy w Adelaide – tenis typy ekspertów

Ci, którym nie jest dane grać w tych rozgrywkach biorą udział między innymi w turnieju w Adelaide. Są to zarówno panowie, jak i panie. Bardzo ciekawe postacie pojawiły się w tej miejscowości. We wtorek w późnych godzinach nocnych na kort wyjdą tacy gracze jak Daniił Miedwiediew, Novak Djoković, czy też Jannik Sinner czy Andriej Rublow. Każdy z tych zawodników zdecydowanie będzie faworytem w swoim spotkaniu.

Ciekawie powinno być także w turnieju pań. W grze są między innymi Karolina Pliskova, Anett Kontaveit, czy Viktoria Azarenka. Te panie stawiane są tutaj w gronie najmocniejszych faworytek do wygrania całego turnieju, ale najpierw oczywiście swoich spotkań we wtorek.

Aktualnie trwają także turnieje challengera, gdzie także można zaobserwować kilku ciekawych uwagi zawodników. Tego dnia w turniejach tej rangi nie zobaczymy żadnego z reprezentantów Polski, ale kilka spotkań zapowiada się ciekawie.