Systemy bukmacherskie na siatkówkę. Piąty set i zakład.

Siatkówka to sport cieszący się w naszym kraju szczególnym zainteresowaniem. Możemy pochwalić się bardzo silną ligą, a reprezentacja mężczyzn regularnie osiąga sukcesy na międzynarodowym szczeblu. Nie dziwi zatem fakt, że nie brakuje graczy, którzy decydują się na obstawianie siatkówki. Warto poznać popularne systemy bukmacherskie na siatkówkę cieszące się największą popularnością wśród typerów, którzy stawiają kupony w obrębie tej dyscypliny.

Czym charakteryzuje się obstawianie siatkówki?

Zaletą siatkówki jest duża przejrzystość zasad. Rywalizacja toczy się do trzech wygranych setów, a każdy set do 25 punktów z zastrzeżeniem, że do wygrania seta potrzebna jest dwupunktowa przewaga. W przypadku wyniku rozgrywany jest tie-break do 15 punktów. I to w zasadzie wszystko, co muszą wiedzieć typerzy, którzy chcą obstawiać siatkówkę. To idealny wybór dla osób, które liczą przede wszystkim na duże emocje w trakcie oglądania meczu. Wynik 2-0 w setach? To jeszcze o niczym nie świadczy! Prowadząca drużyna wciąż musi dołożyć jeszcze jednego seta, który wymaga przynajmniej 25 wygranych punktów. Nierzadko zdarzają się łamaki z wyniku 2-0 na 2-3, a stare porzekadło głosi: kto nie wygrywa meczu w trzech setach ten przegrywa w pięciu.

Popularne zakłady bukmacherskie na siatkówkę

Wybór zakładów bukmacherskich w siatkówce jest dość ograniczony, co oczywiście wynika w prostej linii z klarownych zasad rozgrywki. Co za tym idzie, także systemy bukmacherskie na siatkówkę bazują na dość prostych i przejrzystych zasadach. Oto sposoby, na typowanie wyniku w meczu siatkówki:

  • Zwycięzca meczu – najczęściej obstawiane są oczywiście dwudrogowe zakłady na zwycięzcę, w których wskazujemy zespół, który naszym zdaniem wygra spotkanie.
  • Dokładny wynik – bardzo popularne zakłady, które pozwalają wytypować jeden z możliwych wyników meczu, a mianowicie: 3:0, 3:1, 3:2, 0:3, 1:3 lub 2:3.
  • Liczba setów – gracze mogą także wytypować, ile setów potrwa spotkanie: poniżej 3,5 oznacza spotkanie czterosetowe, poniżej 4,5 spotkanie pięciosetowe, a powyżej 4,5 spotkanie zakończone w tie breaku.
  • Handicap – tutaj również gracze mogą wytypować zwycięzcę meczu, ale dodając i odejmując wirtualne sety od końcowego wyniku. Stawiając na wygraną zespołu A z handicapem -2,5 seta stawiamy, że ten zespół wygra 3-0.
  • Statystyki zawodników – w przypadku prestiżowych rozgrywek można obstawiać na statystyki poszczególnych siatkarzy, np. liczbę zdobytych punktów. Bardzo popularne są zakłady H2H, w których typuje się, który zawodnik z danej pary zdobędzie więcej punktów.
Czytaj również:  Shelbourne - Derry City analiza i typy

Jeszcze więcej zakładów bukmacherskich można znaleźć w ofercie na żywo, już po rozpoczęciu spotkania. Tutaj można typować chociażby to, który zespół zdobędzie więcej punktów w najbliższych kilku akcjach lub też, który zespół wygra następnego seta.

Jakie systemy bukmacherskie na siatkówkę stosują gracze?

Szczególnie popularny jest system na dokładny wynik, w którym gracze starają się obstawiać zakłady po wyższych kursach, typując, jakim konkretnie wynikiem zaliczy się spotkanie. Typując wynik 3-0 dla faworyta można liczyć na dużo wyższy kurs, aniżeli w przypadku zakładu na zwycięzcę. Siatkówka bywa jednak nieprzewidywalna, a teoretycznie słabsze zespoły potrafią urywać sety lepszym zespołom. To daje jednak dodatkowe możliwości w kontekście systemu na dokładny wynik. W tym systemie stosuje się zazwyczaj płaską stawkę, a zatem gracz dobiera na podstawie kapitału jedną stawkę, której będzie się trzymał przez określoną liczbę zakładów Nieco inaczej wygląda stawka procentowa, w której zawsze wybiera się określony procent dostępnego kapitału.

Jaki system bukmacherski na siatkówkę wybrać?

To zależy od tego, jak dużym kapitałem dysponujemy oraz na jakie ryzyko jesteśmy gotowi. W siatkówce nie ma jednak wielu zakładów. Najbardziej popularny jest system na dokładny wynik. Sporo graczy poluje na wyniki 3-2 i 2-3, ponieważ to zwykle one oferują najwyższy kurs. Jeśli akceptujesz większe ryzyko, możesz stawiać kilka spotkań na jednym kuponie, tworząc zakłady kombinacyjne. Nawet przy niewielkiej stawce można tu zagrać o wysokie wygrane, ale minusem tego rozwiązania jest oczywiście mniejsze prawdopodobieństwo trafienia.

W jaki sposób poprawić skuteczność typowania siatkówki?

Jeśli chcesz, aby stosowany system bukmacherski na siatkówkę przynosił lepsze rezultaty, analizuj wcześniej spotkania, które chcesz obstawiać. Zwróć uwagę na ostatnie wyniki i statystyki, a także bilans H2H tych dwóch zespołów. Weź pod uwagę wszystkie czynniki, które mogą wpływać na wynik meczu, w tym nominowany skład i ewentualne absencje. W ten sposób możesz łatwiej oszacować, jakie wyniki spotkania są najbardziej prawdopodobne. Następnie przeglądasz ofertę bukmachera i szukasz zakładu oferującego najlepszy stosunek wysokości kursu do prawdopodobieństwa. Stosując jeden z systemów stawkowania możesz natomiast usystematyzować grę i zmniejszyć ryzyko prostych błędów.

Czytaj również:  Manchester United - Galatasaray analiza i typy