Systemy bukmacherskie na piłkę nożną

Piłka nożna to najpopularniejsza dyscyplina w świecie zakładów bukmacherskich. To właśnie na tę dyscyplinę każdego dnia znajdziemy największy wybór zakładów. Kolejnym plusem jest duża liczba selekcji w obrębie jednego spotkania, dzięki czemu, łatwiej jest znaleźć najbardziej prawdopodobny scenariusz, który warto obstawić. W tym miejscu przejrzymy popularne systemy bukmacherskie na piłkę nożną stosowane przez dużą liczbę graczy.

Zakłady trzydrogowe na piłkę nożną

Typując wynik meczu w piłce nożnej obstawiamy zakłady trzydrogowe 1×2, w których 1 to zwycięstwo gospodarza, x to remis, a 2 to zwycięstwo gości. Gracze mogą jednak wybrać podwójną szansę (12, 1x lub x2), a także zakład bez remisu, w którym stawka zostanie zwrócona, jeśli mecz zakończy się remisem. Biorąc jednak pod uwagę, jak szeroki rynek selekcji oddają do naszej dyspozycji bukmacherzy, warto zapoznać się także z innymi zakładami na nieco bardziej szczegółowe obszary gry. To właśnie w nich często można znaleźć najlepsze systemy bukmacherskie na piłkę nożną.

Jakie zakłady na piłkę nożną są najpopularniejsze?

Wielu doświadczonych graczy nie typuje wyniku meczu, ale stara się wejść głębiej w statystyki i to tu znaleźć najlepszą opcję. A tych jest naprawdę wiele, biorąc pod uwagę, że na każdy mecz piłki nożnej można znaleźć nawet kilka tysięcy różnorodnych zakładów bukmacherskich. Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie na piłkę nożną to:

  • Zakłady poniżej/powyżej – gracze bardzo często starają się wytypować liczbę goli, rzutów rożnych lub kartek. W tym bardzo pomocne są statystyki z ostatnich meczów, ale również znajomość stylu gry danej drużyny i specyfiki rozgrywek.
  • Podwójna szansa – ciekawym rozwiązaniem zwłaszcza w zakładach AKO są zakłady z podwójną szansą: 1x, x2 lub 12. W ten sposób można obstawić dwa wyniki jednocześnie, oczywiście przy niższym kursie. Alternatywą jest DNB czyli zakład bez remisu.
  • BTS – zakład both teams to score oznacza, że typujemy to, że obie drużyny strzelą bramkę. Bardzo popularne w meczach dwóch ofensywnie usposobionych zespołów.
  • Dokładny wynik – biorąc pod uwagę wysokie kursy na dokładny wynik meczu, wielu graczy stara się przewidzieć przebieg gry i na tej podstawie postawić dokładny wynik lub wyniki. Wysokie kursy sprawiają, że czasami można obstawić kilka wyników zyskując gwarancję wygranej, jeśli jeden z nich faktycznie okaże się trafiony.
  • Handicap – bardzo popularne są także systemy bukmacherskie na piłkę nożną bazującą na handicapach. W tych zakładach typujemy zwycięzcę spotkania dodając lub odejmując wirtualne bramki i zyskując w ten sposób wyższy kurs lub większą szansę trafienia.
  • Statystyki piłkarzy – znając specyfikę gry danego piłkarza gracze typują również zakłady na strzelców bramek czy też zakłady na to, kto zobaczy kartkę w meczu.
Czytaj również:  Co to znaczy draw?

W wielu przypadkach to właśnie zakłady związane ze szczegółowym przebiegiem rozgrywki mogą okazać się lepszym wyborem, ponieważ niezależnie od tego, kto wygra, czasami łatwo jest przewidzieć to, w jaki sposób będzie wyglądało spotkanie. Faworyt może przegrać mecz z dużo słabszym zespołem, ale zazwyczaj odda w takim meczu mnóstwo strzałów i wywalczy określoną liczbę stałych fragmentów gry. I na takie właśnie smaczki poluje wielu doświadczonych graczy.

Jakie systemy obstawiania piłki nożnej są najskuteczniejsze?

Istnieje szeroki wachlarz systemów bukmacherskich, które mają na celu ustrukturyzować i usystematyzować grę. Plusem jest pewna konsekwencja oraz mniejsze ryzyko popełniania prostych błędów. Jeśli chodzi o sposoby wybierania stawek, z całą pewnością można tu polecić płaską stawkę oraz stawkę modulowaną. Dla nieco bardziej doświadczonych typerów dobrym rozwiązaniem jest kryterium Kelly’ego, w którym stawkę dobiera się na podstawie ryzyka zakładu. W piłce nożnej warto także szukać value betów, czyli wartościowych zakładów. W tym systemie gracze oceniają prawdopodobieństwo wyniku, a następnie sprawdzają, czy kurs jest adekwatny do ryzyka. Jednym z ciekawych systemów jest obstawianie wyłącznie remisów, licząc na to, że nawet przy stosunkowo niskiej skuteczności wysokie kursy pozwolą wyjść na plus.

Jak poprawić skuteczność typowania piłki nożnej?

W każdej analizie sportowej nieoceniona jest analiza meczowa, na podstawie której można przewidzieć przebieg rozgrywki. Na tej podstawie łatwiej jest znaleźć obszary, w których dostępne są najbardziej prawdopodobne zakłady na dany mecz. Ponadto, na podstawie analizy oceniamy prawdopodobieństwo wyniku, co jest podstawą do wielu systemów, takich jak chociażby kryterium Kelly’ego czy też Value Bet. Gracze mogą także poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych zakładów bukmacherskich. Zdarza się, że nawet osoby, które obstawiają zakłady od kilku lat nie znają dokładnych zasad działania niektórych z nich. Przy typowaniu zakładów na piłkę nożną warto szukać promocji oferujących graczom wyższy kurs lub brak podatku od stawki. Obstawiając zakłady na lepszych warunkach mamy większą szansę, aby ostatecznie wyjść na plus.

Czytaj również:  Jak rozpoznać legalnego bukmachera?