Siatkówka na żywo – jak ją obstawiać?

Siatkówka to jeden z najpopularniejszych sportów w Polsce. To bez wątpienia wpływ bardzo silnej ligi, jak również reprezentacji mężczyzn, którzy w ostatnich latach odnoszą wielkie sukcesy, na czele z dwukrotnym mistrzostwem świata. Tegoroczne Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn to dobra okazja, aby powiedzieć kilka słów o obstawianiu zakładów live. Co może zaoferować siatkówka na żywo? Jakie zakłady można obstawiać w tej formie typowania wyników?

Specyfika zakładów na siatkówkę

Mecze siatkówki są rozgrywane do trzech wygranych setów, a set to 25 punktów z zasadą dwóch punktów przewagi. W przypadku remisu 2-2 w setach grany jest tiebreak do 15 punktów. W siatkówce serwis wykonuje zespół, który wygrał ostatni punkt. Na placu gry po stronie jednego zespołu znajduje się sześciu zawodników, choć nominalny skład to wyjściowa siódemka – libero to zawodnik odpowiedzialny głównie za odbiór, a zatem przy własnym serwisie można go zastąpić zawodnikiem skuteczniejszym w innych elementach gry.

Siatkówka na żywo bez wątpienia gwarantuje ogromne emocje, zwłaszcza, że w jednym meczu możemy obserwować wiele zwrotów akcji. Popularne jest powiedzenie: jeśli nie wygrywasz w trzech setach, przegrywasz w pięciu. Odnosi się to do sytuacji, w których zespoły wypuszczają prowadzenie 2-0, przegrywając mecz 2-3. Dlatego też, warto tu wspomnieć promocję Super Przewaga dostępną w serwisie bukmachera Superbet. Jeśli wytypowana przez Ciebie drużyna uzyska w meczu przewagę 2-0 w setach, zakład jest rozliczany przed czasem jako wygrany.

Jakie zakłady na siatkówkę można obstawiać na żywo?

W gruncie rzeczy, siatkówka na żywo oferuje nam te same zakłady, co oferta przedmeczowa. Dynamicznie zmieniają się jednak kursy bukmacherskie, a gracze mają także możliwość typowania, który zespół jako pierwszy przekroczy określony pułap punktowy, np. 10 punków w secie. Oto najpopularniejsze zakłady bukmacherskie na siatkówkę:

  • Zwycięzca meczu – najpopularniejsze są zakłady dwudrogowe na zwycięzcę meczu.
  • Handicap – istnieje możliwość wytypowania zwycięzcy po dodaniu wirtualnych setów lub punktów do końcowego wyniku spotkania.
  • Liczba punktów – gracze mają także możliwość obstawiać zakłady poniżej/powyżej na liczbę punktów w meczu oraz liczbę punktów zdobytych przez konkretny zespół.
  • Kto wygra seta – gracz typuje, który zespół wygra aktualnie rozgrywanego seta.
  • Statystyki zawodników – zakłady na żywo pozwalają również obstawić, ile punktów zdobędzie wybrany zawodnik. Jest to forma zakładów poniżej/powyżej.
Czytaj również:  Najbardziej popularne zakłady esportowe

Oferta na siatkówkę jest zatem bardzo rozbudowana, a gracze mają sporo swobody w dowolnym typowaniu wyników spotkań. Siatkówka na żywo niewątpliwie jest jeszcze bardziej emocjonująca, biorąc pod uwagę, jak dynamiczny jest to sport i jak szybko rozgrywane są kolejne punkty.

Jakie plusy posiadają zakłady live?

Przed meczem ciężko jest uwzględnić wszystkie czynniki, które mogą wpływać na przebieg gry. Weźmy chociażby dyspozycję dnia poszczególnych zawodników, co może wymusić na trenerze zmianę. Zakłady na żywo pozwalają nam ocenić, w jakiej formie znajdują się zawodnicy oraz jak układa się gra. Dzięki temu, można zyskać większą pewność, że analiza przeprowadzona przed meczem pozwoliła wysnuć słuszne wnioski. Siatkówka na żywo oferuje również dynamicznie zmieniające się kursy bukmacherskie, dzięki czemu można znaleźć okazję do obstawienia bardziej opłacalnego zakładu. Do tego dochodzą oczywiście większe emocje, które towarzyszą graczom podczas obstawiania zakładów na żywo.

Jak obstawiać zakłady live na siatkówkę?

Obstawianie zakładów na żywo nie różni się bardzo od obstawiania w ofercie przedmeczowej. Na pewno należy jednak pamiętać o tym, że kursy zmieniają się bardzo dynamicznie, a czas na obstawienie zakładu jest ograniczony. Kupon zostanie zatwierdzony po kilkusekundowej weryfikacji, w trakcie której system sprawdza, czy kursy nie ulegną zmianie. Jeśli do tego dojdzie, zakład nie zostanie przyjęty i trzeba go będzie jeszcze raz obstawić już po nowym kursie. Niektórzy bukmacherzy dają natomiast możliwość zaakceptowania zmian kursów, aby siatkówka na żywo była łatwiejsza w obstawianiu. Serwisy bukmacherskie w ofercie live oferują również nowoczesne udogodnia, które pozwalają ocenić przebieg meczu, a nawet transmisje na żywo z niektórych spotkań.

U którego bukmachera dostępna jest siatkówka na żywo?

Zakłady bukmacherskie na siatkówkę można obstawiać w serwisie legalnego bukmachera Superbet. Sport ten jest dostępny zarówno w ofercie przedmeczowej, jak również w ofercie na żywo. Bardzo dużym udogodnieniem w serwisie Superbet jest promocja Super Przewaga, w której zakłady są rozliczone jako wygrane przed czasem, jeśli zespół typowany przez gracza uzyska przewagę 2-0 w setach. W ten sposób można uchronić się przed „łamakami”, w których przegrywający zespół odwraca losy meczu i wygrywa w pięciu setach. Superbet może również zaoferować wiele innych promocji, które sprawią, że siatkówka na żywo stanie się jeszcze bardziej emocjonująca.

Czytaj również:  Jak obstawiać siatkówkę mężczyzn?