Gdzie można obstawiać zakład na transfer Roberta Lewandowskiego?

Saga transferowa z Robertem Lewandowskim trwa od wielu lat, jednak dopiero w 2022 roku kapitan reprezentacji Polski wprost przyznał, że chce odejść z Bayernu Monachium. Władze niemieckiego klubu są jednak nieugięte i zgodnie twierdzą, że ich napastnik wypełni do końca kontrakt obowiązujący do 2023 roku. Robert Lewandowski transfer cieszy się tak dużą popularnością, że niektórzy bukmacherzy umożliwiają obstawianie zakładu, czy do niego dojdzie.

Gdzie może odejść Robert Lewandowski?

W gronie potencjalnych nowych pracodawców Roberta Lewandowskiego przewijało się mnóstwo klubów. W poprzednich latach faworytem nr 1 był Real Madryt. Nie jest zresztą tajemnicą, że Polak rzeczywiście chciał tam trafić. Los bywa jednak przewrotny i obecnie faworytem do pozyskania Lewandowskiego jest główny konkurent Realu Madryt, FC Barcelona. To zresztą jedyny klub, o którym oficjalnie wiemy, że złożył już trzy oferty za polskiego zawodnika. Ostatnia, na blisko 40 mln euro + bonusy została jednak odrzucona przez Bayern Monachium.

Inne opcje? Wiele mówiło się o PSG, Chelsea Londyn, Manchesterze City czy też Liverpoolu. Nie wiemy jednak, czy Lewandowski byłby skłonny przyjąć ofertę spoza Hiszpanii. Wiemy bowiem, że dwukrotny zdobywca tytułu najlepszego piłkarza roku ma w Hiszpanii dom, w którym razem z rodziną spędza naprawdę dużo czasu. Ponadto, Lewandowskiemu bardzo odpowiada klimat Hiszpanii oraz panująca tam atmosfera. A zatem, jeśli Robert Lewandowski transfer rzeczywiście ma dojść o skutku, wiele wskazuje na to, że nowym pracodawcą może być obecnie tylko FC Barcelona.

Czy władze Bayernu Monachium zgodzą się na Robert Lewandowski transfer?

Niemiecki klub jest bardzo pragmatyczny i nie chce wypuścić swojego najlepszego piłkarza, mimo, że ten chce odejść. Można stwierdzić, że to nieuczciwe zachowanie, biorąc pod uwagę, jak wiele temu piłkarzowi Bayern zawdzięcza. Do Monachium trafił zresztą Sadio Mane, który również miał jeszcze rok ważnego kontraktu w Liverpoolu. Tam jednak docenili wkład Mane w sukcesy odniesione przez ostatnie lata i gdy napłynęła satysfakcjonująca oferta, zgodzili się na transfer.

Czytaj również:  Watford Liverpool – analiza typerska przed meczem

Bayern jest w trudniej sytuacji. Z jednej strony, to ostatni moment, aby zarobić na Lewandowskim pieniądze. Transfer w zimie jest nierealny, a za rok Lewy odejdzie za darmo po wygaśnięciu kontraktu. Z drugiej, 40 – 50 mln, bo o takiej kwocie mówimy, nie pozwoli na sprowadzenie równie skutecznego napastnika. Czy sam Sadio Mane wystarczy? Chociaż jest to piłkarz wielkiej klasy, Lewy robił wyniki kosmiczne. Czy Robert Lewandowski transfer dojdzie do skutku? Niemieckie media twierdzą, że jest to możliwe, ale Bayern przekona kwota nie mniejsza niż 50 – 60 mln euro. Tymczasem włodarze Bayernu konsekwentnie twierdzą, że Polak wypełni swój kontrakt do końca.

Prawo Webstera – czy Lewandowski może z niego skorzystać?

Robert Lewandowski chce odejść, a Bayern Monachium na to nie pozwala. Co, jeśli niemiecki klub nie zmieni stanowiska? Teoretycznie Lewy spełnia wszystkie warunki potrzebne do tego, aby skorzystać z prawa Webstera, czyli możliwości zerwania kontraktu na rok przed jego wygaśnięciem. Wiązałoby się to z zapłaceniem kwoty, którą klub miałby mu zapłacić za najbliższy rok gry. To wciąż dużo mniej, niż ewentualna kwota transferu. Co stoi na przeszkodzie?

Andy Webster, od którego pochodzi nazwa tego prawa, nie był wybitnym piłkarzem. Jego działania do dziś stanowią precedens, mimo, że od jego pamiętnego transferu minęło już ponad 15 lat. Przez ten czas, żaden poważny zawodnik nie zdecydowałsię skorzystać z tego prawa. Prawnicy są zgodni – chociaż Robert Lewandowski transfer na mocy prawa Webstera teoretycznie wchodzi w grę, Bayern miałby sporo argumentów, aby zablokować takie działania. Sytuacja robi się coraz ciekawsza, ponieważ 14 lipca Lewy powinien pojawić się na pierwszym treningu Bayernu. Tymczasem letnie okienko transferowe zostanie zamknięte 31 sierpnia.

Czytaj również:  MS w pilce noznej – jak mają się drużyny przed Mistrzostwami Świata?

Gdzie można obstawiać zakład Robert Lewandowski transfer?

Biorąc pod uwagę głośny szum medialny, jaki towarzyszy sadze transferowej kapitana reprezentacji Polski, nie dziwi fakt, że niektórzy bukmacherzy postanowili umieścić w swojej ofercie zakłady na to wydarzenie. Dobrym przykładem jest tutaj serwis internetowy Suberbet, który nie tylko pozwala obstawiać, czy Robert faktycznie opuści klub, ale również oferuje ciekawą promocję związaną z ewentualnym transferem. O co chodzi w tej promocji?

W zakładach specjalnych Superbet można znaleźć zakład: Czy Robert Lewandowski opuści Bayern Monachium? Jedyna opcja to odpowiedź tak, natomiast wysokość kursu zmienia się w zależności od pogłosek. Obecnie oscyluje w granicy 1,50. A teraz promocja dla nowych graczy: jeśli założysz konto w Superbet, masz szansę zgarnąć bonus 200 PLN, jeśli do transferu dojdzie. Zasady? Wystarczy założyć konto, dokonać depozytu na min. 50 PLN oraz obstawić zakład pojedynczy za 2 PLN na to, że Lewandowski opuści Bayern. Jeśli tak się stanie, do wygranej z kupony doliczony zostanie bonus. To świetna okazja dla kibiców, którzy wierzą, że Lewy w tym okienku zmieni środowisko.