Jak rozpoznać legalnego bukmachera? Rejestracja u bukmachera.

Chcąc obstawiać zakłady bukmacherskie u legalnych bukmacherów w Polsce, gracz musi najpierw zarejestrować konto. Proces rejestracji u wszystkich bukmacherów wygląda bardzo podobnie, aczkolwiek mogą pojawić się drobne różnice w kwestii tego, w jakiej kolejności podaje się dane. W tym miejscu dowiesz się, jakich danych wymaga bukmacher przy rejestracji, a także, na czym dokładnie polega weryfikacja konta po zakończeniu rejestracji.

Szybka rejestracja a pełna rejestracja

Część bukmacherów daje graczom do wyboru dwie możliwości: szybką i uproszczoną rejestrację konta oraz pełną rejestrację. Ten pierwszy wariant zakłada podanie podstawowych informacji i założenie konta tymczasowego, z którego można już obstawiać zakłady, choć z górnym limitem stawek. Weryfikację można natomiast odłożyć na później. To dobry wybór dla tych osób, którym zależy na tym, aby obstawić nadchodzące wydarzenie sportowe u konkretnego bukmachera. Z kolei pełna rejestracja jest od razu połączona z weryfikacją dokumentów w celu potwierdzenia tożsamości. Trwa to nieco dłużej, ale gracz po zatwierdzeniu uzyskuje dostęp do wszystkich funkcji serwisu.

Dane osobowe

Legalni bukmacherzy zgodnie z obowiązującymi przepisami są zobowiązani do weryfikowania tożsamości swoich klientów. W ten sposób upewniają się, czy użytkownicy faktycznie są pełnoletni, a także zyskują pewność, że jedna osoba będzie posiadała tylko jedno konto. Jakie informacje trzeba podać? Imię i nazwisko, datę urodzenia oraz PESEL. W celu weryfikacji tych danych bukmacher poprosi na etapie weryfikacji o załączenie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości.

Dane teleadresowe

Bukmacher potrzebuje również naszych danych teleadresowych, takich jak: adres zamieszkania oraz numer telefonu. Bez obaw, jeśli nie chcemy, aby bukmacher się z nami kontaktował (oczywiście poza wyjątkowymi sytuacjami wynikającymi z regulaminu), wystarczy nie wyrażać zgód marketingowych. Jednakże podanie numeru telefonu jest konieczne, gdyż bardzo często w ten sposób otrzymamy kod potrzebny do aktywacji naszego konta. Jest to szczególnie istotna kwestia w przypadku osób, które zakładają konto z poziomu aplikacji mobilnej.

Czytaj również:  Jak grać legalnie u bukmacherów?

Dane konta

Przy rejestracji niezbędne są również dane konta niezbędne przy logowaniu. W tym miejscu należy podać adres email, hasło, a czasami także login, który będzie wykorzystywany przy logowaniu zamiast maila. Adres email często należy potwierdzić poprzez kliknięcie w wysłany do nas link aktywacyjny. W przypadku aplikacji mobilnej podajemy także kod PIN, który będzie służył do szybkiego logowania do aplikacji, bez konieczności ponownego logowania. W nowoczesnych aplikacjach kod PIN będzie można zastąpić wzorem blokady, skanem twarzy lub odciskiem palca.

Regulamin i zgody marketingowe

Przed założeniem konta gracz musi oświadczyć zapoznanie się z regulaminem oraz zaakceptować jego treść. W tym momencie trzeba także zaznaczyć zgody marketingowe. Jeśli nie chcesz otrzymywać żadnych informacji od bukmachera, możesz oczywiście nie zaznaczać zgód. Wówczas bukmacher będzie się kontaktował tylko w razie takiej konieczności. U legalnych bukmacherów trzeba również oświadczyć, że pieniądze przeznaczone na obstawianie zakładów bukmacherskich pochodzą z legalnych źródeł dochodu.

Kod promocyjny i bonus

Nowi klienci rejestrujący konto w serwisie bukmacherskim mogą otrzymać bonus powitalny na start. Aby tak się stało, czasami trzeba już na etapie rejestracji wyrazić zgodę i zaakceptować regulamin oferty powitalnej. Jeśli tego nie zrobimy, nie będzie potem możliwości odbioru bonusu. Wielu bukmacherów udostępnia także okienko na kod promocyjny. Czasami w sieci można znaleźć okresowe kody bonusowe do wykorzystania przy rejestracji w serwisie bukmacherskim. Wykorzystując taki kod gracze mogą sobie zagwarantować ekskluzywny bonus na start.

Weryfikacja konta

Aby uzyskać dostęp do wszystkich funkcji serwisu bukmacherskiego, w tym wypłat oraz aby móc obstawiać zakłady bez górnego limitu stawek, należy jeszcze przejść proces weryfikacji. W tym celu konieczne jest załączenie skanu lub zdjęcia dokumentu tożsamości ze zdjęciem, takiego jak dowód osobisty lub paszport. Gracze podają również numer konta bankowego, na który chcą zlecać wypłaty. Potrzebne jest także potwierdzenie adresu zamieszkania. W tym celu trzeba załączyć aktualny dokument zawierający nasze dane osobowe i adres. Może to być rachunek lub wyciąg z banku. Czas weryfikacji konta zależy od bukmachera i wynosi od kilkunastu minut do kilku godzin.

Czytaj również:  Ile trwa weryfikacja konta u bukmachera?

Ile zajmuje pełna rejestracja konta u bukmachera?

Bukmacherzy dokładają wszelkich starań, aby zagwarantować klientom szybką i profesjonalną obsługę. Szybka rejestracja konta, która umożliwi obstawianie zakładów zajmuje zwykle do 10 – 15 minut. Jednak aby cieszyć się ze wszystkich funkcji konta bukmacherskiego konieczna jest także weryfikacja. Z naszej strony jest to tylko kilka minut na uzupełnienie danych, ale bukmacher potrzebuje zwykle trochę czasu na sprawdzenie i aktywowanie konta. W zdecydowanej większości przypadków cały ten proces zajmie nie więcej, niż godzinę.