Poradnik: jak zarabiać na zakładach bukmacherskich?

Osoby regularnie obstawiające zakłady bukmacherskie szukają skutecznych sposobów na to, aby poprawić swoją skuteczność i historię kuponów. Często pojawia się również pytanie o to, jak zarabiać na zakładach bukmacherskich. I choć bukmacherka ma sprzyjać przede wszystkim rozrywce, to na pewno warto znać sposoby, które pozwolą częściej wygrywać na kuponach. Oto krótki poradnik, jak można poprawić swoje wyniki na bukmacherce.

Czy na bukmacherce można zarabiać?

W pierwszej kolejności należy podkreślić, że zakłady bukmacherskie mają przede wszystkim służyć rozrywce i dostarczaniu emocji. Jeśli zastanawiasz się, jak zarabiać na zakładach bukmacherskich i nie robić nic innego, Twoje podejście jest niewłaściwe. Na bukmacherce na pewno można wygrywać pieniądze, ale graczy, którzy w ten sposób regularnie zarabiają na życie jest naprawdę bardzo niewielu. Poza tym, nie jest to solidna podstawa do regularnych zarobków. Załóżmy jednak, że obstawiasz zakłady bo lubisz sport i emocje mu towarzyszące i zastanawiasz się, jak przy okazji od czasu do czasu zarobić dodatkowe pieniądze. To dla Ciebie jest ten poradnik.

Krok 1: Wybierz rozgrywki sportowe

Choć na wynik meczu wpływa wiele losowych czynników, nie ulega wątpliwości, że fachowa wiedza pozwala tworzyć rzetelniejsze kupony z większą szansą trafienia. Jeśli dobrze znamy rozgrywki, a także samych zawodników, łatwiej wybieramy zakłady o największym prawdopodobieństwie wygranej. A że ciężko specjalizować się we wszystkich dyscyplinach, warto wybrać swój ulubiony sport i bazować na węższej grupie spotkań. Dla przykładu, fani piłki nożnej powinni wyspecjalizować się w jednej, góra kilku ligach i to w ich obrębie obstawiać zakłady bukmacherskie. W ten sposób łatwiej jest śledzić wyniki i statystyki, a co za tym idzie, analizować nadchodzące mecze.

Krok 2: Naucz się analizy przedmeczowej

Osoby, które chcą poznać sposób na to, jak zarabiać na zakładach bukmacherskich, powinny przede wszystkim poczytać o tym, na czym polega profesjonalna analiza przedmeczowa, a także, jak ją wykonać. W ramach takiej analizy rozbiera się nadchodzący mecz na czynniki pierwsze. Sprawdza się analizy i wyniki, formę zespołów/zawodników, a także szereg innych czynników, które mogą mieć decydujący wpływ na przebieg rozgrywki. Na podstawie analizy wyszukuje się najbardziej opłacalne zakłady, czyli takie, które przy dość wysokim prawdopodobieństwie trafienia oferują także wysoki kurs. Analiza przedmeczowa to podstawa niemal każdej rzetelnej strategii bukmacherskiej.

Czytaj również:  Jak obstawiamy NBA?

Krok 3: Poznaj strategie obstawiania zakładów

Jeśli wiesz już, w jaki sposób wykonać analizę przedmeczową, koniecznie sprawdź, na czym polega strategia value bet. W dużym uproszczeniu – chodzi o wynajdywanie wartościowych zakładów z zawyżonym kursem. Bukmacherzy często przeszacowują lub niedoszacowują prawdopodobieństwa określonego wyniku, co wpływa na kursy. Na podstawie prostego wzoru i analizy można sprawdzić, czy dany kurs jest opłacalny. Na pewno warto także poznać najważniejsze strategie stawkowania. My polecamy kryterium Kelly’ego, w którym stawkę zakładu zawsze dobiera się w zależności od poziomu ryzyka. Szukając odpowiedzi na pytanie: jak zarabiać na zakładach bukmacherskich, w pierwszej kolejności należy poznać techniki, które pozwolą ograniczyć ryzyko strat.

Krok 4: Analizuj wyniki i wyciągaj wnioski

Wielu typerów nie analizuje osiąganych przez siebie wyników, co jest poważnym błędem. Warto prowadzić kalkulacje, aby wiedzieć, jak w pełnej krasie prezentuje się historia kuponów. Warto obliczyć skuteczność trafień, ale znacznie istotniejszą kwestią jest Yield. Jest to współczynnik wygranych pieniędzy w stosunku do postawionych stawek. Dodatni Yield oznacza, że wyszedłeś na plus, podczas gdy Yield ujemny oznacza stratę. Wielu doświadczonych typerów obstawia wysokie kursy, przez co ich skuteczność być może nie zachwyca, ale Yield może stać na naprawdę wysokim poziomie. Sprawdzaj też przegrane zakłady i spróbuj ocenić, czy była to Twoja wina (błędna analiza meczu) czy też o wyniku zdecydowały czynniki losowe. O ile na losowość w sporcie nie mamy żadnego wpływu, o tyle zawsze możemy poprawiać swoje umiejętności analityczne.

Jak zarabiać na zakładach bukmacherskich? Ostatnie wskazówki

Na pewno warto posiadać konto u kilku bukmacherów, ponieważ w ten sposób można obstawiać zakłady bukmacherskie po najkorzystniejszym kursie, a czasem różnice pomiędzy serwisami są naprawdę wyraźne. W ten sposób można także korzystać z większej liczby atrakcyjnych promocji, celem powiększenia dostępnego kapitału. Szukając odpowiedzi na pytanie o to, jak zarabiać na zakładach bukmacherskich warto także pamiętać o tym, że nie istnieją w pełni skuteczne sposoby pozwalające uzyskać gwarancję zysku. W dużej mierze chodzi jednak o to, aby ograniczać ryzyko straty i celować w najbardziej opłacalne zakłady. W ten sposób można znacznie poprawić skuteczność swoich kuponów i zwiększyć swoje szanse na wygranie dodatkowych pieniędzy.

Czytaj również:  Warunki legalnego obstawiania zakładów online