Skąd pozyskiwać typy od najlepszych typerów?

Sięgają po typy bukmacherskie innych graczy można zaoszczędzić czas i szybko obstawić kupony, bez czasochłonnego przeglądania oferty bukmachera. Jednak takie przeniesienie odpowiedzialności za kupony ma swoją cenę – nigdy nie mamy pewności, czy wybrane typy są coś warte. Dlatego interesują nas przede wszystkim typy od najlepszych typerów legitymujących się dobrymi statystykami. I tu rodzi się pytanie – w jaki sposób pozyskać takie typy?

Jakie korzyści oferują typy od najlepszych typerów?

Obstawiając typy bukmacherskie innych graczy można zaoszczędzić sporo czasu. Nie musimy bowiem samodzielnie przeczesywać bardzo rozbudowanej oferty bukmacherów. Nie musimy także analizować tych spotkań w poszukiwaniu najbardziej opłacalnych selekcji. Po prostu wybieramy interesujące nas wydarzenia i obstawiamy zgodnie z typami bukmacherskimi innych graczy. Typy od najlepszych typerów bez wątpienia pozwalają poprawić swoją historię kuponów, choć oczywiście nie zawsze są one nieomylne – tu trzeba postawić sprawę jasno, bezbłędni typerzy nie istnieją.

Typy od najlepszych typerów są sporym ułatwieniem podczas obstawiania zakładów bukmacherskich na rozgrywki, o których nie wiemy za wiele. Tymczasem doświadczeni typerzy często udostępniają sporo zakładów na koszykówkę, hokej, futbol amerykański, a nawet bejsbol. Nie brakuje także typów na bardziej egzotyczne ligi piłkarskie. To właśnie znamionuje typy od doświadczonych typerów – tacy gracze bardzo skrupulatnie sprawdzają ofertę bukmacherów w poszukiwaniu value betów, czyli zakładów oferujących korzystny stosunek kursu do prawdopodobieństwa wygranej.

Gdzie można znaleźć typy od najlepszych typerów?

Skoro wiemy już, dlaczego warto mieć na podorędziu typy od najlepszych typerów, warto też wiedzieć, gdzie można znaleźć takie typy. Do wyboru mamy kilka źródeł:

  • Portale społecznościowe – aktualnie większość typów bukmacherskich można łatwo odszukać na popularnych portalach społecznościowych, takich jak: Facebook, Instagram, Twitter.
  • Kanały na Youtube – na Youtube można znaleźć typy od najlepszych typerów, a także typy ekspertów prowadzących swoje kanały w tym serwisie.
  • Serwisy bukmacherskie – u niektórych bukmacherów można znaleźć chaty na żywo, na których typerzy mogą dzielić się spostrzeżeniami i udostępniać swoje typy bukmacherskie.
  • Fora bukmacherskie – od lat ogromnym zainteresowaniem cieszą się fora bukmacherskie, na których można znaleźć typy od najlepszych typerów z całego świata. Bogatym źródłem informacji mogą być zagraniczne kraje, zwłaszcza, jeśli interesują nas bardziej egzotyczne rozgrywki.
  • Ligi typerów – w sieci można także znaleźć ligi typerów, w których gracze mogą obstawiać zakłady za wirtualną walutę i zbierać za to punkty. To kolejne miejsce, gdzie można znaleźć typy.
Czytaj również:  Pewne typy tenisa – co warto typować w tenisie?

Na portalach social media można znaleźć także płatne typy bukmacherskie. Jednak nie zawsze są to typy od najlepszych typerów, ponieważ nie brakuje oszustów zarabiających na naiwności mniej doświadczonych graczy. Dlatego, do płatnych typów zawsze warto zachować pewien dystans.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze typów?

Wiele osób uważa, że umiejętności typerów najlepiej odzwierciedla skuteczność. Nic z tych rzeczy. Doświadczeni typerzy mogą mieć skuteczność trafień poniżej 25%, a i tak wychodzić na spory plus. To efekt trafiania zakładów po wyższym kursie. Najbardziej miarodajnym wskaźnikiem jest Yield. Współczynnik ten określa stosunek wygranych do sumy stawek przeznaczonych na zakłady. Dodatni Yield oznacza, że dany typer odniósł realne zyski, natomiast ujemny Yield wskazuje na to, że suma stawek była wyższa, niż wygrane. W niektórych miejscach, np. ligach typerów można sprawdzić Yield. Z kolei na portalach społecznościowych możemy ten współczynnik obliczyć samodzielnie, choć wymaga to przestudiowania poprzednich typów danego typera.

Jak samodzielnie tworzyć rzetelny typy bukmacherskie?

W bukmacherce warto również zaufać własnemu przeczuciu i własnej wiedzy na temat sportu. Zwłaszcza, jeśli obstawia się dobrze znane rozgrywki. Aby samodzielnie wskazać najbardziej opłacalne zakłady, warto zatroszczyć się o dokładną analizę przedmeczową. W ramach takiej analizy należy przestudiować dostępne statystyki i wyniki ostatnich meczów, bilans H2H pomiędzy stronami, a także wszelkie czynniki, które mogą mieć wpływ na przebieg spotkania. Na tej postawie staramy się przewidzieć najbardziej przewidywalne scenariusze na dany mecz.

Jeśli spojrzymy na typy od najlepszych typerów, łatwo przekonamy się o tym, że nie zawsze są to typy na zwycięzcę meczu. Typerzy często wskazują dokładne aspekty gry, np. w piłce nożnej będzie to liczba bramek, liczba kartek czy liczba rzutów rożnych. O ile wynik każdego meczu może nas zaskoczyć, o tyle przebieg gry łatwiej jest przewidzieć na podstawie znajomości obu drużyn. Dlatego też, jeśli chcesz samodzielnie tworzyć dobre typy bukmacherskie, nauczy się realizować dokładną analizę przedmeczową i pamiętaj o tym, że czasami szczegółowe zakłady są lepsze, aniżeli najprostsze zakłady na zwycięzcę meczu.

Czytaj również:  Najbardziej popularne zakłady esportowe