MŚ 2022 w siatkówce: Meksyk – Polska

Meksyk będzie jednym z rywali reprezentacji Polski w nadchodzących Mistrzostwach Świata w siatkówce mężczyzn. Mistrzostwa te odbędą się w dniach 26 sierpnia – 11 września, a Polska będzie współgospodarzem do spółki ze Słowenią. Reprezentacja Meksyku nie odnosiła większych sukcesów poza rozgrywkami panamerykańskimi. To jeden ze słabszych zespołów na Mundialu, ale zlekceważenie tego rywala byłoby poważnym błędem Biało-Czerwonych. Polska Meksyk MŚ 2022 będzie drugim meczem Biało-Czerwonych w grupie C.

polska meksyk mś 2022

Z kim rywalizuje Polska na MŚ 2022 w siatkówce?

Reprezentacja Polski w nadchodzących mistrzostwach świata będzie rywalizować w grupie C, a jej rywalami będą: Bułgaria, Meksyk oraz Stany Zjednoczone. O ile rywalizacja o pierwsze miejsce wydaje się zarezerwowana dla Polski i USA, o tyle o trzecie miejsce rywalizować będzie Bułgaria i Meksyk. Warto tutaj przypomnieć, że z sześciu grup awansują po dwa najlepsze zespoły, ale także cztery zespoły z trzecich miejsc o najlepszym bilansie punktowym. Za zwycięstwo 3:0 i 3:1 otrzymuje się trzy punkty, za zwycięstwo 3:2 dwa punkty, a za porażkę 2:3 jeden punkt. Reprezentacja Polski nie powinna mieć problemów z awansowaniem z grupy C.

polska meksyk mś 2022

Analiza przed meczem Polska – Meksyk

Pojedynek Polska Meksyk MŚ 2022 będzie pierwszym oficjalnym meczem pomiędzy tymi zespołami. To dość zrozumiałe, biorąc pod uwagę, że Meksyk tylko dwukrotnie występował na Igrzyskach Olimpijskich i pięciokrotnie na Mistrzostwach Świata. Drużyna ta zajmuje miejsce w trzeciej dziesiątce rankingu FIVB, co oznacza, że nie występuje także w Lidze Narodów. I to właśnie główny powód, dla którego Biało-Czerwoni nie powinni lekceważyć Meksyku – pierwszy mecz z nowym rywalem zawsze może nieść ze sobą pewne niespodzianki, do których trzeba się szybko przystosować.

Meksyk w sierpniu brał udział w Pucharze Panamerykańskim i zajął w nim szóste miejsce przegrywając z Portoryko mecz o miejsce piąte. Przed Meksykiem uplasowały się: Kuba, Stany Zjednoczone, Kanada oraz Chile. W rywalizacji występowała także Brazylia, ale w zasadzie był to bardzo rezerwowy skład, który zajął ostatnie miejsce w grupie B. Z kolei Biało-Czerwoni pod wodzą nowego selekcjonera zdobyli brązowy medal Ligi Narodów. Choć w ich grze momentami brakowało pewności i zgrania, jest to młody i perspektywiczny zespół głodny sukcesu na Mistrzostwach Świata. Mecz Polska Meksyk MŚ 2022 ma zatem tylko jednego faworyta i jest nim reprezentacja Polski. Ciężko sobie wyobrazić, aby nasz zespół nie zdobył w tym meczu trzech punktów. Co innego reprezentacja Polski w piłce nożnej, która również na Mistrzostwach Świata będzie mierzyć się z reprezentacją Meksyku.

Czytaj również:  Real Oviedo – FC Cartagena analiza i typy

Kiedy odbędzie się spotkanie Polska – Meksyk?

Spotkanie Polska Meksyk MŚ 2022 odbędzie się 28 sierpnia, a początek zaplanowano na godz. 20:30. Będzie to drugi mecz Biało-Czerwonych na Mundialu. Pierwsze spotkanie nasi zawodnicy rozegrają 26 sierpnia przeciwko Bułgarii, natomiast 20 sierpnia ich rywalem będą Stany Zjednoczone. Mamy zatem nadzieję, że po meczu z Meksykiem Polska będzie już pewna awansu do fazy pucharowej, natomiast mecz z USA zadecyduje wyłącznie o tym, kto zajmie pierwsze miejsce w grupie i będzie miał większą szansę trafić na teoretycznie słabszego rywala w 1/8 finału. Wszystkie mecze grupy C będą rozgrywane w katowickim Spodku, dzięki czemu polscy siatkarze mogą liczyć na głośny doping.

Gdzie oglądać Polska – Meksyk na MŚ 2022?

Mecze Mistrzostw Świata 2022 w siatkówce mężczyzn będzie można oglądać na kanałach telewizji Polsat, w tym na Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Mecze będą dostępne także w usłudze Polsat Box. Mecze reprezentacji Polski, w tym również mecz Polska Meksyk MŚ 2022 będą dostępne także na kanale TVP Sport. Początek meczu zaplanowano na godz. 20:30, ale wcześniej zapewne rozpocznie się studio, w którym eksperci przybliżą nam sylwetkę Meksyku, a także podzielą się swoimi przewidywaniami na temat wyniku. Chociaż będzie to pierwsze oficjalne starcie reprezentacji Polski i Meksyku, ogromną sensacją byłby brak trzech punktów dla Biało-Czerwonych.

polska meksyk mś 2022

Gdzie obstawiać zakłady na mecz Polska – Meksyk?

Biorąc pod uwagę rangę Mistrzostwa Świata 2022 w siatkówce, z całą pewnością nie zabraknie fanów, którzy będą chcieli obstawić ten mecz u bukmacherów. Serwisem, w którym będzie można obstawić mecz Polska Meksyk MŚ 2022 będzie Superbet. Z pewnością nie zabraknie atrakcyjnych promocji, które pozwolą na typowanie spotkań Biało-Czerwonych na korzystniejszych warunkach. Zdecydowanym faworytem tego spotkania będzie reprezentacja Polski, która jest również umieszczana w gronie głównych faworytów do zdobycia mistrzostwa świata. W końcu Biało-Czerwoni bronią tytułu z 2014 i 2018 roku, a ponadto będą mogli liczyć na doping własnej publiczności.

Czytaj również:  Czechy – Mołdawia analiza i typy