Pewne typy tenisa – co warto typować w tenisie?

Tenis zalicza się do grona najchętniej obstawianych dyscyplin sportowych. Przyczyną w głównej mierze jest duża dostępność – każdego dnia w ofercie bukmachera można spokojnie znaleźć kilkadziesiąt, a nawet kilkaset różnych meczów do wytypowania wyniku. Czy istnieją pewne typy tenisa? Podobnie jak w innych dyscyplin, nie ma tu złotej recepty na wygrywanie, ale istnieją sposoby, które mogą przyczynić się do poprawienia skuteczności w typowaniu.

Specyfika obstawiania zakładów na tenis

Mecze w tenisa w większości turniejów są rozgrywane do dwóch wygranych setów. Wyjątkiem są m.in. turnieje wielkoszlemowe mężczyzn, w których gra się do trzech wygranych. Do wygrania seta potrzebne jest sześć gemów z zachowaniem dwugemowej przewagi. W przypadku remisu 6-6 rozgrywany jest tiebreak do 7 punktów lub supertiebreak do 10 punktów. Punktacja w tenisie jest zbudowana w taki sposób, że nawet po bardzo słabym początku meczu wciąż można znaleźć lepszą grę i odwrócić losy spotkania. To z kolei wpływa na to, że ciężko o pewne typy tenisa. Osoby, które oglądają tenisa na co dzień wiedzą, jak diametralnie może zmienić się gra w ciągu jednego meczu. Najdłuższe mecze tenisowe są pełne dramaturgii i zwrotów akcji.

Jakie zakłady na tenis są najpopularniejsze?

Tenis należy do grona najpopularniejszych dyscyplin sportowych, a jego zasięg jest w dużej mierze globalny. Niemal każdego dnia w ofercie legalnego bukmachera można znaleźć nawet kilkaset różnych meczów do wytypowania wyniku. Jakie zakłady na tenis najczęściej obstawiają gracze?

  • Zwycięzca meczu – najpowszechniejsze są oczywiście zakłady dwudrogowe, w których gracz typuje, kto jego zdaniem wygra spotkanie.
  • Dokładny wynik – gracze mogą się także pokusić o wytypowanie dokładnego wyniku meczu.
  • Liczba gemów – w zakładach poniżej/powyżej można typować liczbę gemów – zarówno rozegranych w całym meczu, jak i zdobytych przez konkretnego zawodnika.
  • Handicap – można także typować zwycięzcę meczu odejmując lub dodając do wyniku wirtualne gemy. W ten sposób można zyskać bardziej opłacalny kurs.
  • Statystyki – w przypadku najważniejszych meczów gracze mogą także typować bardziej szczegółowe statystyki, np. liczbę asów, niewymuszonych błędów czy winnerów.
Czytaj również:  Systemy bukmacherskie na piłkę nożną

Podobnie jak w wielu innych dyscyplinach sportu, pewne typy tenisa zwyczajnie nie istnieją, ponieważ jest to gra, w której sytuacja zmienia się bardzo dynamicznie, a niezwykle istotnym czynnikiem jest dyspozycja dnia. Nawet najlepsi zawodnicy i zawodniczki mają czasem gorszy dzień.

Czy istnieją pewne typy tenisa?

Osoby na co dzień oglądające tenis wiedzą, jak wiele czynników wpływa na przebieg gry. Dyspozycja dnia, nawierzchnia kortu, pogoda, styl gry obu zawodników lub zawodniczek. Ponadto, tenis to gra pełna zwrotów akcji. Nawet jeśli pierwszy set kończy się gładkim 6-0, nie można wykluczyć scenariusza, że dwa kolejne zostaną wygrane przez drugiego zawodnika po bardzo wyrównanym boju. Dlatego stuprocentowe pewne typy tenisa nie istnieją. Niemniej jednak, przy pomocy dokładnej analizy przedmeczowej można zwiększyć szanse na prawidłowe wytypowanie wyniku meczu.

Jak poprawić skuteczność w obstawianiu tenisa?

Jak już mówiliśmy, skuteczność w zakładach na tenis można podnieść poprzez gruntowną analizę przedmeczową, w której weźmiemy pod uwagę kluczowe czynniki, które mogą mieć wpływ na wynik spotkania. I tak, należy uwzględnić następujące aspekty meczu:

  • Forma zawodników – analizujemy wyniki i statystyki ostatnich meczów, aby określić formę obu stron. Na pewno należy zwrócić uwagę na nawierzchnię kortu, a także to, czy typowany zawodnik grał z niżej, czy też wyżej notowanymi rywalami.
  • Nawierzchnia – sezon tenisowy rozgrywa się na kortach twardych, ziemnych oraz trawiastych. Ich specyfika jest bardzo różna, a co za tym idzie, zawodnicy o określonym stylu gry i warunkach fizycznych mogą mieć przewagę na jednej nawierzchni i grać gorzej na drugiej.
  • Zmęczenie ­– jeśli w ostatnim czasie jeden z zawodników gra dużą liczbę spotkań w krótkim czasie, istotną zmienną może być zmęczenie.
  • Stawka – pewne typy tenisa powinny zwracać uwagę na stawkę meczu. Najlepsi zawodnicy czasami odpuszczają sobie mniej prestiżowe turnieje, traktując je jedynie jako trening przed bardziej prestiżowym turniejem.
Czytaj również:  Wszystko na temat obstawiania tenisa

Do tego na pewno należy uwzględnić styl gry obu zawodników, bilans bezpośrednich pojedynków, jak również doniesienia medialne. To pokazuje, jak trudno o pewne typy tenisa, skoro tak wiele czynników może mieć wpływ na wynik spotkania.

Czy warto korzystać z typów bukmacherskich na tenis?

Typy tenisowe innych graczy mogą pomagać w podjęciu ostatecznej decyzji, ale zawsze warto bazować na własnej wiedzy. Niemniej jednak, rozbudowane typy z analizami mogą zawierać wiele cennych informacji, na bazie których można postawić bardziej opłacalny zakład. Chociaż pewne typy tenisa nie istnieją, osoby, które regularnie oglądają tenis i znają poszczególnych zawodników i zawodniczki mogą odnosić lepsze wyniki. Tacy typerzy już na pierwszy rzut oka mogą wychwycić najbardziej wartościowe kursy, z którymi łatwiej postawić value beta.