Jak obstawiać Mundial 2022 w Katarze? Radzimy!

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia. To wielkie święto piłkarskie, na które z utęsknieniem czekają wszyscy kibice, a także typerzy spragnieni obstawiania wyników spotkań na najwyższym możliwym poziomie. Do tego turnieju warto się odpowiednio przygotować, aby obstawianie Mundialu przyniosło satysfakcjonujące wyniki. Zwłaszcza, że przecież będzie to okres świąteczny, gdy dodatkowa gotówka bywa prawdziwym zbawieniem. W jaki sposób typować mecze na Mundialu 2022 w Katarze?

Czym charakteryzują się zakłady na tak ważne turnieje?

Gdy stawka meczu jest tak wysoka, jak ma to miejsce na mistrzostwach świata w piłce nożnej, zawsze można oczekiwać niesamowitych emocji, które udzielają się także piłkarzom. Jest to widoczne zwłaszcza w starciach zdecydowanych faworytów z underdogowi. Faworyci, którzy muszą wygrać taki mecz, czują presję, a ich gra staje się nerwowa i chaotyczna. Nie dziwi zatem fakt, że ważne turnieje zawsze przynoszą przynajmniej kilka niespodzianek i to już na etapie fazy grupowej.

Decydując się na obstawianie Mundialu warto pamiętać o tym, że faza rozgrywek ma spore znacznie w kontekście przebiegu spotkania. Nieco więcej luzu panuje w meczach pierwszej kolejki fazy grupowej, podczas gdy w trzeciej kolejce, gdy większość zespołów walczy o awans, poziom rywalizacji jest dużo bardziej intensywny. Wraz z kolejnymi fazami rozgrywek, prawidłowe typowanie wydaje się coraz trudniejsze. Z jednej strony mamy więcej informacji na temat drużyn, a z drugiej, gdy dwa zespoły stają do walki o wielki finał, ciężko przewidzieć, który z nich sięgnie szczytu.

obstawianie mundialu

Obstawianie Mundialu – dwa podejścia graczy

Istnieją dwa różne i zgoła odmienne podejścia do typowania Mundialu. Pierwsze z nich przedstawiają gracze rekreacyjni, którzy nie napalają się szczególnie na wygrane. Liczą się przede wszystkim emocje wynikające z obstawiania spotkań, którymi pasjonujemy się potem przed telewizorami. Jeśli uda się przy tym zgarnąć dodatkowe wygrane, tym lepiej. Druga grupa graczy uważa, że obstawianie Mundialu to świetna okazja do podreperowania stanu konta, zwłaszcza, że bukmacherzy prześcigają się w ciekawych promocjach. Tacy gracze wybierają obstawianie analityczne i skrupulatne. Które podejście jest lepsze? To już indywidualna kwestia każdego typera.

Jak przeprowadzić dobrą analizę meczu na Mundialu?

Analizy meczowe na tak dużych i ważnych turniejach zawsze są trudniejsze, ponieważ ciężko jest prawidłowo ocenić rolę, jaką odgrywa ranga spotkań i presja ciążąca na zawodnikach. Niemniej jednak, obstawianie Mundialu 2022 pod względem analizy nie będzie różnić się od typowania normalnego meczu ligowego. Należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

 • Ranga spotkania – w fazie pucharowej sprawa jest prosta. Oba zespoły grają o awans i dają z siebie wszystko. W fazie grupowej trzeba brać pod uwagę miejsce i sytuację drużyn w grupie.
 • Warunki pogodowe – pomimo późniejszego terminu rozgrywania Mundialu, w Katarze wciąż może być gorąco i duszno. Takie warunki mogą predysponować zespoły z Afryki i Ameryki Południowej.
 • Doniesienia medialne – w trakcie Mundialu należy analizować wszystkie doniesienia o składach na mecz oraz ewentualnych kontuzjach kluczowych piłkarzy.
 • Wyniki i statystyki – w przypadku analizy na Mundial, wyniki i statystyki schodzą na dalszy plan. Warto jednak pobieżnie sprawdzić, jak prezentuje się forma obu zespołów w ostatnim czasie.
 • Bilans H2H – podobnie jak w powyższym punkcie, bilans H2H na Mundialu warto traktować z pewnym przymrużeniem oka, ale oczywiście warto znać sytuację.
 • Typy i analizy ekspertów ­– w tworzeniu kuponów pomocne mogą okazać się typy oraz analizy ekspertów. Można je zestawić ze swoimi przewidywaniami.
Czytaj również:  Wiślanie Jaśkowice - Garbarnia Kraków analiza i typy

Obstawianie Mundialu bazuje zatem na podobnej analizie, choć różnią się priorytety poszczególnych elementów. O ile w meczach ligowych zwykle bierzemy pod uwagę formę w szerszym ujęciu czasu, o tyle na Mistrzostwach Świata bardziej zwracamy uwagę na czynniki, które mogą mieć ewentualny wpływ na dyspozycję dnia.

obstawianie mundialu

Najpopularniejsze zakłady bukmacherskie na mecze Mistrzostw Świata

Typerzy obstawiający mecze Mundialu mają bardzo szerokie pole manewru, a wszystko za sprawą rozbudowanej oferty obejmującej nawet kilkaset różnych zakładów na jedno spotkanie. Na pewno nie warto ograniczać się jedynie do zakładów na zwycięzcę, ponieważ czasami dużo bardziej opłacalne jest obstawienie konkretnego aspektu spotkania. Oto zakłady, na które warto zwrócić uwagę:

 • Zakłady na zwycięzcę 1×2, a także podwójna szansa 1x, x2 lub 12,
 • Zakłady DNB, w których gracz otrzymuje zwrot stawki w przypadku remisu,
 • Zakłady BTS, czyli typ na to, że oba zespoły strzelą bramkę,
 • Zakłady poniżej/powyżej na liczbę goli, rzutów rożnych, kartek, fauli oraz innych elementów gry,
 • Zakłady na indywidualne wyniki zawodników, np. strzelców bramek,
 • Zakłady z handicapem, pozwalające na uzyskanie wyższego kursu.
 • Zakłady na awans – w fazie pucharowej gracze mogą wytypować drużynę, która awansuje do kolejnej rundy, niezależnie od tego, czy mecz będzie trwał 90 minut czy skończy się w karnych.

Warto także wspomnieć o tym, że niektórzy bukmacherzy pozwalają na łączenie kilku zakładów z tego samego meczu na jednym kuponie. Dzięki temu, obstawianie Mundialu 2022 może być dużo prostsze dla osób realizujących dokładne analizy przedmeczowe.

obstawianie mundialu

Obstawianie Mundialu 2022 – kto będzie faworytem mistrzostw?

Gracze mogą także wytypować swoich faworytów do Mistrzostwa Świata, kandydatów do awansu z poszczególnych grup, a także faworytów do medali. Kto będzie faworytem w nadchodzących mistrzostwach świata? Na pewno warto wskazać zespół broniący tytuł, czyli reprezentację Francji. Dysponuje ona świetnym składem i z pewnością będzie chciała odegrać się za mistrzostwa Europy, które nie poszły po jej myśli. W gronie faworytów znajdują się także wicemistrzowie Europy, Anglicy. Silnymi zespołami dysponują potęgi z Ameryki Południowej – Brazylia i Argentyna. W gronie faworytów zawsze warto uwzględnić Niemców, Hiszpanów czy Belgów.

Czytaj również:  Holandia – Francja analiza i typy

Zakłady na żywo w typowaniu wyników Mundialu

Bardzo dobrym pomysłem może być obstawianie Mundialu na żywo. W ten sposób łatwiej rozpoznać nastawienie obu drużyn i zweryfikować swoje przewidywania na podstawie pierwszych kilkunastu minut spotkania. Zakłady na żywo są szczególnie korzystaną opcją dla tych osób, które zamierzają oglądać większość spotkań mistrzostw świata. Czasami, wiedza o przebiegu spotkania jest kluczowa do stworzenia ciekawego zakładu. Do tego dochodzą również nieco inne formy zakładów, jak chociażby przewidywanie tego, co stanie się w nadchodzącym przedziale czasu.

Obstawianie mundialu – Typy graczy oraz przewidywania ekspertów

W trakcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej warto na pewno interesować się zmaganiami i słuchać opinii ekspertów na temat poszczególnych zespołów i zawodników. Eksperci nie są nieomylni, a czasami mylą się częściej od samych graczy, to pewne. Jednak ich obserwacje i wnioski mogą być bardzo wartościowe w tworzeniu kuponów, zwłaszcza, jeśli obstawiamy konkretne aspekty gry. Obstawianie Mundialu jest niezwykle emocjonujące i pozwala bardziej wczuć się w klimat mistrzostw, oglądając nie tylko mecze, ale również programy poświęcone Mundialowi. Typy ekspertów można zestawić ze swoimi przewidywaniami dotyczącymi wyniku meczu.

obstawianie mundialu

Promocje bukmacherskie na Mundial 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej to wielkie sportowe święto przyciągające zainteresowanie milionów ludzi na całym świecie. To zainteresowanie w zyski próbują przekuć bukmacherzy, którzy robią wszystko, aby zachęcić te osoby do obstawiania Mundialu w ich serwisach. W związku z tym, gracze mogą liczyć na wiele ciekawych promocji oraz bonusów, a także lig typerskich z atrakcyjną pulą nagród. Na pewno warto sprawdzić, jakie promocje na mistrzostwa świata przygotowali poszczególni bukmacherzy, ponieważ obstawianie Mundialu z większym kapitałem na pewno zagwarantuje więcej swobody. Warto także szukać bukmacherskich zabaw, w których gracze mogą wytypować wyniki wszystkich spotkań, od fazy grupowej, aż po finał. Osoby, które będą najbliżej prawidłowego wytypowania całych mistrzostw mogą liczyć na ciekawe nagrody.

Czytaj również:  Almere - Emmen analiza i typy

Jak zwiększyć skuteczność obstawiania Mundialu?

Ciężko wskazać sprawdzone sposoby, biorąc pod uwagę, z jak dużą presją zmagają się zawodnicy i jak odbija się to na wynikach poszczególnych spotkań. Na pewno warto tych spotkań, w których ryzyko niespodzianek jest mniejsze. Warto także dokładnie analizować dostępne zakłady, ponieważ w wielu przypadkach zamiast typu na zwycięzcę warto obstawić np. BTS lub zakłady poniżej/powyżej. Warto także unikać obstawianie największych szlagierów, zwłaszcza w fazie grupowej. Takie mecze często są jedną wielką niespodziankę i praktycznie nierealne jest wykonanie rzetelnej analizy na taki mecz. Z tyłu głowy zawsze warto pamiętać, że obstawianie Mundialu ma służyć przede wszystkim większym emocjom podczas oglądania spotkań.

obstawianie mundialu

Zakłady bukmacherskie na Mundial 2022

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej odbędą się w dniach 21 listopada – 18 grudnia 2022 roku. Kibice piłki nożnej jeszcze nigdy w historii nie mieli okazji emocjonować się meczami Mistrzostw Świata w taki nietypowym terminie. Zorganizowanie Mundialu w okresie letnim nie wchodziło jednak w grę, biorąc pod uwagę potworne upały panujące w tym regionie – poziom sportowy takich mistrzostw z pewnością nie byłby zadowalający. Choć na boiskach będzie chłodniej, temperatura obstawiania zakładów bukmacherskich pozostaje na niezmienionym, bardzo wysokim poziomie.

Fani piłki nożnej mogą delektować się mistrzostwami świata raz na cztery lata. Obstawianie Mundialu to zatem prawdziwe święto dla wszystkich typerów. Zwłaszcza, że w tym gorącym okresie bukmacherzy prześcigają się w tworzeniu ciekawych promocji, które mają przekonać graczy do typowania meczów mistrzostw świata w konkretnym serwisie. Jedno jest pewne – będzie się działo! Pozostaje nam życzyć wszystkim typerom, aby obstawianie Mundialu 2022 w Katarze przyniosło wysokie wygrane, które na pewno przydarzą się w świątecznym okresie.