Jak rozpocząć typowanie League of Legends?

League of Legends to jedna z najpopularniejszych gier komputerowych zaliczanych do grona sportów elektronicznych. To także jedna z tych gier, która mocno przyczyniła się do rozwoju esportu. Z roku na rok przybywa fanów, zwłaszcza młodych graczy, których interesuje obstawianie meczy LoL. Bukmacherzy wychodzą naprzeciw takim oczekiwaniom, udostępniając coraz to lepszą ofertę zakładów bukmacherskich na esport. W tym artykule dowiesz się, jak obstawiać mecze League of Legends, a także, jakie rodzaje zakładów cieszą się największą popularnością.

Najważniejsze zasady w League of Legends

Gra League of Legends została wydana w 2009 roku, a stworzyło ją studio Riot Games. Gra miała spory wpływ na rozwój sportów elektronicznych, stając się jedną z pierwszych gier o globalnym zasięgu. Jest to przedstawiciel gatunku MOBA (Multiplayer Online Battle Arena). W meczu rywalizują dwa pięcioosobowe zespoły. Każdy członek zespołu wybiera bohatera obdarzonego specjalnymi umiejętnościami oraz statystykami. Gra toczy się na specjalnej mapie złożonej z kilku sektorów. Celem rozgrywki jest budowanie przewagi ekonomicznej, a następnie przejmowanie kontroli nad mapą. Wygrywa drużyna, która przedostanie się do bazy rywala i zniszczy nexus.

Rozgrywka w League of Legends jest bardzo dynamiczna, ale rywalizacja w jednej odsłonie może trwać nawet kilkadziesiąt minut w zależności od taktyk stosowanych przez obie strony. Obstawianie meczy LoL w głównej mierze bazuje na typowaniu zwycięzcy meczu, aczkolwiek w ofercie bukmacherów można znaleźć nawet kilkadziesiąt różnych zakładów na jedno spotkanie, co daje typerom znacznie większą swobodę w obstawianiu. Do tego dochodzi duża dostępność zakładów, jako iż turnieje w League of Legends są rozgrywane praktycznie prze cały rok.

Jakie rozgrywki League of Legends można obstawiać?

Profesjonalne rozgrywki są podzielone na kilka regionów, a na każdy region przypada profesjonalna liga, w ramach której odbywają się mecze. W Europie jest to LEC, w Ameryce Północnej LCS, w Korei Południowej LCK, w Chinach LPL, a w Ameryce Południowej LLA. Najbardziej prestiżowe są turnieje rangi Major, w których można zdobyć najwięcej punktów rankingowych, a dla uczestników przygotowano największe pule nagród. W ramach turniejów rozgrywanych na całym świecie, najlepsze zespoły zdobywają punkty rankingowe, a także uzyskują przepustkę do turniejów finałowych. Najlepsze drużyny pod koniec roku biorą udział w Mistrzostwach Świata w League of Legends.

Esport w świecie zakładów bukmacherskich

Sporty elektroniczne odgrywają coraz istotniejszą rolę w świecie zakładów bukmacherskich. W ostatnich latach do grona typerów dołączyło wielu młodych graczy, którzy regularnie obserwują te rozgrywki i jest to dla nich tak samo zajmujące, jak dla starszego pokolenia piłka nożna czy tenis. Bukmacherzy dostrzegają to, że obstawianie meczy League of Legends cieszy się coraz większą popularnością i w odpowiedzi na ten trend udostępniają swoim klientom coraz większy wybór zakładów bukmacherskich. Do tego dochodzą liczne promocje i bonusy bukmacherskie, dzięki czemu, obstawianie meczy Lok staje się jeszcze bardziej emocjonujące. Warto w pierwszej kolejności sprawdzić, w jaki sposób możliwe jest obstawianie spotkań w tej dyscyplinie.

Czytaj również:  Jak obstawiać siatkówkę mężczyzn?

Zakłady bukmacherskie na League of Legends

Mecze League of Legends toczą się do jednej, dwóch lub trzech wygranych map. Decyduje prestiż rozgrywek oraz etap turnieju. Jednaj mecze w fazie pucharowej zazwyczaj toczą się właśnie do trzech wygranych. Warto o tym pamiętać, ponieważ to w dużej mierze kształtuje ofertę zakładów bukmacherskich na spotkania League of Legends. Oto najistotniejsze rodzaje zakładów:

  • Zakłady na zwycięzcę – obstawianie meczy Lol najczęściej polega na wytypowaniu zwycięzcy spotkania. Są to zakłady dwudrogowe bez opcji remisu.
  • Zakłady z handicapem – w meczach rozgrywanych do 2 i 3 zwycięskich map można obstawiać zakłady na zwycięzcę z handicapem, dodając lub odejmując wirtualne punkty.
  • Zakłady na sumę map – gracze mogą również wytypować, ile dokładnie potrwa mecz. W zakładach poniżej/powyżej obstawia się sumę map.
  • Dokładny wynik – kolejną opcją jest obstawianie zakładów bukmacherskich na dokładny wynik meczu. Plusem są tutaj wyższe kursy.
  • Dokładne aspekty gry – gracze mogą również obstawiać, kto jako pierwszy zanotuje postępy w grze: pierwsza krew, pierwszy baron, pierwszy inhibitor, pierwsze 10 zabójstw.

Bukmacherzy starają się systematycznie rozwijać ofertę zakładów bukmacherskich, tak, aby sprostać rosnącym oczekiwaniom ze strony graczy. W przypadku prestiżowych turniejów coraz częściej możliwe jest obstawianie meczy LoL także w kontekście indywidualnych statystyk poszczególnych graczy.

Na co zwrócić uwagę obstawiając mecze LoL?

Podobnie jak w tradycyjnych sportach, w sportach elektronicznych również można się dobrze przygotować do obstawiania zakładów bukmacherskich. Przed meczem można wykonać obszerną analizę, która umożliwia przewidzenie przebiegu spotkania oraz końcowego wyniku. W analizie zwracamy uwagę na takie czynniki, jak: wyniki ostatnich meczów w celu określenia formy drużyn, bilans pojedynków bezpośrednich, obszerne statystyki poszczególnych zespołów, a także obciążenie w ostatnich tygodniach. Ten ostatni czynnik jest bardzo istotny, jako iż turnieje są rozgrywane niemal co tydzień, co oznacza, że zwycięzca jednego turnieju będzie bardziej zmęczony w następnym.

Czytaj również:  Czy istnieje jakiś opłacalny system bukmacherski?

W analizie przedmeczowej należy także zwracać uwagę na czynniki powiązane z aspektami gry, które chcemy obstawiać. Przykładowo, jeśli chcesz typować poszczególne aspekty gry, przydatna okazuje się wiedza, jakich bohaterów najczęściej wybierają członkowie drużyn. Wbrew pozorom, obstawianie meczy Lol daje graczom dużą swobodę w budowaniu kuponów. Zwłaszcza, że w ofercie kilku bukmacherów już teraz spotkamy się z naprawdę zaawansowaną ofertą na esport.

Obstawianie meczy LoL na żywo

Mecze League of Legends można obstawiać na żywo, a zaletą tego rozwiązania często jest możliwość oglądania streamów live bezpośrednio w serwisie internetowym bukmachera. To jeden z atutów, które decydują o dużej popularności sportów elektronicznych – fani nie muszą płacić abonamentów telewizyjnych, aby móc oglądać najbardziej prestiżowe turnieje na całym świecie. Wydarzenia są zazwyczaj transmitowane za darmo w formie streamów, które pojawiają się na platformie Twitch, ale również bezpośrednio w serwisach bukmacherów. Dzięki temu, zakłady na żywo oferują jeszcze więcej emocji, a jednocześnie pozwalają wykorzystać wiedzę o przebiegu spotkania. Do tego dochodzą nowe formy zakładów, np. kto wygra bieżącą mapę?

Jak poprawić skuteczność zakładów na LoL-a?

W czołówce, poziom rywalizacji jest bardzo wyrównany, o czym najlepiej świadczy fakt, że drużyny z najwyższych miejsc rankingowych często wymieniają się zwycięstwami w poszczególnych turniejach. Czy istnieje możliwość poprawienia skuteczności w obstawianiu League of Legends? Jak najbardziej tak. Jedną z metod jest właśnie przedmeczowa analiza, w której uwzględnimy kluczowe statystyk i postaramy się znaleźć pewne zależności, które pozwolą na postawienie lepszego kuponu.

Wpływ na opłacalność zakładów bukmacherskich na League of Legends mają w dużej mierze kursy bukmacherskie, które w ofertach różnych bukmacherów mogą być bardzo zróżnicowane. Z tego względu, wielu typerów posiada konta u kilku bukmacherów, aby móc obstawiać interesujące mecze po optymalnych kursach. Obstawianie meczy LoL może stać się przyjemniejsze także za sprawą oferty promocyjnej. Bukmacherzy dostrzegają, jak istotny jest esport we współczesnym świecie, a dzięki temu, nie brakuje promocji przygotowanych specjalnie z myślą o fanach sportów elektronicznych.

Czytaj również:  Co warto obstawiać w świecie esportu?

Gdzie znaleźć typy na League of Legends?

Gracze powinni przede wszystkim bazować na swoich analizach, ale w pełni rozumiemy to, że czasami po prostu brakuje pomysłów na zbudowanie kuponu. W takich sytuacjach chętnie sięgamy po analizy i typy stworzone przez innych graczy. Można je znaleźć chociażby na różnych grupach tematycznych na portalach społecznościowych. To podstawowy środek komunikacji, który umożliwia graczom dzielenie się swoimi spostrzeżeniami, wspólne budowanie typów, a także udostępnianie kuponów.

Do tego dochodzą programy poświęcone sportom elektronicznym, które można bez trudu znaleźć chociażby na Youtube. To dawka cennych informacji, które mogą okazać się pomocne w budowaniu kuponów. Obstawianie meczy LoL cieszy się coraz większą popularnością, a co za tym idzie, dostęp do typów jest praktycznie nieograniczony. Należy jednak zachować ostrożność i starać się dobierać typy od sprawdzonych graczy, których historię wyników możemy sprawdzić. Oczywiście nie istnieją stuprocentowo pewne sposoby na budowanie zwycięskich kuponów, ale trudno nie odnieść wrażenia, że niektórzy gracze mają po prostu dryg do obstawiania meczów League of Legends.

Gdzie można obstawiać zakłady na League of Legends?

Do dyspozycji graczy pozostaje ponad 20 legalnych serwisów bukmacherskich. W każdym z nich dostępna jest obszerna oferta zakładów bukmacherskich na League of Legends. Bukmacherzy dostrzegają, że esport stanowi coraz istotniejszy obszar zainteresowania typerów, przez co niektóre serwisy zdecydowały się na udostępnienie odrębnej sekcji zakładów poświęconych sportom elektronicznym. Sporym zainteresowaniem cieszy się obstawianie meczy LOL na żywo, jako iż w wielu przypadkach pozwala to oglądać przebieg meczu na darmowych streamach.

Popularność esportu sprawia również, że w ofercie bukmacherów pojawiają się liczne promocje i bonusy stworzone z myślą o wszystkich miłośnikach sportów elektronicznych. Czasami, dobry bonus ma ogromny wpływ na opłacalność kuponów. Dlatego warto pamiętać, że dozwolone jest obstawianie meczy Lol w kilku serwisach bukmacherskich. W ten sposób możesz wybierać najwyższe kursy oraz najciekawsze promocje bukmacherskie. Jedno jest pewne – warto śledzić dalszy rozwój zakładów na esport, jako iż w przyszłości będzie to obszar równorzędny z piłką nożną czy tenisem.