Obstawiamy mecz Milan Verona

W Europie istnieje wiele ciekawych lig piłkarskich, których drużyny prezentują futbol atrakcyjny dla oka. Nic więc dziwnego, że pojedynki wielu znanych i uznanych marek przyciągają tłumy widzów na stadiony i przed ekrany telewizorów. Do grona najlepszych i najciekawszych lig europejskich bez wątpienia zalicza się włoska Serie A, w której swoje mecze rozgrywają tak solidne i znane marki, jak na przykład Inter Mediolan, Napoli czy też Juventus. Oprócz pojedynków pomiędzy najlepszymi zespołami, ciekawe są też inne mecze, w których jedna drużyna jest wyraźnym faworytem. Są one interesujące zarówno dla kibiców, jak również dla osób, które chcą zarobić na obstawianiu różnych rezultatów i zdarzeń u bukmacherów. Przykładem meczu godnego uwagi jest spotkanie Milan Verona.

Rezultaty ligowe obu zespołów

W przypadku zestawienia Milan Verona mamy do czynienia z drużynami, które reprezentują dość dużą rozbieżność poziomów sportowych. Mimo to ich spotkania wiele razy potrafiły być zacięte. Jeśli chodzi o Milan to jest to zespół, który w sezonie 2021/2022 zdobył Mistrzostwo Włoch i tym samym awans do Ligi Mistrzów. W obecnym sezonie 2022/2023 drużyna ta plasuje się w czołówce i po raz kolejny będzie walczyć o najwyższe cele.

Jeśli chodzi o Hellas Verona to zespół ten spisywał się całkiem nieźle w sezonie 2021/2022 zajmując przyzwoite 9 miejsce. Górna połowa tabeli z pewnością może być uznawana w tym klubie za sukces. Aktualnie w sezonie 2022/2023 zespół ten okupuje strefę spadkową, ale do zakończenia rozgrywek zostało mnóstwo czasu i wiele meczów, więc jeszcze sporo może się wydarzyć.

Obecna forma zespołów z pary Milan Verona

Dla wielu osób typujących mecze piłkarskie u bukmacherów, bardzo istotnym czynnikiem wpływającym na podejmowane decyzje jest forma reprezentowana przez zespoły. W przypadku pary Milan Verona można zauważyć, że jak na mistrza przystało, Milan prezentuje doskonałą formę. Co prawda zdarzają mu się porażki, ale są one rzadkie i wiążą się z meczami z drużynami z czołówki Serie A oraz Ligi Mistrzów. Verona z kolei prezentuje słabą formę i większość ich ostatnich meczów jest przegrana, z małymi wyjątkami w postaci pojedynczych zwycięstw i remisów. Jeśli taka forma utrzyma się w obu drużynach to prawdopodobnie będziemy mieć do czynienia z pojedynkiem zespołu walczącego o tytuł mistrzowski z ekipą broniącą się przed spadkiem do Serie B.

Czytaj również:  Newcastle United - Borussia Dortmund analiza i typy

Bilans bezpośrednich meczów Milanu z Veroną

Kolejną ważną kwestią, na którą zwracają uwagę osoby zajmujące się typowaniem meczów u bukmacherów jest bilans bezpośrednich spotkań, a w szczególności historia meczów, które odbyły się nie tak dawno temu. Ogólny bilans meczów Milan Verona obejmuje 25 spotkań. 14 z nich wygrał Milan, w 7 padł rezultat remisowy, a 4 mecze padły łupem Hellasu Verona. Ostatni raz Hellas wygrał dawno temu bo w 2013 roku, a ostatni remis padł w 2020 roku. Historia ta pokazuje więc znaczącą dominację Milanu i jednoznacznie wskazuje, kto jest faworytem tej konfrontacji. Posiadając takie informacje można odpowiednie dopasować swoje typy.

Na co jeszcze należy zwracać uwagę?

Aktualna forma i historia ostatnich bezpośrednich spotkań to oczywiście bardzo ważne kwestie dla osób, które zajmują się obstawianiem meczów piłkarskich. Należy jednak pamiętać o kilku innych ważnych sprawach przedstawionych poniżej:

  • Sytuacja ligowa – wiele zależy od terminu meczu. W przypadku spotkań pod koniec sezonu może się okazać, że któraś z drużyn osiągnęła już swój cel, jakim jest gwarantowane mistrzostwo albo pewne utrzymanie się w lidze. W takiej sytuacji zawodnicy danej drużyny mogą nie grać na 100% swoich możliwości albo nawet trener może wystawić rezerwowy skład. Warto analizować sytuację pod tym kątem.
  • Stan kadry danej drużyny – bardzo istotnym czynnikiem mającym wpływ na słabszą postawę danej drużyny jest brak jakichś kluczowych zawodników. Warto więc, na krótko przed meczem, prześledzić aktualności i doniesienia klubowe dotyczące ewentualnych kontuzji zawodników czy też konieczności pauzowania za otrzymane kartki.

Jakie typy warto brać pod uwagę w spotkaniu Milan Verona?

Posiadając odpowiednie informacje, poparte szczegółową analizą, warto zwrócić uwagę na kilka ciekawych typów dla pary Milan Verona. Poniżej można znaleźć godne zainteresowania zakłady:

  • Wygrana Milanu lub remis – trudno jest postawić na wygraną Milanu z przewagą wielu goli, ponieważ specyfika Serie A jest taka, że drużyny kładą nacisk na grę defensywną i często zadowalają się minimalnym zwycięstwem. Kurs na takie zdarzenie jest więc dość niski, ale można zdecydować się na taki typ jako dodatek do jakiegoś większego kuponu.
  • Powyżej 2,5 bramek w meczu – o dziwo spotkania Milan Verona potrafią być dość wyrównane. Mimo, że Milan ostatecznie wychodzi z większości starć zwycięsko to w wielu meczach padają po 3-4, a nawet 5 bramek. W takiej sytuacji kurs „over 2,5” wydaje się być rozsądny i uzasadniony, tym bardziej, że kurs jest znacznie ciekawszy niż w przypadku obstawiania zwycięzcy meczu.
  • Typ na kartki – spotkania drużyn Serie A, często wiążą się z ostrą grą w defensywie. Warto więc pomyśleć o wytypowaniu jakiejś większej ilości żółtych kartek albo obstawieniu kratki czerwonej.
Czytaj również:  Gent - Pogoń Szczecin analiza i typy