O tym, jak obstawiać zakłady bukmacherskie w sposób skuteczny

Każdy typer chciałby poznać przepis na obstawianie zakładów bukmacherskich w taki sposób, aby każdy zakład kończył się wygraną. Niestety, złote przepisy oczywiście nie istnieją, ponieważ wtedy branża bukmacherska nie miałaby prawa bytu. Pozostaje zatem pytanie, jak obstawiać zakłady bukmacherskie w sposób skuteczny, aby w perspektywie długofalowej zwiększyć szansę na wyjście na plus. W tym artykule przygotowaliśmy kilka istotnych wskazówek.

Czy istnieje możliwość poprawienia skuteczności w zakładach?

Chociaż nie istnie sposób stuprocentowo pewny, to jednak możemy wskazać pewne metody, które mogą przybliżyć typerów do satysfakcjonujących wyników. Największym błędem jest granie bez żadnego systemu i obstawianie pierwszych lepszych zakładów. Niestety, branża bukmacherska jest skonstruowana w taki sposób, że ponad 90% graczy rekreacyjnych finalnie traci swój kapitał. Tylko nieliczni gracze są w stanie regularnie zarabiać na obstawionych zakładach. Jeśli zatem zastanawiasz się, jak obstawiać zakłady bukmacherskie, aby zwiększyć szanse na wygraną i zmniejszyć ryzyko utraty całego kapitału, kieruj się trzema wskazówkami opisanymi poniżej.

Niebagatelna rola analizy przedmeczowej – jak obstawiać zakłady bukmacherskie

Częstym błędem wielu graczy jest obstawianie zakładów bukmacherskich bez dostatecznej wiedzy na temat rozgrywek. Gracz rekreacyjny przegląda oferty i obstawia pierwsze z brzegu typy o zadowalających kursach. Z kolei gracze doświadczeni bazują na analizie przedmeczowej. Taki gracz bierze na warsztat 2-3 mecze z rozgrywek, którymi się interesuje i o których dużo wie. Następnie prześwietla wybrane mecze pod kątem wyników, statystyk oraz innych czynników, które mogą mieć wpływ na przebieg tych spotkań.

Na podstawie przeprowadzonej analizy typer stara się przewidzieć to, jak wyglądać będzie spotkanie i jakim wynikiem może się skończyć. Co znamiennie, doświadczeni gracze nie ograniczają się do prostych zakładów na wynik. Weźmy chociażby piłkę nożną. Doświadczeni typerzy często obstawiają tu liczbę goli, czy też liczbę stałych fragmentów gry, ponieważ te czynniki można przewidzieć łatwiej, aniżeli sam wynik spotkania. To pierwsza wskazówka dla tych, którzy szukają odpowiedzi na pytanie, jak obstawiać zakłady bukmacherskie – zawsze warto znać dokładny przekrój oferty na wybrany mecz.

Czytaj również:  Jak wygląda progresja na remisy?

Co to jest valuebet i dlaczego warto ich szukać?

Valuebet to inaczej wartościowy zakład. Jest to zakład opłacalny z perspektywy gracza, ponieważ prawdopodobieństwo trafienia jest nieadekwatnie wysokie w stosunku do kursu. Warto wiedzieć, że każdy kurs podpowiada nam prawdopodobieństwo, z jakim bukmacher przewiduje, że dany wynik może się faktycznie ziścić. Szanse na poziomie 50% wyrażają kursy w przedziale 1,80 – 1,95. Bukmacherzy mogą się jednak mylić w ocenianiu sytuacji. Analizę przedmeczową w dużej mierze wykonuje się właśnie po to, aby określić prawdopodobieństwo jakiegoś wyniku. Znając już szanse wystarczy użyć prosty wzór: kurs bukmacherski * prawdopodobieństwo (wyrażone w formie ułamkowej). Wynik powyżej 1 oznacza, że jest to value bet. Chcesz wiedzieć, jak obstawiać zakłady bukmacherskie skuteczniej? Poluj na value bety!

Jak wybrać odpowiedni system bukmacherski?

Istnieje niezliczona liczba systemów bukmacherskich, których zamysłem jest wprowadzanie zasad, którymi gracz kieruje się przy wyborze stawki na kolejny zakład. Sporym błędem jest bowiem gra bez ładu i składu. W ten sposób łatwo o inne błędy, np. obstawianie pod wpływem emocji. Warto zatem wprowadzić system, który ustrukturyzuję grę i wprowadzi pewien porządek. Stawkę powinno dobierać w oparciu o ryzyko i prawdopodobieństwo trafienia. Techniką wartą polecenia jest chociażby kryterium Kelly’ego. Początkujący gracze mogą bazować na płaskiej stawce. Jest to technika, w której stawkę dobiera się na podstawie dostępnego kapitału. Przemyślane i usystematyzowane stawkowanie jest ważną wskazówką dla graczy, którzy chcą skuteczniej obstawiać zakłady bukmacherskie.

Jak obstawiać zakłady bukmacherskie w sposób skuteczny?

Wiemy już, jak obstawiać zakłady bukmacherskie, aby zmniejszyć ryzyko strat. Na pewno warto obstawiać wydarzenia, o których ma się rzetelną wiedzę, a także dokonywać analizy przedmeczowej, na podstawie której wyodrębni się najlepsze zakłady. Do finalnej selekcji powinny przejść te zakłady, które spełniają zasadę valuebet. Na koniec trzeba jeszcze dobrać odpowiednią stawkę na podstawie jednego z bezpiecznych systemów bukmacherskich.

Czytaj również:  Poradnik o tym jak obstawiać

No dobrze, a jak obstawiać zakłady bukmacherskie, aby zwiększyć szanse na satysfakcjonujący wynik? Tutaj należy zwracać uwagę przede wszystkim na wysokość kursów oraz promocje i bonusy o różnych bukmacherów. Pamiętaj, że nie musisz obstawiać wszystkich zakładów u tego samego bukmachera. Możesz korzystać z wielu kont u różnych bukmacherów, aby obstawiać konkretne wydarzenia sportowe tam, gdzie dostępna jest najbardziej opłacalna oferta. W kwestii promocji i bonusów warto polecić bukmachera Superbet, który na każdy dzień może zaoferować coś ciekawego.