Spis nowych bukmacherów w 2022 roku

Nowi bukmacherzy 2022 to temat, któy ciekawi wielu naszych użytkowników. Ustawa hazardowa obowiązująca w naszym kraju sprawia, że obstawianie zakładów bukmacherskich jest możliwe jedynie w serwisach należących do licencjonowanych bukmacherów. W 2017 roku do dyspozycji graczy pozostawało zaledwie siedem firm, a dziś jest to już ponad 20 różnych marek, a to wciąż nie koniec. Nowi bukmacherzy stale wzmacniają konkurencję, czego efektem są nowe promocje i bonusy bukmacherskie, w których przebierać mogą gracze.

Jacy bukmacherzy mogą prowadzić działalność w Polsce?

Na polskim rynku mogą funkcjonować jedynie firmy bukmacherskie spełniające wymogi stawiane w ramach ustawy hazardowej z 2009 roku. Firma musi posiadać swoją siedzibę lub przedstawicielstwo na terenie naszego kraju, odprowadzać podatki (12-procentowy podatek od stawki każdego zakładu i 10-procentowy podatek od jednorazowej wygranej powyżej 2280 zł), a także posiadać licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów. Wydawane są oddzielne licencje na świadczenie usług poprzez serwis internetowy oraz punkty stacjonarne.

Ponadto, prowadzenie działalności bukmacherskiej w naszym kraju zobowiązuje do przestrzegania zasad odpowiedzialnej gry i podejmowaniu kroków mających na celu ograniczenie uzależnienia od hazardu po stronie swoich klientów. Legalnego bukmachera można poznać w bardzo prosty sposób. Jego domena internetowa musi mieć polskie zakończenie (.pl). Chociaż organy podejmują kroki mające na celu blokowanie stron zagranicznych bukmacherów, wciąż można na nie trafić w sieci. Jednak żadna zagraniczna firma bukmacherska nie będzie posługiwać się polską domeną.

Lista legalnych bukmacherów w Polsce na 2022 rok

Na polskim rynku bukmacherskim funkcjonują obecnie 23 firmy bukmacherskie dysponujące licencją Ministerstwa Finansów. Nie wszystkie z nich rozpoczęły jednak świadczenie usług, toteż możemy się spodziewać, że nowi bukmacherzy pojawią się już niebawem. Na ten moment gracze mogą korzystać z usług serwisów internetowych: Superbet, Fortuna, STS, Etoto, Trafonline, Totolotek, LV BET, Totalbet, forBET, Bestbet24, PZBUK, Betclic, Betfan, eWinner, Betx, Noblebet, Betcris, Goplusbet, Betters oraz Fuksiarz. Ponadto, do wyboru pozostaje kilku bukmacherów świadczących usługi w punktach naziemnych. Są to: Fortuna, STS, Traf – Zakłady wzajemne, Totolotek, LV BET, Superbet, forBET, BestBet, BetFan, GO BET oraz BetX. Nie wszystkie firmy korzystają jednak z możliwości prowadzenia punktów, choć nowi bukmacherzy stacjonarni mogą pojawić się w każdej chwili.

Którzy nowi bukmacherzy mogą rozpocząć działalność w 2022 roku?

Wśród zarejestrowanych i licencjonowanych bukmacherów widnieje spółka GM Gaming Limited zarejestrowana na Malcie. To operator będący właścicielem znanej marki Betway. Serwis nie jest jeszcze dostępny w naszym kraju, ale możemy zakładać, że zmieni się to w 2022 roku. Nowi bukmacherzy, którzy mogą rozpocząć działalność to także Funbets (prowadzony przez spółkę Fun Project z Cieszyna, a także Elitebet, prowadzony przez spółkę True Sport z Warszawy. Wiemy również, że kolejne firmy ubiegają się o utrzymanie licencji Ministra Finansów, więc możemy zakładać, że lista legalnych bukmacherów w 2022 roku poszerzy się o przynajmniej kilka pozycji.

Czytaj również:  Kiedy loty narciarskie wracają na Polskie ekrany? Sprawdź!

Firmy oczekujące na licencję Ministra Finansów – nowi bukmacherzy 2022

Jeśli chodzi o firmy ubiegające się o licencję Ministra Finansów, Tutaj należy być bardzo ostrożnym, ponieważ w sieci pojawia się sporo pogłosek, ale nie zawsze są one prawdziwe. Już w 2018 roku można było sporo przeczytać o tym, że na polski rynek wkroczą Bet365 i Bet-at-home, ale na razie tak się nie stało i nic nie wskazuje na to, aby sytuacja miała ulec zmianom. Nowi bukmacherzy zazwyczaj sami informują o tym, że planują wkroczyć na polski rynek zakładów bukmacherskich, dzięki czemu, takie informacje są pewne i sprawdzone. Z dostępnych plotek wynika, że nawet ponad 10 firm stara się obecnie o licencję Ministra Finansów, ale są to niesprawdzone informacje.

Jakie korzyści oferuje rozwijająca się branża bukmacherska?

Nowi bukmacherzy mają spory wpływ na jakość świadczonych usług. Ich obecność sprawia, że konkurencja na rynku jest jeszcze większa, a to przekłada się na liczbę dostępnych promocji oraz bonusów. Gracze mogą oczywiście posiadać konto w kilku serwisach bukmacherskich, co umożliwia korzystanie z wyższych kursów oraz dogodnych okazji, co dodatkowo wpływa na satysfakcję z obstawionych zakładów bukmacherskich. Dlatego to, że w 2022 roku na rynku pojawią się nowi bukmacherzy, jest bardzo korzystnym stanem.

Ilu nowych bukmacherów możemy oczekiwać w 2022 roku? Spokojnie można zakładać, że pojawią się przynajmniej 2-3 nowe serwisy internetowe, ponieważ tyle właśnie firm posiada już licencję, ale jeszcze nie rozpoczęło działalności. Ponadto, można oczekiwać, że w drugiej połowie roku wydane zostaną nowe licencje. Nowi bukmacherzy są od razu wpisywani do rejestru dostępnego na stronie Ministerstwa Finansów, więc to właśnie tam można sprawdzić zaktualizowaną listę legalnych bukmacherów internetowych i naziemnych w Polsce.