Nowe zakłady bukmacherskie w Polsce

W Polsce od ponad 10 lat obowiązuje ustawa hazardowa, która dość restrykcyjne reguluje rynek bukmacherski. W naszym kraju swoich usług nie mogą świadczyć bukmacherzy, którzy nie posiadają licencji Ministerstwa Finansów. Toteż od wielu lat gracze często pytają o nowe zakłady bukmacherskie w Polsce. Lista legalnych bukmacherów rzeczywiście systematycznie się wydłuża i wiele wskazuje na to, że także w 2022 roku czekają nas debiuty.

Gdzie mogą obstawiać zakłady gracze z Polski?

Zgodnie z obowiązującą ustawą hazardową, obywatele Polski oraz osoby zameldowane w naszym kraju mogą obstawiać zakłady bukmacherskie wyłącznie u licencjonowanych podmiotów posiadających licencję Ministra Finansów. Wydawane są dwie osobne licencje – jedna na świadczenie usług w punktach naziemnych, a druga na świadczenie usług przez Internet. Legalni bukmacherzy są zobowiązani do odprowadzania podatków: 12-procentowego podatku od stawki każdego zawartego zakładu, a także 10-procentowego podatku od każdej jednorazowej wygranej powyżej 2280 zł.

Nowe zakłady bukmacherskie są zresztą zobligowane do kilku kwestii. Musi to być polska firma lub przedstawicielstwo zagranicznej firmy posiadające swoją siedzibę w naszym kraju. O ile za granicą standardem są bukmacherzy funkcjonujący jednocześnie jako kasyn online, u nas jest to zabronione. Nowi bukmacherzy muszą również przestrzegać podstawowych zasad związanych z odpowiedzialną grą, uprzedzać o ryzyku uzależnienia od hazardu, a także dbać o etyczny aspekt reklamy. Początkowo, tak rygorystyczne warunki skutecznie odstraszały zagranicznych bukmacherów, ale teraz zaczyna się to powoli zmieniać.

Ilu legalnych bukmacherów działa na polskim rynku?

Jeśli chcesz sprawdzić aktualną listę legalnych bukmacherów w Polsce, najłatwiej jest przejść na stronę internetową Ministerstwa Finansów. Można tu sprawdzić wszystkie zarejestrowane podmioty wraz z ze stroną internetową, na której świadczą swoje usługi. Ustawa hazardowa została wprowadzona w 2009 roku, ale dopiero w 2012 roku pojawiły się nowe zakłady bukmacherskie spełniające obowiązujące normy. W latach 2012 – 2016 tylko siedmiu operatorów posiadało stosowną licencję. Wiele zaczęło się zmieniać po nowelizacji wprowadzonej w 2017 roku. Pewne prawa zostały ujednolicone, dzięki czemu, także zagraniczne marki zaczęły ubiegać się o licencję.

Czytaj również:  Zobacz jak wygląda atrakcyjna w tym sezonie piłkarska liga La Liga i kogo obstawiać

Na dzień dzisiejszy (1 lipca 2022 roku) licencję Ministra Finansów posiadają 23 podmioty a mianowicie: Fortuna, STS, Totolotek, E-Toto, forBET, Polski Bukmacher (LV BET i Noblebet), Superbet, Totalbet, forBET, BestBet, PZBUK, Betclic, BetFan, eWinner, BetX, Betcris, Go Bet, Fuksiarz, Funbets, Betters, Betway oraz Elitebet. Nie wszyscy z wyżej wymienionych bukmacherów świadczą już swoje usługi, a to pozwala sądzić, że nowe zakłady bukmacherskie pojawią się w Polsce jeszcze w 2022 roku.

Nowi bukmacherzy w Polsce – kto wystartuje w 2022 roku?

Z wyżej wymienionych podmiotów bukmacherskich kilka z nich nie rozpoczęło swojej działalności w naszym kraju. Jest to spółka Fan Project odpowiedzialna za bukmachera Funbets, True Sport odpowiedzialna za Elitebet, a także GM Gaming Limited odpowiedzialna za Betway. Możemy zatem śmiało zakładać, że te trzy serwisy bukmacherskie wystartują do końca 2022 roku, choć oczywiście nie ma tu pewnych informacji. Czasami sytuacja gospodarcza komplikuje plany firm, a należy wiedzieć, że o otrzymanie licencji trzeba starać się dużo wcześniej, nawet ponad rok przed planowanym startem.

Tymczasem w ostatnich miesiącach działo się wiele rzeczy, które skutecznie zmieniły sytuację gospodarczą, co może mieć wpływ na dalsze plany bukmacherów. W 2022 roku na ten moment mieliśmy tylko jeden debiut, w kwietniu wystartował bukmacher GoPlusBet. Mamy nadzieję, że do końca 2022 roku lista legalnych bukmacherów ulegnie jeszcze wydłużeniu, jako iż większa konkurencja oznacza lepsze warunki do obstawiania zakładów.

Czy lista legalnych bukmacherów będzie się powiększać?

Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że nowe zakłady bukmacherskie w Polsce to tylko kwestia czasu. Pomimo dość restrykcyjnych warunków, jak na europejskie normy, Polska to naprawdę dobry rynek dla bukmacherów. Najlepiej świadczy o tym fakt, że już teraz mamy 23 legalne podmioty, a w historii polskiej bukmacherki tylko jedna firma była zmuszona zakończyć swoją działalność (Zakłady bukmacherskie Milenium). To pokazuje, że rynek ma w sobie duży potencjał.

Czytaj również:  Benfica Lizbona – Inter Mediolan analiza i typy

Stale rozwijająca się lista legalnych bukmacherów to dobra wiadomość dla graczy. Większa liczba serwisów oznacza większą liczbę promocji, większą liczbę zdarzeń i zakładów, a także możliwość obstawiania po wyższych kursach. Dodatkowo, nowe zakłady bukmacherskie zawsze oferują atrakcyjny bonus na start, który ma przyciągnąć nowych graczy. Dlatego też, trzymamy kciuki za to, żeby jeszcze do końca 2022 roku nowe zakłady bukmacherskie wystartowały w naszym kraju.