Nasze propozycje na typy na ekstraklase

Poznaj ciekawe typy na ekstraklase. PKO Bank Polski Ekstraklasa wraca do gry już 27 stycznia. Wówczas rozpocznie się 18 kolejka rozgrywek, a więc runda rewanżowa. Pomimo tego, że mamy jeszcze nieco ponad 3 tygodnie, już teraz możemy kombinować najlepsze propozycje na tę serię gier. Co w tym przypadku jest warte uwagi? Sprawdźmy.

Mistrz w grze w piątek

Pierwszego dnia po powrocie do gry PKO Bank Polski Ekstraklasy zobaczymy, jak wygląda Lech Poznań. Kolejorz będzie szlifował formę pod grę w Lidze Konferencji, a jak wiadomo ich rywalem będzie norweskie Bodo/Glimt. Mistrz Polski ma niełatwą sytuację, bo musi grać na dwóch frontach, a na pewno w obu przypadkach chciałby wypaść jak najlepiej. Chyba jednak to ligę trzeba postawić wyżej, bo po upływie rundy jesiennej są dopiero na 6 miejscu, aczkolwiek ich strata do 2 Legii Warszawa wynosi raptem 2 punkty i chyba to powinien być cel na wiosnę.

Rywalem Lecha będzie Stal Mielec, która potrafiła pokonać Lecha na ich stadionie na początku sezonu. Gracze Adama Majewskiego są na bardzo dobrym 7 miejscu. Mają tylko punkt mniej na koncie niż Lech, ale o 1 spotkanie więcej. Kolejorz dodatkowo 1 lutego zagra z Miedzią Legnica i będzie mógł jeszcze bardziej poprawić swoją sytuację w tabeli.

Jakie zatem są nasze typy na ekstraklasę, jeśli chodzi o to spotkanie? Lech przed rywalizacją z Bodo/Glimt na pewno się wzmocni. Poza tym chcąc się piąć w górę tabeli to trzeba wygrywać wszystko. Kolejnym argumentem jest na pewno chęć rewanżu na drużynie rywala. Lech w tym sezonie jest jedyną drużyną w lidze, która nie przegrała jeszcze ani jednego spotkania poza domem. Wygrali 4, zremisowali zaś 3. Ten mecz to zatem dobra okazja do tego, by przedłużyć serię wygranych. Pomimo wysokiego kursu nasze typy na ekstraklasę to wygrana Lecha Poznań.

Czytaj również:  Przegląd typów na dzisiaj

Raków odjedzie jeszcze bardziej?

W sobotę do gry wejdzie za to lider PKO Bank Polski Ekstraklasy, a więc Raków Częstochowa. Podopieczni trenera Marka Papszuna po 17 kolejkach mają bezpieczną przewagę aż 9 punktów nad 2 w tabeli Legią Warszawa i teraz ich sytuacja jest w pełni komfortowa. Rywalem popularnych Medalików będzie Warta Poznań, która na półmetku rozgrywek jest na dobrym 9 miejscu.

Raków oczywiście od pewnego okresu w sezonie jest niepokonany i wygrywa wszystko i z każdym. Najwięcej wygranych w lidze, bo aż 13, także najmniej porażek, bo tylko 2. Najwięcej bramek strzelonych, bo aż 35, a także najmniej bramek straconych, bo aż 12. Tylko w tej ostatniej statystyce mają jakiegoś konkurenta, bo Cracovia również ma tyle samo bramek straconych. Mimo wszystko mamy tu obraz pełnej dominacji od początku sezonu w wykonaniu klubu z Częstochowy.

Raków bardzo dobrze radzi sobie w rywalizacji z Wartą Poznań. W tym sezonie u siebie wygrał 1:0, a wcześniejsze spotkania również były na ich korzyść. Łącznie 5 ostatnich spotkań, a więc wszystkie, jakie te drużyny zagrały pomiędzy sobą na poziomie PKO Bank Polski Ekstraklasy padły łupem Rakowa. Dodatkowo Częstochowianie nigdy nie stracili jeszcze gola z tym rywalem, gdy grali z nim w ekstraklasie. Nasze typy na ekstraklasę w tym przypadku to wygrana Rakowa Częstochowa.

Hit kolejki w Łodzi

Nie można przejść obok spotkania, które w sobotę odbędzie się na stadionie w Łodzi. Wówczas to Widzew zagra z Pogonią Szczecin. Mamy tu do czynienia z 3 i 4 ekipą w tabeli po 17 kolejkach. Można zatem śmiało to spotkanie uznać jako to najciekawiej się zapowiadające w tej serii gier. Czego jednak można się tu spodziewać?

Oba kluby w ostatnim czasie miały taki okres mocno falującej formy, gdzie na przemian wygrywali lub przegrywali. Zazwyczaj w tych meczach padało dosyć dużo bramek, zwłaszcza w meczach z udziałem Pogoni Szczecin. W 5 ostatnich zawsze padały gole z obu stron, a tylko raz było ich mniej niż 3.

Czytaj również:  Nasze top typy na dziś

W przypadku Widzewa wyglądało to nieco inaczej, ostatnio tracili dużo bramek, bo aż 6 w 3 ostatnich meczach, ale na przestrzeni 5 ostatnich potrafili 3 razy zachować czyste konto.

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi klubami to wygrana Pogoni u siebie 2:1. Wówczas to gospodarze musieli odrabiać straty, ale ostatecznie im się to udało. Mecz stał na dobrym poziomie, było dużo gry do przodu i celnych strzałów. Czy to samo może nas czekać w rewanżu? W Łodzi każdemu gra się bardzo ciężko. W tym sezonie przekonały się o tym takie ekipy, jak Raków, czy Cracovia, które nie potrafiły wygrać, a Widzew w tych meczach potrafił zanotować 2 czyste konta.

Ostatni raz w Łodzi oba kluby grały ze sobą dosyć dawno, bo w 2013 roku. Historia meczów pokazuje jednak, że dzieje się tu bardzo dużo. W 4 z 5 ostatnich meczów tutaj padały gole z obu stron i w tym przypadku również zaryzykujemy taki typ. Oby mecz nazywany mianem hitu rzeczywiście stał na tak wysokim poziomie.

Gdzie najlepiej typować ekstraklasę?

Bukmacherów, którzy chętnie wystawiają ofertę na mecze PKO Bank Polski jest bardzo dużo. Jednym z takich jest Superbet i trzeba sobie powiedzieć szczerze, że tutaj jest ona niezwykle rozbudowana, a taki fakt na pewno mocno zachęca do siebie nowych graczy. Podobnie jest z wysokością kursów, która też stoi na wysokim poziomie.