Jakie kupony najczęściej są wygranymi?

Gracze regularnie obstawiający zakłady bukmacherskie często mają takie dni, w których nie mają pomysłu na to, jaki kupon zbudować.

W takich sytuacjach sięgają po typy bukmacherskie, które można spotkać w sieci. Jest ich całe mnóstwo: na portalach społecznościowych, w serwisach sportowych, na forach bukmacherskich, na ligach najlepszych typerów, a nawet w serwisach bukmacherskich.

Rodzi się pytanie, jak rozpoznać najbardziej trafne typy bukmacherskie. Na co powinieneś zwrócić uwagę, aby zadbać o lepszą historię swoich kuponów?

Jakie dyscypliny są najczęściej obstawiane?

W ofercie polskich bukmacherów nietrudno dostrzec, że tylko kilka dyscyplin może pochwalić się setkami różnych zakładów każdego dnia. Z jednej strony jest to efekt dużej liczby rozgrywek, ale również globalnego zasięgu tychże sportów na świecie.

Do grona najchętniej obstawianych zakładów bukmacherskich zaliczymy: piłkę nożną, tenis, siatkówkę, koszykówkę, piłkę ręczną, hokej na lodzie, sporty walki, a także sporty motorowe.

A gdzie można znaleźć najbardziej trafne typy bukmacherskie? Co zaskakujące, najskuteczniejsi typerzy często oscylują w innych, bardziej niszowych sportach, np. Snookerze.

Tacy gracze chcą specjalizować się w nieco mniej popularnym sporcie, ponieważ wiedzą, że w tego typu dyscyplinach łatwiej o valuebety, czyli kursy niewspółmiernie wysokie do szansy wygranej. Dlatego warto na początku być otwartym na wszystkie dyscypliny.

Jak rozpoznać dobre typy bukmacherskie?

Każdy z nas może opublikować w sieci własne bukmacherskie typy. Ale czy będą one trafne? Ano właśnie. Niestety zdecydowana większość typów dostępnych w sieci nie wywodzi się z rzetelnej analizy, ale indywidualnego punktu widzenia graczy.

Tymczasem trafne typy bukmacherskie powinny być możliwie jak najbardziej obiektywne oraz oparte na wynikach, statystykach, a także czynnikach charakterystycznych dla danej dyscypliny.

Szukając rzetelnych typów należy zatem zwrócić uwagę na uzasadnienie gracza pod jego typem. Być może punkt widzenia tego typera przekona nas do słuszności danego zakładu. Jednocześnie, warto sięgać do źródeł, w których użytkownicy mają możliwość sprawdzenia pełnej historii kuponów bukmacherskich danego typera.

Na portalach społecznościowych typerzy często mogą usuwać dawne posty, które zawierają typy zakończone nie po ich myśli. Na ligach doświadczonych typerów nie jest to możliwe. Użytkownicy mogą sprawdzić skuteczność, a także Yield każdego z typerów. Kluczowy jest właśnie Yield, czyli stosunek wygranych do obstawionych stawek.

najbardziej trafne typy bukmacherskie

Jak samodzielnie tworzyć trafne typy bukmacherskie?

Pierwszym krokiem jest wybór dyscypliny i rozgrywek, w których chcesz się specjalizować. Warto zwrócić uwagę na to, że trafne typy bukmacherskie często tworzą gracze, którzy dysponują sporą wiedzą i doświadczeniem w danej dziedzinie.

Czytaj również:  Czy możemy obstawiać szachy na żywo?

Dobra znajomość drużyn lub zawodników ułatwia im realizowanie przedmeczowych analiz i budowanie opłacalnych kuponów. Tylko od Ciebie zależy, co stanie się Twoją specjalnością – japońska piłka nożna? Snooker? Żużel? A może wybierzesz grono kilku tenisistów i tenisistek, których będzie będziesz regularnie obstawiać? Wybór dyscypliny to najtrudniejszy moment.

Dalej idzie już z górki: Wybierasz spotkanie, realizujesz analizę meczową, wybierasz najbardziej opłacalne kursy bukmacherskie i obstawiasz zakład.

najbardziej trafne typy bukmacherskie

Analiza przedmeczowe w poszukiwaniu dobrych typów

Własne typy bukmacherskie najłatwiej jest oprzeć na rzetelnej analizie przedmeczowej, która pozwoli wskazać wszystkie czynniki, które mogą mieć wpływ na końcowy wynik spotkania.

Taka analiza powinna uwzględniać następujące kwestie:

 • Forma zespołu/zawodnika – oceniamy ją na podstawie wyników z ostatnich spotkań. W sportach zespołowych warto uwzględnić kwestie meczów domowych i wyjazdowych.
 • Zmęczenie – w przypadku wielu spotkań rozegranych w ostatnim czasie istotnym czynnikiem może być zmęczenie drużyny lub zawodnika.
 • Stawka meczu – weźmy fazę grupową Ligi Mistrzów. Jeden zespół może tu grać o awans, podczas gdy drugi jest już pewny wyjścia z grupy. Wiemy, kto będzie bardziej zmotywowany.
 • H2H – bilans spotkań bezpośrednich pozwala sprawdzić, jak wyglądała rywalizacja dwóch drużyn/zawodników w przeszłości.
 • Aktualności – ważnym źródłem informacji są aktualności, z których możemy dowiedzieć się o przewidywanym składzie, taktyce lub kontuzjach.
 • Czynniki charakterystyczne – każda dyscyplina posiada charakterystyczne czynniki, które należy wziąć pod uwagę. Przykładowo w tenisie będzie to rodzaj kortu.

Na podstawie analizy możesz oszacować prawdopodobieństwo określonego wyniku meczu. Na tej podstawie możesz następnie ocenić, czy kurs bukmacherski jest adekwatnie wysoki.

Trafne typy bukmacherskie to valuebety, czyli zakłady, w których kurs jest nieadekwatnie wysoki do wysokiego prawdopodobieństwa trafienia określonego wyniku.

najbardziej trafne typy bukmacherskie

Czy warto inwestować w płatne typy bukmacherskie?

To kolejne pytanie, które zadaje sobie wielu graczy. Seria przegranych kuponów jest w stanie skutecznie obniżyć wiarę w swoje typerskie umiejętności. Wtedy najczęściej pojawiają się pomysły, aby zainwestować w analizy i typy tworzone przez innych graczy.

Niektórych nie odstraszają nawet wysokie ceny, ponieważ w końcu i tak na dobrych typach można odzyskać poświęcone koszty. W zamyśle wszystko jest piękne i klarowne, ale niestety nigdy nie mamy pewności, czy płatne typy rzeczywiście okażą się opłacalne.

Czytaj również:  Czym są punkty FKP Fortuna?

Jak już wiesz, trafne typy bukmacherskie bazują na analizach i są obiektywne, tymczasem nie masz pewności, jak powstają typy, za które autor oczekuje zapłaty.

Warto sobie uzmysłowić, że nie istnieją gracze, którzy mieliby monopol na wygrywanie. Nawet najskuteczniejsi i najbardziej doświadczeni typerzy mają słabsze momenty i jest to całkowicie naturalne.

Z kolei autorzy płatnych typów nie zwracają kosztów zakupu. nawet jeśli zaoferowane przez nich typy doprowadzą gracza do poniesienia strat. W związku z tym, w kwestii płatnych typów zawsze warto zachować dużą ostrożność.

Jeśli już zdecydujesz się na ten krok, wybierz typera, który udostępnia także darmowe typy wszystkim użytkownikom, w ramach próbki możliwości.

najbardziej trafne typy bukmacherskie

Gdzie znaleźć najbardziej trafne typy bukmacherskie?

Nie zawsze mamy pomysł na zbudowanie kuponu. To całkowicie zrozumiałe. Zrozumiałe jest również to, że w takich momentach chętniej sięgamy po typy i analizy ze strony innych graczy.

Gdzie możemy je znaleźć? Trafne typy bukmacherskie coraz częściej są dostępne na portalach społecznościowych, na grupach tematycznych poświęconych obstawianiu zakładów bukmacherskich. Warto szukać w grupach poświęconych konkretnym dyscyplinom sportu, ponieważ łatwiej jest tam znaleźć graczy, którzy faktycznie interesują się danym sportem.

Wśród darmowych typów bukmacherskich można szukać także na Youtube, w filmach poświęconych nadchodzącym rozgrywkom. Na kanałach poświęconych typowaniu często znajdziemy całkiem dobre analizy, na podstawie których można wysnuć odpowiednie wnioski.

Źródłem informacji mogą być również ligi typerów. To szczególne miejsce, w których można sprawdzić skuteczność oraz Yield typerów, co ułatwia wybór autora tworzącego rzetelniejsze analizy. Najbardziej pewne typy bukmacherskie pozwalają budować dodatni Yield, czyli korzystny stosunek wygranych do stawek zakładów.

najbardziej trafne typy bukmacherskie

Jak poprawić skuteczność swoich typów bukmacherskich?

Wielu graczy poszukuje sprawdzonych sposobów na to, aby częściej wygrywać zakłady i co za tym idzie, więcej na nich zarabiać. Oczywiście nie istnieją złote recepty, które magicznie sprawią, że cała historia kuponów zaświeci się na zielono.

Warto jednak przestrzegać kilku prostych zasad:

 • Nie obstawiaj przypadkowych meczów – jeśli typy na jutro Cię nie przekonują, nie obstawiaj wydarzeń, na których się nie znasz.To powszechny błąd prowadzący do strat.
 • Nie obstawiaj pod wpływem emocji – kolejnym popularnym błędem jest przypadkowe obstawianie w celu szybkiego odrobienia strat. Efekt? Zazwyczaj jeszcze większe straty.
 • Wybierz swoją dyscyplinę i rozgrywki – lepsze rezultaty na zakładach bukmacherskich odnoszą gracze dysponujący wiedzą w danej dziedzinie. Stań się ekspertem od wybranych rozgrywek.
 • Ostrożnie wykorzystuj typy innych graczy – trafne typy bukmacherskie bazują na rzetelnej i wyważonej opinii. Jednak nie masz pewności, które typy znalezione w sieci powstały w taki właśnie sposób, a które są indywidualnymi odczuciami gracza.
 • Rozwijaj wiedzę o zakładach – warto także poszerzać wiedzę o rynku zakładów bukmacherskich. Jak działają nowe funkcje? Jak wykorzystać konkretne promocje bukmacherskie? Jakie zakłady poszczególnych dyscyplinach są popularne? Dobra znajomość rynku bukmacherskiego również może pomóc w budowaniu lepszych wyników.
 • Obserwuj historię kuponów – zawsze analizuj obstawione przez siebie kupony i skup się na tych przegranych. Spróbuj znaleźć przyczyny – być może popełniasz jakieś błędy w analizie? Nie da się oczywiście uniknąć sportowych niespodzianek, ale zawsze warto szukać swoich błędów.
Czytaj również:  Jak typować mecze PKO Ekstraklasy?

Obstawianie zakładów bukmacherskich powinno służyć przede wszystkim większym emocjom w trakcie oglądania widowiska sportowego.

Jeśli jednak chcesz obstawiać trafne typy bukmacherskie, zastosuj się do powyższych wskazówek i sprawdź, jaki efekt przyniosą u Ciebie.

najbardziej trafne typy bukmacherskie

Gdzie realizować dobre typy na zakłady bukmacherskie?

Bardzo istotną kwestią jest wybór bukmachera. Na historię kuponów w dużej mierze wpływać będą kursy bukmacherskie.

Z tego względu, wielu graczy decyduje się na zarejestrowanie konta w kilku serwisach, aby dać sobie możliwość obstawiania zakładów u bukmachera oferującego najlepsze warunki na interesujące wydarzenia sportowe.

Do tego należy dodać promocje i bonusy bukmacherskie, które również wpływają na efektywność obstawiana, ponieważ pozwalają np. zdobyć premię do wygranej, cashback za przegrany zakład, czy też obstawić zakład bez 12-procentowego podatku od stawki.

Trafne typy bukmacherskie warto zatem realizować w serwisach, które mogą nam zaoferować najbardziej atrakcyjne warunki do postawienia konkretnego kuponu.

Na samym końcu pamiętajmy, chodzi o ogranie bukmachera. Możemy to zrobić przy pomocy piłki nożnej, sięgając nawet po darmowe typy bukmacherskie. Najlepsi typerzy udostępniają nam bowiem swoje typy na najbliższe mecze zupełnie za darmo. Dlatego też, obstawiaj piłkę nożną, jeśli tylko czujesz się w tej dziedzinie sportu dobrze.