Site icon legalbukmacher.pl

MS w pilce noznej – jak mają się drużyny przed Mistrzostwami Świata?

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w tym roku po raz pierwszy w historii odbędą się jesienią. Rozegranie Mundialu latem było niemożliwe, ze względu na bardzo wysokie temperatury, jakie panują w Katarze o tej porze roku. MS w pilce noznej rozpoczną się 20 listopada, a zakończą 18 grudnia. Wystąpią w nich 32 zespoły z całego świata, a wśród nich także reprezentacja Polski. Jak prezentuje się forma zespołów przed nadchodzącym Mundialem?

Mistrzostwa Świata 2022 w Katarze

Mistrzostwa Świata zostaną rozegrane dobrze znanym formatem, w którym faza grupowa przechodzi w fazę pucharową. W pierwszej fazie turnieju drużyny będą rywalizowały w ośmiu grupach po cztery zespoły. Z każdej grupy awansują po 2 najlepsze zespoły, które następnie będą rywalizować w fazie pucharowej. Grupy na MS w pilce noznej prezentują się następująco:

W fazie pucharowej decyduje pojedynczy mecz. Jeśli po 90 minutach będzie remis, zespoły rozegrają dogrywkę 2 x 15 minut, a jeśli i ona nie przyniesie rozstrzygnięcia, decydować będą rzuty karne. W MS w pilce noznej rozgrywany jest także mecz o trzecie miejsce, który wyłania brązowych medalistów.

Mecze kontrolne przed Mistrzostwami Świata

Przed MS w pilce noznej w Katarze reprezentacje narodowe będą miały okazję do sprawdzenia swojej formy w meczach kontrolnych. Już we wrześniu w Europie rozegrane zostaną ostatnie dwie kolejki fazy grupowej Ligi Narodów. Wiele zespołów z tej okazji może zdecydować się także na mecze towarzyskie z zespołami z innych kontynentów. Wiemy, że reprezentacja Polski chce rozegrać mecz z jednym z zespołów Ameryki Południowej, a wiele mówi się o Chile. Ostatnie mecze kontrolne zostaną rozegrane zapewne w pierwszej połowie listopada, na zgrupowaniu przygotowawczym. Wcześniej poznamy ostateczny kształt kadr narodowych, które pojadą do Kataru.

Jak prezentuje się forma reprezentacji Polski?

Reprezentacja Polski wciąż szuka optymalnej dyspozycji. Czesław Michniewicz prowadził nasz zespół w sześciu spotkaniach, odnosząc dwa zwycięstw (ze Szwecją i Walią), dwa remisy (ze Szkocją i Holandią) oraz dwie porażki (z Belgią). Nasz selekcjoner nie miał wiele okazji, aby na spokojnie budować własną kadrę na MS w pilce noznej. Teoretycznie służy do tego Liga Narodów, która nie należy do bardzo prestiżowych rozgrywek. Zwłaszcza w tym roku wiele zespołów traktuje te rozgrywki jako poligon doświadczalny. Przed Mistrzostwami Świata Polska rozegra przynajmniej cztery mecze, ale bardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się nawet 5-6 spotkań.

Które zespoły są faworytami do medali na Mundialu?

Wytypowanie zwycięzcy Mundialu na pewno nie należy do zadań prostych. Biorąc pod uwagę kadrę i potencjał, głównym faworytem są Francuzi, którzy wystąpią w Katarze jako obrońcy tytułu sprzed czterech lat. Bardzo wysoko oceniane są także szanse Brazylii, która niemal na każdych mistrzostwach mieści się w ścisłym gronie faworytów. Do tego warto wspomnieć bardzo solidną i zmobilizowaną Anglię, aktualnego wicemistrza Europy. Wśród faworytów do medali umieścimy także reprezentacje: Argentyny, Holandii, Belgii, Niemiec oraz Portugalii.

Teoretycznie najsłabsze zespoły na MŚ w Katarze

Wielu graczy zwraca uwagę nie tylko na teoretycznie najlepsze zespoły, ale również zespoły najsłabsze. MS w pilce noznej to często dobra okazja, aby pooglądać reprezentacje, z którymi na co dzień nie mamy wiele do czynienia. W nadchodzących Mistrzostwach zagra tylko jeden debiutant, a są nimi gospodarze turnieju, czyli Katar. Duże zainteresowanie budzi także występ Kanady, która na Mundialu zagra po raz drugi. Do teoretycznie najsłabszych zespołów tego Mundialu zaliczymy na pewno: Katar, Arabię Saudyjską, Iran, Tunezję, Kostarykę i Maroko. W praktyce jednak, wśród tych zespołów być może kryją się czarne konie, które zaskoczą kibiców nadspodziewanie dobrym występem.

MS w pilce noznej – które zespoły mogą sprawić niespodziankę?

Chociaż MS w pilce noznej w Katarze zostaną rozegrane jesienią, także o tej porze roku w tym kraju jest dość gorąco, a temperatury w ciągu dnia zazwyczaj przekraczają 30 st. Celsjusza. Co za tym idzie, w takich warunkach bardzo dobrze mogą radzić sobie zespoły z Afryki oraz Ameryki Południowej, jako iż ich piłkarze są bardziej przyzwyczajeni do trudnych warunków pogodowych. A zatem, warto uważnie śledzić występy Ghany, Kamerunu, Senegalu czy też Iranu. Także gospodarze zrobią wszystko, aby powalczyć o wyjście z grupy. My mamy oczywiście nadzieję, że na MS w pilce noznej z grupy wyjdzie reprezentacja Polski. Jako zaskakująco dobry występ naszej kadry spokojnie moglibyśmy uznać występ w ćwierćfinale Mundialu w Katarze.

Exit mobile version