Które ligi europejskie są najlepsze do obstawiania?

Obecnie oferta zakładów bukmacherskich niemal wszystkich bukmacherów jest naprawdę imponująca. To sprawia, że gracze mogą z powodzenie typować kursy na nasze polskie ligi, ale również najlepsze europejskie wydarzenia. W przypadku większości operatorów możemy typować La Ligę, Bundesligę, Serię A czy Premier League. Wybór jest naprawdę imponujący, dlatego szczególnie nowi gracze mogą czuć się zagubieni. Jeśli więc zastanawiasz się, jakie ligi europejskie najlepiej obstawiać, to niestety nie mamy dobrej wiadomości. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Tak naprawdę w głównej mierze zależy to od twoich preferencji.

O czym warto pamiętać obstawiając topowe ligi europejskie?

Dynamika gry w najlepszych ligach europejskich jest na tak wysokim poziomie w związku poziomem zespołów, które w niej rywalizują. Jednak i w nich występują wyraźni faworyci, którzy niemal w każdym sezonie dzierżą w swoich rękach puchar mistrza. To z kolei sprawia, że podczas typowania zakładów bukmacherzy zaniżają kursy na jego zwycięstwo.

Szukając wyższych kursów możesz zdecydować się na typowanie mniej znanych lig europejskich, jednak tutaj musisz się liczyć z brakiem dostępu do pełnych informacji, co może się okazać kłopotliwe. Brak wystarczającej wiedzy nie pozwoli ci na skuteczne przeanalizowanie wyników, przez co istnieje duże ryzyko, że nie będziesz w stanie wytypować prawidłowego wyniku.

Wielu graczy obawia się typowania naszej Ekstraklasy, z uwagi na jej nieprzewidywalność. Jednak warto pamiętać, że przy odpowiedniej analizie, a także przy doborze właściwych rynków, można zyskać naprawdę wysokie wygrane. Co więcej, z biegiem lat po nieprzewidywalności Ekstraklasy w rzeczywistości zostało tylko wspomnienie. Obecnie najwyższa liga piłkarska w Polsce trzyma wysoki poziom, co pozwala na przeżywanie wysokich emocji.

Pamiętaj, że typując ligi, którymi się interesujesz, mniej czasu zajmie ci przeprowadzenie pełnej analizy statystycznej. Zwykle tabele wyników rozgrywek, którymi się interesujesz masz „w głowie”. Co więcej, nie będzie dla ciebie problematyczne przypomnienie sobie ostatnich wyników spotkań. Ponadto, przygotowując się do analizy prawdopodobieństwa uzyskania określonego wyniku, należy pamiętać, że same dane liczbowe to nie wszystko. Równie ważna jest znajomość stylu gry zespołów, a także wiedza o tym, w jakiej kondycji są zawodnicy rywalizujących ze sobą klubów. Posiadanie tej dodatkowej, niezwykle istotnej wiedzy sprawi, że znacznie skuteczniej wytypujesz wyniki zakładów bukmacherskich.

Czytaj również:  Eliminacje mś - Wszystko na temat eliminacji do MŚ

Jeśli nie masz jasno określonych preferencji, znalezienie odpowiedniej drużyny do typowania może się okazać czasochłonne. Jednak nie jest niemożliwe. Poszukiwanie odpowiedniej ligi możesz rozpocząć od wyszukania informacji o interesujących cię ligach. Zapoznaj się ze stylem gry w poszczególnych spotkaniach. Pamiętaj, że znacznie lepiej będzie Ci się typowało zakłady bukmacherskie, w przypadku spotkań zespołów, które Cię interesują. Do lig europejskich szczególnie promowanych przez legalnych polskich bukmacherów należą Premier League, Bundesliga, La Liga oraz Serie A. Wszystkie te ligi prezentują grę na najwyższym poziomie, a przy tym zapewniają szansę na zgarnięcie wysokich wygranych w zakładach bukmacherskich.

Ligi europejskie – jakie mecze najlepiej typować?

Szczególnie w przypadku mniej znanych lig, pod koniec sezonu występują sytuacje, które potrafią zaskoczyć nie tylko zawodników i operatorów zakładów wzajemnych, ale również samych piłkarzy. Emocje związane z końcową fazą turnieju i walką o awans, czy uniknięcie degradacji sprawiają, że zawodnicy dają z siebie wszystko. W takiej sytuacji typ na zwycięzcę spotkania może się okazać zyskowny.

Typując spotkania w ramach pierwszych lig europejskich możesz pozwolić sobie na bardziej odważne zagrania. W sieci bez trudu znajdziesz najważniejsze statystyki dotyczące spotkań zespołów grających w topowych ligach. W takiej sytuacji, możesz bez obaw typować zwycięzcę spotkania, liczbę bramek, BTTS czy liczbę kartek. Jeśli jednak planujesz typować mecze drugich lig, wówczas powinieneś ograniczyć się do wcześniej wspomnianych końcówek spotkań by typować zwycięzcę meczu.

Którą ligę najlepiej typować?

Na to pytanie tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę każda liga europejska pozwoli ci wygrać w zakładach bukmacherskich, jeśli tylko odpowiednio przysiądziesz do przeprowadzenia analizy wyników. Co więcej, żadna liga nie da ci gwarancji odpowiedniego typu. Sport jest nieprzewidywalny i dotyczy to zarówno topowych lig europejskich, jak również mniej popularnych niższych lig piłkarskich. Główną różnicą pomiędzy poszczególnymi ligami jest dostępność wydarzeń i rynków na zakłady bukmacherskie. O ile w przypadku cieszących się największą popularnością lig europejskich znajdziesz ich co najmniej kilka, tak w przypadku niszowych lig zwykle będziesz miał do wyboru podstawowe rynki zdarzeń. Jednak niezależnie od tego, na którą ligę się zdecydujesz, możesz być pewny, że typowanie zakładu bukmacherskiego będzie się wiązało z niesamowitymi emocjami i szansą na zgarnięcie wysokich wygranych.

Czytaj również:  Monza – Juventus analiza i typy