Kim jest underdog w typach?

W sporcie wielokrotnie byliśmy świadkami sytuacji, w których drużyny skazane na porażkę osiągały wysokie noty i wygrywały spotkanie. Właśnie takie sytuacje sprawiają, że tak kochamy sport, choć bukmacherzy z pewnością są innego zdania. Choć w dzisiejszym sporcie zdecydowanie najczęściej zwycięstwo należy do najbogatszych, to w dalszym ciągu możemy się spotkać z pojęciem underdoga. Bo właściwie jak inaczej mielibyśmy nazwać sytuacje, takie jak m.in. zwycięstwo Igi Świątczak podczas wielkoszlemowego turnieju French Open w 2020 roku?

Aby lepiej zrozumieć zasady dotyczące undergoda w typach, należy w pierwszej kolejności zrozumieć, czym właściwie jest underdog. Najprościej wyjaśnić to na przykładzie zakładów bukmacherskich. Bukmacher na podstawie przeprowadzonej analizy ustala kurs na zwycięstwo określonej drużyny lub zawodnika. Jednak w Twojej ocenie wynik ten wcale nie jest przesądzony, a potencjalny przegrany nie odda punktów tak łatwo, dlatego decydujesz się na typowanie wyniku wbrew przypuszczeniom bukmachera.

Dlaczego warto podjąć ryzyko i postawić zakład w taki sposób? Wielu graczy decyduje się na typowanie takich zakładów z uwagi na znacznie wyższe kursy. Nawet postawiona złotówka pozwala z takiej formie wygrać dwie czy nawet jeszcze więcej, z kolei ryzyko ewentualnej przegranej nie będzie wiązało się z wysoką stratą. Jednak musisz przy tym pamiętać, że typowanie underdogów opłaci ci się tylko wówczas, gdy w zakładzie dwudrogowym kurs wynosić będzie co najmniej 2.30, a przy trzech możliwych rezultatach co najmniej 3.40.

Jak typować underdogi?

Typowanie zawodników lub drużyn, które mogą być określane mianem underdogów nie należą do najłatwiejszych. Zwykle wymaga to dużego doświadczenia w typowaniu zakładów bukmacherskich, przez co nie jest polecane osobom początkującym. Gracz planujący typowanie underdoga musi poświęcić sporo czasu na znalezienie odpowiedniego zdarzenia, a także dysponować dogłębną wiedzą i umiejętnościami analizy.

Musisz przy tym pamiętać, że również legalni polscy bukmacherzy na bieżąco szukają underdogów, a gdy tylko mu się to uda, wówczas od razu podejmuje się zmniejszenia kursu. Właśnie dlatego tak istotny jest czas. Brak wiedzy bukmachera lub jego opieszałość wpływają na twoją korzyść i stanowią szansę na wyłapanie atrakcyjnych kursów. Jednak w drodze do uzyskania jak najlepszych wyników zakładów bukmacherskich, nie szukaj na siłę underdogów. Jeśli żaden nie rzucił ci się w oczy, po prostu ogranicz się do typowania tradycyjnych zakładów bukmacherskich.

Czytaj również:  Jak wygląda progresja na remisy?

Underdog – W jakiej dyscyplinie najlepiej je typować?

Z uwagi na największą popularność piłki nożnej, w naszym kraju najczęściej wyszukuje się underdogi z kategorii piłki nożnej. Gracze mogą ich wyszukiwać w kategorii wyniku spotkania czy jego rezultatu. Jednak poza tym mogą zdecydować się na typowanie underdoga w kategorii liczby bramek do przerwy czy ilości żółtych kartek. Tak naprawdę ogranicz cię wyłącznie twoja wyobraźnia. W przypadku zakładów na żywo, możesz dodatkowo liczyć na zwiększenie wygranej poprzez typowanie kolejnego strzelca czy jakiegokolwiek innego wydarzenia.

Pamiętaj przy tym, że nie każda liga okaże się odpowiednia do wyszukiwania i typowania underdogów. Spotkania Ekstraklasy czy najwyższych lig europejskich obserwowane są przez licznych ekspertów, którzy na bieżąco śledzą poczynania konkurencji. Ciężko w takich okolicznościach mówić o jakimkolwiek niedoszacowaniu. W tej dyscyplinie zdecydowanie najlepiej sprawdzą się niższe ligi. Możesz rozważyć poszukiwanie underdogów w trzeciej lidze hiszpańskiej czy włoskiej, które są dostępne w ofertach większości legalnych polskich bukmacherów. Ciekawą propozycją mogą się okazać również zakłady na underdoga w ramach niższych lig południowoamerykańskich. Nie polecamy jednak typowania zakładów w takiej formule w ramach polskiej Ekstraklasy i 1 Ligi. Bukmacherzy z reguły doskonale znają sytuację na naszym rodzimym rynku i nie pozwolą sobie na jakiekolwiek niedoszacowania wyników.

Inną ciekawą opcją do typowania underdogów jest tenis. Doskonale pokazuje to wspomnieny przez nas wcześniej przypadek Igi Świątek, która podczas turnieju French Open okazała się lepsza od faworytki. Jednak nie warto podejmować nadmiernego ryzyka, dlatego wielu ekspertów zaleca typowanie underdogów podczas turniejów niższej rangi.

A gdzie jeszcze warto szukać underdogów? Tak naprawdę możesz ich wyszukiwać w każdej dyscyplinie sportowej, jak m.in. w koszykówce, piłce ręcznej czy w żużlu.

Czy warto typować underdogi?

Jeżeli planujesz wszystkie swoje kupony opierać o underdogi, to raczej nie osiągniesz spektakularnych wyników w zakładach bukmacherskich. Jednak takie typy zakładów mogą stanowić ciekawe rozszerzenie oferty tradycyjnej. Musisz przy tym pamiętać, by nie łączyć w kuponach akumulacyjnych zakładów tradycyjnych z zakładami na underdoga. Zakłady, w których przewidujesz przegraną faworytów są ryzykowne. Znacznie lepiej będzie postawić zakład na underdoga i tradycyjny zakład w formule SOLO. W ten sposób znacząco zminimalizujesz ryzyko ewentualnej porażki.

Czytaj również:  Czym jest zakład AKO?