Kiedy loty narciarskie wracają na Polskie ekrany?

Kiedy loty narciarskie znów pojawią się w TV? Postanowiliśmy to sprawdzić! Skoki narciarskie cieszą się wielkim zainteresowaniem wśród kibiców z całej Polski. Każdego roku przyciągają przed telewizory całe masy wiernych kibiców, którzy z wypiekami na twarzy śledzą zmagania naszych skoczków. Choć największym zainteresowaniem bez wątpienia cieszą się konkursy w ramach Pucharu Świata, to całkiem sporo osób z przejęciem śledzi zmagania skoczków podczas lotów narciarskich. Czym one są i kiedy rozpoczyna się sezon na loty? Odpowiedź na te i wiele innych pytań znajdziesz w poniższym artykule.

Loty narciarskie – historia konkursu

Loty narciarskie są konkurencją sportową realizowaną w ramach skoków narciarskich. Tym co je wyróżnia jest fakt, że odbywają się na bardzo dużych, tzw. mamucich skoczniach, których punkt konstrukcyjny wynosi powyżej K-170. Sama nazwa konkurencji wzięła się z długości skoków skoczków. W przypadku skoczni mamucich skoczkowie znacznie dłużej pozostają w powietrzu, co sprawia wrażenie lotu.

Z uwagi na to, że długość oddawanych skoków na skoczniach zwykłych i mamucich różniła się między sobą znacząco, Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) podjęła decyzję o podzieleniu skoków na dwie oddzielne dyscypliny: skoki narciarskie oraz loty narciarskie. To z kolei pociągnęło za sobą kolejne zmiany, w tym utworzenie odrębnych mistrzostw świata w lotach narciarskich oraz Puchar Świata w lotach narciarskich.

Kiedy rozpoczęcie sezonu skoków narciarskich 2022/2023?

Wraz z nadejściem pierwszych jesiennych przymrozków kibice z całej Polski zaczynają wyczekiwać rozpoczęcia sezonu zimowych igrzysk w skokach narciarskich. Puchar Świata 2022/2023 zacznie się już za chwilę. Pierwszy inauguracyjny konkurs odbędzie się już 5 listopada 2022 roku na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle. Z pewnością wokół skoczni nie zabraknie wiernych fanów tej dyscypliny sportowej.

Kolejne skoki w Polsce odbędą się już po nowym roku, 14 i 15 stycznia 2023 w Zakopanem. Tutaj skoczkowie oddawać będą skoki indywidualne oraz drużynowe.

Czytaj również:  Piłka 2014 – najważniejsze wydarzenia

Zakończenie sezonu Pucharu Świata zostało zaplanowane na 2 kwietnia 2023 roku i odbędzie się na skoczni w Planicy.

Kiedy loty narciarskie w sezonie 2022/2023?

Jeżeli zdecydowanie bardziej interesują cię loty narciarskie, to również i ich nie zabraknie w nadchodzącym sezonie. Puchar Świata w lotach narciarskich został rozpisany na sześć konkursów, z czego pierwsze dwa odbędą się 28 i 20 stycznia 2023 roku na skoczni w Bad Mitterndorf. Kolejne cztery loty skoczkowie oddadzą 18 i 19 marca 2023 roku na skoczni w Vikersund i ostatnie skoku zaplanowane zostały na 31 marca 2023 i 02 kwietnia 2023 na skoczni w Planicy.

kiedy loty narciarskie

Jak obstawiać skoki narciarskie?

Niezależnie od tego, czy planujesz typować skoki narciarskie, czy Twoja uwaga koncentruje się wokół lotów narciarskich, zawsze powinieneś odpowiednio się przygotować do postawienia zakładu. Aby zwiększyć swoją skuteczność powinieneś kierować się ściśle określonymi zasadami. Poniżej przedstawiamy listę najważniejszych elementów, na które powinieneś zwrócić uwagę podczas typowania zakładów bukmacherskich.

  • Regularnie oglądaj skoki narciarskie – nawet jeżeli planujesz typować wyniki w lotach narciarskich, powinieneś na bieżąco śledzić zmagania skoczków. Kursy w przypadku skoków narciarskich często bywają niemiarodajne. Nawet bukmacherzy nie są w stanie z pełną skutecznością wytypować wyników w tej dyscyplinie. Dlatego chcąc zwiększyć swoje szanse na wygraną powinieneś być na bieżąco, z kondycją skoczków. Gracz chcąc typować zakłady musi wiedzieć, na co stać zawodników. Najlepiej będzie w stanie to oszacować na podstawie wcześniejszych skoków.
  • Zwróć uwagę na pogodę – pogoda w skokach i lotach narciarskich odgrywa niezwykle ważną rolę. Niekiedy konkursy muszą być odwołane z powodu złych warunków atmosferycznych. Oczywiście sędziowie starają się zrekompensować różnice w wynikach, wprowadzając współczynniki rekompensaty punktowej za wiatr, jednak w dalszym ciągu nie oddaje on w pełni realiów. Jeśli w prognozach pogody na dzień konkursu zauważysz, że przewidziany jest silny wiatr czy inne niekorzystne dla skoczków warunki pogodowe, wówczas zrezygnuj z typowania wyników, ponieważ te, nawet mimo odpowiedniego przygotowania mogą się okazać nietrafione.
  • Typuj zakłady H2H – zakłady pojedynkowe między zawodnikami w naszej ocenie zasługują na szczególną uwagę, zwłaszcza w kategorii lotów narciarskich. W tego typu zakładach możesz liczyć na wyraźnie wyższe kursy, a przy tym jesteś w stanie samodzielnie ustalić ryzyko, jakie chcesz podjąć podczas typowania zakładu. Co więcej, tego typu zakłady sprawdzają się również podczas typowania kuponów AKO, zapewniając tym samym jeszcze wyższe wygrane i jeszcze większe emocje.
  • Nie typuj zakładów po niskich kursach – choć teoretycznie, im niższy kurs, tym większa szansa na wygraną, to w konkursach, w których duże znaczenie ma pogoda, rezultaty mogą być naprawdę różne. Dlatego jeśli chcesz obniżyć ryzyko związane z typowaniem zakładów bukmacherskich, skup się raczej na szczegółowej analizie potencjalnych wyników, a nie na wysokości kursów ustalonych przez bukmacherów.
Czytaj również:  Jak obstawiamy NBA?