Jakie typy mundial warto wziąć pod uwagę?

Mistrzostwa Świata już niedługo, zatem warto przeanalizować sobie to, czego możemy spodziewać się na Mundialu w Katarze, który zapowiada się bardzo emocjonująco. Na podstawie analiz i kilku argumentów wybraliśmy propozycje, długoterminowe, które mają okazję się sprawdzić. Poznajcie zatem nasze typy mundial.

Szanse reprezentacji Polski

Mając w grupie Meksyk, Arabię Saudyjską i Argentynę każdy wierzy, że nareszcie, po raz pierwszy od 1986 roku reprezentacja Polski wyjdzie z grupy i awansuje do fazy pucharowej. To nie udawało się ani w 2002, ani w 2006 ani w 2018 roku, chociaż na papierze mieliśmy na to duże szanse. Mamy trenera, który udowadniał, że potrafi rozgrywać takie mecze taktycznie, a sami posiadamy na tyle dobrych piłkarzy, aby rzeczywiście coś realnego ugrać. Pytanie jednak, czy właśnie tak będzie, czy jednak nie nakładamy zbyt dużej presji, w sumie jak co wielki turniej na naszych piłkarzy i nie oczekujemy zbyt wiele.

Myśląc realnie, myśląc pozytywnie wydaje się, że takie szanse jak najbardziej mamy. Patrząc na pierwszego rywala to mamy do czynienia z najsłabszym Meksykiem od wielu lat, który ma swoje problemy i do Kataru przywozi bardzo słabą kadrę. Oczywiście będziemy w tym meczu mieć problemy, będziemy się bronić, bo rywal potrafi i lubi grać piłką, ale możemy stworzyć sobie sytuacje i nawet wygrać.

Jeśli wynik pierwszego meczu będzie korzystny, wówczas mamy szansę już po 2 kolejkach zapewnić sobie awans z grupy. Mecz z Arabią wcale prosty nie będzie, ale to najsłabszy rywal w naszej grupie i w tym meczu oczekujemy po prostu 3 punktów.

Argentyna jest na ten moment dla nas rywalem nie do przejścia, gdyż forma, jaką przywieźli na ten turniej może wskazywać na ich walkę o tytuł mistrza świata. Stąd też sprawdzimy swoje możliwości na tle tego rywala.

Czytaj również:  Etiopia – Sierra Leone analiza i typy

Jeśli nasze przewidywania okażą się trafne, wówczas powinniśmy zająć w tej grupie 2 miejsce. Naszym rywalem powinien okazać się ktoś z dwójki Dania lub Francja.

W ⅛ finału Polska może wyjść pozytywnie nastawiona i zagrać mecz życia, jednak może zabraknąć trochę umiejętności. Samo wyjście z grupy powinno być sukcesem. Nasze typy mundial to pożegnanie się z turniejem Polski na etapie ⅛ finału.

Brazylia czy Argentyna? Kto zostanie mistrzem?

Od momentu zakończenia eliminacji we wszystkich strefach i rozlosowania fazy grupowej spekuluje się na temat, kto zostanie mistrzem świata. Większość ekspertów prognozuje, że będzie to ktoś z dwójki z Ameryki Południowej. Trudno się z tym nie zgodzić, gdyż pokolenie w obu państwach jest niesamowite, zarówno Brazylia, jak i Argentyna mają swoich liderów w postaciach Neymara i Messiego, a cała reszta bardzo chętnie za nimi podąża. Zarówno Tite, jak i Lionel Scaloni stworzyli zespół, który potrafi grać tak samo dobrze bez swoich liderów. Dlatego też te drużyny na turnieju powinny dojść daleko.

Chcąc nie chcąc ktoś jednak trofeum wznieść w górę powinien. Czy może być to ktoś z Europy? Niektóre nacje, jak Niemcy czy Portugalia na tego typu turniejach zawodzą. Hiszpanii brakuje nieco doświadczenia, gdyż przywieźli bardzo młodą ekipę, zaś Francja jest bardzo mocno osłabiona brakiem Pogby czy Benzemy.

Motywacja Messiego na to, aby zdobyć upragniony tytuł jest wielka, gdyż nie będzie mieć okazji do powtórki. Smak przegranej w finale już zna, gdyż w 2014 roku Argentyna przegrała z Niemcami w końcówce dogrywki.

Brazylia zaś ma w ostatnich latach tendencję do słabej postawy na Mistrzostwach Świata. Zdecydowanie Canarinhos czegoś brakuje pomimo wielkiego talentu. My prognozujemy, jeszcze przed startem turnieju, że mistrzem świata zostanie Argentyna.

Kto czarnym koniem turnieju?

Czytaj również:  Breidablik - Shamrock Rovers analiza i typy

Jak co turniej, tak i w tym przypadku najpewniej dojdzie do jakiejś dużej niespodzianki w postaci bardzo dobrej postawy kogoś z 2 szeregu. 4 lata temu mogliśmy w bardzo pozytywny sposób mówić o Chorwacji. Ich sukces w tym roku nie będzie traktowany jako niespodzianka.

Kto zatem ma potencjał, aby dojść daleko i cieszyć oczy kibiców swoją grą? Bardzo ciekawie wygląda reprezentacja Stanów Zjednoczonych, która do Kataru przywozi najmłodszą kadrę spośród wszystkich 32 uczestników. Nie oznacza to jednak braku potencjału. Doświadczenia już owszem, ale oczywiście na młodzieńczej fantazji można ugrać sporo. Nie oczekuje się od nich od razu medalu, ale dobrego wyniku, który pozwoli wierzyć w to, że w 2026 roku podczas Mistrzostw Świata na ich stadionach USA będzie jednym z kandydatów do medali.

Amerykanie w grupie za rywali mają Anglię, Iran i Walię, a więc są to rywale, z którymi można powalczyć i spokojnie wywalczyć awans do fazy pucharowej. Siłą tej drużyny jest bardzo dobra organizacja i gra w defensywie. Problemem jest jeszcze organizacja w ataku i strzelanie sporej liczby bramek, ale na to jeszcze przyjdzie czas. Możemy spodziewać się fajnej gry, brania ciężaru na siebie przez lidera Christiana Pulisicia. W przypadku wyjścia z grupy mogą trafić na mocną Holandię, z którą jak najbardziej są w stanie powalczyć. Czy szykuje się największy sukces Amerykanów w historii? Nie można tego wykluczyć. Nasze typy mundial to wyjście z grupy USA.