Jak wygląda progresja na remisy?

Standardowe obstawianie zakładów bukmacherskich jest promowane i doceniane przez szerokie grono osób posiadających konta w serwisach, które umożliwiają legalną grę na terenie naszego kraju. Rozsądnym zachowaniem jest typowanie wydarzeń i dyscyplin sportu powiązanych z własną wiedzą i zainteresowaniami. Nie bez znaczenia jest również korzystanie z różnych systemów, które mogą wspomóc grającego i ułatwić generowanie całkiem sporych dochodów. Jednym z przykładów takich systemów jest tak zwana progresja na remisy. W skrócie system ten polega na zwiększaniu stawki na kolejne, podobne typy. Warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat systemu progresji na remisy.

Czym jest progresja na remisy i co warto o niej wiedzieć?

Jeśli chodzi o progresję na remisy to jest to system, który premiuje graczy dysponujących sporym kapitałem oraz dużą cierpliwością. Jest to bowiem rozwiązanie dla osób, które nie są nastawione na natychmiastowy zysk i mogą poczekać odpowiednią ilość czasu. Jeśli chodzi o sam system to polega on na obstawianiu określonego wyniku danej drużyny przy stopniowym zwiększaniu stawki po każdym nietrafionym typie, aż do momentu wygranej. Progresja na remisy jest dość popularnym systemem stosowanym przez osoby zainteresowane obstawianiem meczów piłki nożnej albo hokeja na lodzie.

Bardzo ważną kwestią w przypadku grania prezentowanym systemem, jest właściwe przygotowanie do obstawiania. Przede wszystkim kluczową kwestią jest wykonanie dogłębnej analizy i wybranie rozgrywek oraz drużyny, której wyniki będą typowane. Dobrze jest więc przeglądać statystyki różnych lig pod kątem ilości remisów, które w nich padają. Taka analiza wymaga pracy i poświęcenia czasu, ale jest to opłacalna inwestycja.

Samo przygotowanie jest bardzo ważne, ale nie zda się na nic, w przypadku braku odpowiedniego kapitału. Musi on być odpowiednio duży, aby progresja miała szanse powodzenia. Kolejną kwestią w ramach przygotowań jest ustalenie bazowej stawki, przy której obstawiać się będzie pierwszy typ, a także mnożnika, przez który będzie się mnożyć stawkę bazową w przypadku niepowodzenia. Istotny jest też poziom progresji, czyli maksymalna ilość zakładów, jakie będą stawiane. Pozwoli to na uniknięcie całkowitego bankructwa, gdyby wiele rezultatów meczów pod rząd, nie ułożyło się po myśli grającego.

Czytaj również:  Co to znaczy draw?

Różne rodzaje systemu progresji na remisy

Jeśli chodzi o przykładową grę systemem, jakim jest progresja na remisy w przypadku kursów na remis oscylujących w granicach 3 złotych to polega ona na obstawieniu stawki bazowej (np. 20 zł w pierwszym meczu). W razie powodzenia do wygrania jest 60 zł, ale przy porażce należy podwoić stawkę i obstawić 40 zł, dalsze niepowodzenie to stawka 80 zł, a kolejne to już 160 zł. W przypadku padnięcia remisu w czwartym meczu. W takim przypadku łącznie w zakłady zostało zainwestowanych 300 zł, ale przy stawce 160 zł i kursie na poziomie 3,00, można wygrać około 420 zł po odliczeniu podatku potrącanego przez legalną firmę bukmacherską. Innymi słowy taka seria 4 meczów przyniesie około 120 zł czystego zysku.

Rodzaje systemów progresji na remisy

Oczywiście nie można mieć 100% pewności wygranej i mogą trafić się serie, w których przekroczony zostanie próg progresji. W takiej sytuacji trzeba będzie zacząć serię od początku godząc się z utratą zainwestowanych środków. W perspektywie długofalowej, po dobrej analizie i doborze drużyn, taki system jest jednak dość skuteczny i dochodowy. Okazuje się, że istnieje kilka rodzajów progresji, które zostały przedstawione poniżej:

  • Progresja malejąca – najpopularniejszy typ progresji przedstawiony w powyższym przykładzie. W tym systemie gracz stopniowo zwiększa stawkę aż do momentu trafnego obstawienia remisu. Oczywiście ten system wymaga odpowiedniego kapitału, zachowania zimnej krwi oraz dużej cierpliwości. Dobrym przykładem jest tutaj nie tylko klasyczna progresja na remisy, ale również system Fibonacci, w którym kolejna stawka nie jest mnożona przez określony mnożnik tylko stanowi sumę dwóch poprzednich stawek.
  • Progresja rosnąca – jest to system dla osób dysponujących mniejszym kapitałem. System ten polega na zwiększaniu stawki przy kolejnych wygranych (a nie wracaniu do kwoty bazowej jak w progresji malejącej). System ten przynosi największe korzyści w przypadku serii kilku trafionych typów pod rząd.
  • Progresja z zabezpieczeniem – taka progresja na remisy polega na zmniejszeniu stawki, w przypadku dużej wygranej na początku lub po serii kilku wygranych w ramach progresji rosnącej. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie ewentualnych strat i uniknięcie sytuacji powodującej utratę wszystkich środków przeznaczonych na grę.
Czytaj również:  Czy istnieje jakiś opłacalny system bukmacherski?

O czym warto pamiętać?

Progresja na remisy to system posiadający zarówno zwolenników, jak i przeciwników. Nic w tym dziwnego, ponieważ nigdzie nie istnieje system dający 100% pewności wygranej. Granie taką strategią zależy więc od indywidualnej decyzji obstawiającego. Ważna jest oczywiście rozsądna gra i ustalanie bezpiecznych stawek w ramach rozsądnego zarządzania środkami przeznaczonymi na grę. Warto zwracać uwagę na firmy oferujące ciekawe bonusy od depozytu lub nawet bez depozytu, dzięki którym możliwe jest zyskanie większego bankrollu bez inwestowania własnych pieniędzy. Sporo legalnych bukmacherów, działających w Polsce, oferuje takie promocje, więc warto poświęcić odrobinę swojego czasu na poszukiwania.