Jak wygląda aktualna tabela ligi angielskiej?

English Football League czyli, Liga Angielska piłki nożnej to najstarsze na świecie rozgrywki piłkarskie, których początek sięga 1888 roku. Do 1992 roku były to najwyższe rangą rozgrywki, w których udział brały kluby z Anglii i Walii, jednak po utworzeniu Premier League zostały zdeklasowane do drugiego poziomu.

EFL zapewnia naprawdę niesamowite emocje. Podczas każdego sezonu do walki stają aż 72 drużyny, rywalizując między sobą na różnych szczeblach: EFL Championship, EFL League One i EFL League Two. W każdej z nich startują 24 zespoły, a ten, który w EFL Chamioship zdobędzie najwięcej punktów zyskuje szansę na sprawdzenie się w najwyższej klasie rozgrywkowej – Premier League.

Obecna tabela ligi angielskiej

Na obecnym etapie jesteśmy w stanie wyróżnić już prawdziwych faworytów Ligi angielskiej, a także drużyny, które najprawdopodobniej będą musiały pożegnać się ze swoją obecną pozycją. Tylko w środkowej części tabeli da się zauważyć wyrównaną walkę, podczas której drużyny walczą o każdy punkt.

Pierwsze miejsce w tabeli należy obecnie do Playmouth Argyle. Drużyna ma za sobą już 16 meczów, podczas których zaledwie 2 razy przegrała, 2 razy remisowała i 12 razy odnosiła sukces. Tak dobre wyniki, pozwoliły zawodnikom zgromadzić aż 38 punktów i tym samym zostawić konkurencję daleko w tyle. Dobrze przedstawia się również bilans bramek. Zawodnicy podczas toczonych meczów trafili 32 bramki, a przy tym pozwolili sobie wrzucić 17 goli. To sprawia, że obecnie kończą z bilansem na poziomie 15 bramek. Walka o pierwsze miejsce toczy się z Ipswich Town, który wyraźnie depcze im po piętach z 36 punktami.

Jednak nie da się ukryć, że walka pomiędzy tymi dwiema drużynami jest naprawdę zaciekła i wszystko wyjaśni się w nadchodzących spotkaniach. Ipswich Town choć finalnie pozostaje dwa punkty za obecnymi liderami, ma naprawdę duży potencjał. W takiej samej liczbie spotkań Ipswich Town 11 razy wygrał, 3 razy remisował i zaliczył 2 porażki. Jednak widać nieznacznie lepszą obronę. Bilans bramek zawodników Ipswich wynosi obecnie 17 przy bilansie na poziomie 15 bramek w przypadku Playmouth.

Czytaj również:  Real Madryt - Manchester City typy i analiza

Trzecie miejsce, z wyraźnie niższą liczbą punktów – 31 należy do Sheffield Wednesday. Zawodnicy, podobnie jak ich rywale, mają już za sobą 16 meczów, a sukces udało im się odnieść tylko podczas 9 spotkań. 4 remisy i 3 porażki nie dały im bezpiecznej pozycji na szczycie tabeli.

Ostatnie pozycje wydają się być pewne. Trzy ostatnie drużyny wyraźnie nie dają sobie rady ze skuteczną obroną, o czym świadczy bilans bramek. Tylko zawodnicy z klubu Morecambe mają przed sobą jeszcze jedno spotkanie do wyrównania liczby meczów z pozostałymi drużynami, jednak aby wyjść z zagrożonej trójki, musieliby nadchodzący mecz wygrać.

Morecambe na chwilę obecną ma na swoim koncie zaledwie 11 punktów, na które składają się 2 zwycięstwa, 5 remisów i 8 porażek. Nieciekawie wygląda też bilans bramek. Przy 11 strzelonych golach, piłkarze tego klubu przepuścili aż 25 goli, co daje bilans rzędu -14 bramek.

Niewiele lepiej wygląda sytuacja Burton Albion. Piłkarze rozegrali już 16 meczów, spośród których tylko 3 okazały się zwycięskie. 3 remisy i 10 porażek pozwoliło zdobyć zawodnikom 12 punktów, które nie gwarantują bezpieczeństwa w lidze angielskiej. Choć piłkarze klubu Burton Albion nieznacznie lepiej radzili sobie w ataku, to nie da się ukryć, że ich obrona jest na naprawdę niskim poziomie. Zawodnicy strzelili 18 bramek, ale równocześnie przepuścili 31, tym samym uzyskując bilans -13.

Ostatnią trójkę zamyka Forest Green Rovers. Piłkarze tej drużyny po 16 meczach mają za sobą 3 zwycięstwa, 4 remisy i 9 porażek. Niestety tym, co zwraca szczególną uwagę jest fakt, że zawodnicy strzelili zaledwie 15 bramek, a równocześnie przepuścili aż 33. To sprawia, że w ostatecznej konfiguracji to właśnie oni mają najsłabszy bilans na poziomie -18 bramek.

Z pewnością jeszcze wiele się zmieni w klasyfikacji końcowej ligi angielskiej. Przed nami 17 kolejka, w której kolejne zespoły staną do walki między sobą. Jednak to w dalszym ciągu nie jest nawet półmetek. Ostatecznie piłkarze mają przed sobą aż 46 kolejek, w trakcie których może się wydarzyć naprawdę wiele. Na pewno nie bez znaczenia będą tutaj statystyki zawodników. Obecnie tytuł najlepszego strzelca w tej lidze należy do Jonsona Clarke-Harrisa. Do tej pory mężczyzna trafił aż 11 goli, co pozwoliło jego drużynie zająć 4 pozycję w klasyfikacji. Jeżeli utrzyma grę na podobnym poziomie, to może zapewnić swojej drużynie miejsce w pierwszej trójce.

Czytaj również:  Olympique Marsylia – Olympique Lyon analiza i typy

Liga angielska trzyma naprawdę wysoki poziom. Liczne bramki sprawiają, że liga angielska wyróżnia się wysoką dynamiką. Jeśli lubisz emocje, powinieneś bliżej poznać możliwości, jakie ma ze sobą ta liga. Wszystkie mecze można oglądać na kanale Event Channel, z kolei dwa wybrane na kanale CANAL+. Oczywiście wydarzenie jest dostępne również na licznych platformach streamingowych, w tym Viaplay oraz u legalnych polskich bukmacherów, którzy posiadają w swojej ofercie transmisje z wydarzeń sportowych.