Jak w praktyce wyglądają typy na piłka ręczna?

Piłka ręczna to dyscyplina, której zdecydowanie towarzyszą duże emocje, także z udziałem polskiej reprezentacji i najlepszych polskich klubów, które występują w rozgrywkach Ligi Mistrzów. Jest to dyscyplina bardzo specyficzna, która nie jest łatwa do typowania, a to z kilku powodów. Jak to wygląda w praktyce i w jak typować piłkę ręczną, by osiągnąć sukces? Sprawdźmy.

Jakie opcje są dostępne?

W przeciwieństwie do takich dyscyplin sportu jak siatkówka czy koszykówka rozstrzygnięcie meczu jako remis jest możliwe. Oczywiście wiele też zależy od rozgrywek. Dla przykładu, jeśli po 60 minutach gry będzie wynik remisowy, wówczas może dojść do rzutów karnych. Tak jest na przykład w PGNiG Superlidze, gdzie grają najlepsze polskie kluby.

Jest to raczej wyjątek od reguły, gdyż w wielu innych ligach europejskich taki system nie występuje. Oczywiście do takich sytuacji może również dojść w przypadku, gdy mamy do czynienia z fazą pucharową w danych rozgrywkach jak Mistrzostwa Świata, czy Europy, a także zmagania klubowe. Wówczas do rozstrzygnięcia wymagana jest także dogrywka.

Stąd też wiadomo, że opcją najchętniej wybieraną przez graczy jest zakład na sam wynik, a więc typowanie 1X2. Czasami jednak jest tak, że gdy faworyt gra z o wiele słabszą drużyną, wówczas kursy są mocno rozbieżne i dochodzi do sytuacji, gdy kurs na drużynę lepszą wynosi 1.01. Wówczas do gry wchodzą inne opcje, a tych jest dosyć dużo.

Jednym z takich może być przewidywanie, ile bramek padnie w meczu. Oczywiście można wybrać spośród powyżej lub poniżej i linii przygotowanych przez dane firmy bukmacherskie. Ich ustalenie jest uzależnione od kilku czynników, stąd też w wielu meczach można spotkać różne linie na bramki. Takie typy piłka ręczna również są bardzo chętnie wybierane przez graczy, gdyż tak samo, jak w przypadku 1X2 często towarzyszy temu duża liczba emocji, bo nie wiadomo, czy w ostatnich sekundach padnie ta ostatnia wymagana bramka. Oczywiście poza samym typowaniem bramek na cały mecz dostępne są do wyboru opcje na dany zespół, na 1 lub 2 połowę.

Czytaj również:  Jak rozpoznać legalnego bukmachera? Rejestracja u bukmachera.

Handicap i inne zakłady

Jeśli dochodzi do takiej sytuacji, gdzie kursy na jedną i drugą drużyną są mocno rozbieżne, wówczas dobrym pomysłem może być skorzystanie z zakładu zwanego handicapem. Wówczas od wyniku danej drużyny na początku meczu można odjąć, oczywiście wirtualnie daną liczbę. Na sam koniec spotkania, bądź połowy dany zespół musi posiadać określoną przewagę. To samo tyczy się w drugą stronę, gdy wybieramy słabszy zespół i chcemy, by przegrał on jak najmniej.

W przypadku PGNiG Superligi, rozgrywek w europejskich pucharach, a także w ramach najważniejszych turniejów reprezentacyjnych możliwe do wyboru są także typy na liczbę bramek danego zawodnika. Oczywiście jest to opcja najbardziej ryzykowna, ponieważ dany zawodnik może być w danym meczu bardziej oszczędzany przez trenera, nie dostawać wielu podań bądź też będzie siedział na ławce kar za zbyt brutalny faul.

W zależności od rozgrywek i ich popularności możliwe jest także typowanie długoterminowe, gdzie obstawiamy przykładowo, która z drużyn zostanie mistrzem bądź spadnie z ligi. To na pewno bardzo ciekawa opcja. Typy piłka ręczna jak widać posiadają wiele ciekawych opcji.

Jak właściwie typować piłkę ręczną?

Tak samo, jak w przypadku innych dyscyplin, tak i w piłce ręcznej potrzebna jest choć minimalna wiedza na temat danego klubu czy rozgrywek. To znacznie ułatwi graczowi typowanie danego spotkania. Gra po samych kursach i liczenie na łut szczęścia nie jest dobrym pomysłem, często to prowadzi do przegranej, a zdarza się tak, że spotkanie jest mocno wyrównane do ostatnich sekund, o wygranej decydują dosłownie detale.

Dlatego też chcąc wygrywać w zakładach na piłkę ręczną warto zrobić sobie krótką analizę i spojrzeć na kilka statystyk związanych z danym meczem. Są to między innymi forma, miejsce w tabeli, spotkania bezpośrednie, atut własnego boiska, liczba rzucanych i traconych bramek, a także sytuacja kadrowa i niedostępni do gry zawodnicy.

Czytaj również:  Darmowa kasa za rejestrację bez depozytu - Gdzie zyskać darmową kasę za rejestrację w bukmacherce?

Najlepszy bukmacher do gry w piłkę ręczną

Niemal każda firma bukmacherska wystawia swoją ofertę na piłkę ręczną. Oczywiście nie wszędzie będzie ona na tyle rozbudowana, aby dany gracz zainteresowany konkretnym meczem był skory z tego skorzystać. Dobrą opcją w tym przypadku wydaje się być bukmacher Superbet, który posiadanie odpowiednie i wartościowe typy piłka ręczna.

Wśród wymienionych wyżej opcji, które są najpopularniejsze wśród graczy na tę dyscyplinę, Superbet posiada je niemal wszystkie. Jest to na pewno ważny argument do tego, aby zaufać i wybrać go jako tego do gry.

Warto zwrócić uwagę na to, że już dosłownie za kilka dni ruszają Mistrzostwa Świata w piłce ręcznej, stąd też możliwości obstawiania będzie bardzo dużo. Superbet będzie wówczas posiadał opcje na każde spotkanie, w tym te z udziałem reprezentacji Polski. Typowanie bramek Arkadiusza Moryto, ilość straconych bądź rzuconych bramek z Francją, a także typy terminowe, jak to czy uda nam się wyjść z grupy, a jeśli tak, to jaka będzie nasza historia w tym turnieju.