Jak typować znane ligi piłkarskie?

Zdecydowana większość graczy zaczyna swoją przygodę z typowaniem zakładów bukmacherskich od znanych lig piłkarskich. Z pewnością duży wpływ na taki właśnie wybór ma fakt, że piłka nożna jest obecnie najpopularniejszą dyscypliną sportową na całym świecie. Co więcej, znane ligi piłkarskie trzymają naprawdę wysoki poziom, gwarantując nie tylko doskonałe emocje podczas oglądania meczów, ale dodatkowo zapewniając wysokie zarobki podczas typowania spotkań.

Planujesz wkroczyć do świata zakładów bukmacherskich? A może już grasz, jednak chciałbyś poznać sposób, który sprawi, że twoje typy będą jeszcze skuteczniejsze? Niezależnie od tego, czym się kierujesz, koniecznie powinieneś poznać podstawowe zasady typowania popularnych lig piłkarskich.

Najpopularniejsze ligi piłkarskie

Zanim przejdziemy do szczegółów, powinieneś poznać najpopularniejsze ligi piłkarskie, które podczas każdego spotkania zbierają na trybunach i przed telewizorami milionowe publiczności. Do tych zdecydowanie najlepszych należą:

  • angielska Premier League – w lidze startuje 20 najlepszych klubów, w których łącznie występuje 515 zawodników, łączna wartość ligi 9,85 mld euro,
  • hiszpańska LaLiga – w lidzie startuje 20 klubów, w których łącznie występuje 497 zawodników, łączna wartość ligi 5,03 mld euro,
  • włoska Serie A – w lidze startuje 20 klubów, w których występuje łącznie 582 zawodników, łączna wartość ligi 4,71 mld euro,
  • niemiecka Bundesliga – w lidze startuje 18 klubów, w których występie łącznie 505 zawodników, łączna wartość ligi 4,09 mld euro,
  • francuska Ligue 1 – w lidze startuje 20 klubów, w których łącznie startuje 553 zawodników, łączna wartość ligi 3,46 mld euro,
  • polska Ekstraklasa – w lidzie startuje 18 klubów, w których łącznie występuje 553 zawodników, łączna wartość ligi 254,58 mln euro.

Choć chciałoby się powiedzieć inaczej, to polska Ekstraklasa może się poszczycić tytułem znanej ligi piłkarskiej wyłącznie w naszym kraju. Na tle pozostałych topowych lig zapewnia znacznie słabszą jakość rozrywki, a pojedynki wyraźnie odstają od tych, znanych chociażby francuskiej Ligue 1. Niemniej w naszym kraju spotkania w ramach najwyższej polskiej ligi cieszą się naprawdę dużą popularnością.

Czytaj również:  Warunki legalnego obstawiania zakładów online

Najpopularniejsze rynki na znane ligi piłkarskie

Rynki polecane do typowania w przypadku znanych lig piłkarskich nie różnią się znacząco od tych znanych nam z typowania piłki nożnej ogółem. Wśród tych cieszących się zdecydowanie najwyższym uznaniem wymienić należy takie pozycje jak:

  • wynik meczu – zadaniem gracza wybierającego ten rynek jest wskazanie, czy zwycięży drużyna gospodarczy, padnie remis, czy zwycięży drużyna gości. W przypadku znanych lig piłkarskich, zauważyć można, że wyraźnie częściej sukces należy do gospodarczy. Chcąc wytypować ten zakład, warto wziąć pod uwagę, gdzie spotkają się zawodnicy, a także w jakiej formie się znajdują. Co więcej warto zweryfikować, jak drużyny grają na początku spotkań ligowych, a także jak ich gra się zmienia wraz z nadchodzącym finałem. Wiele topowych drużyn na początku sezonu zdaje się grać bezpiecznie, przez co liczba strzelonych przez nich bramek może być wyraźnie niższa.
  • wynik meczu z podpórką – jeśli planujesz postawić zakład na zwycięstwo podczas spotkania mocno wyrównanych drużyn, możesz zdecydować się na zakład z podpórką, znany też zakładem z podwójnym wynikiem. Podobnie, jak w przypadku zakładu na wynik meczu, twoim zadaniem jest wytypowanie zwycięscy spotkania, przy czym możesz wskazać dwa wyniki, które w twojej ocenie mogą się pojawić.
  • BTTS – czyli zakład, że obie drużyny strzelą gola. Ten rynek jest szczególnie warty rozważenia, podczas typowania znanych lig piłkarskich. Jeśli planujesz postawić zakład na spotkanie drużyn, które słyną z agresywnej gry, z wyraźnie słabszą obroną, wówczas możesz być niemal pewny, że każdej z drużyn uda się strzelić przynajmniej jednego gola, zapewniając ci tym samym wygrany zakład.
  • Under/over liczba bramek – choć w przypadku mniej znanych lig rynek ten może się okazać problematyczny, to podczas typowania drużyn grających w topowych drużynach może być naprawdę dochodowy. Szczególnie, gdy planujesz postawić zakład na drużynę, która słynie z dynamicznej gry. Liczne bramki podczas spotkania to prawdziwy wyznacznik topowych lig. Dynamika w ich spotkaniach sprawia, że nie tylko nie będziesz się nudził podczas typowania, ale dodatkowo będziesz mógł wyrwać naprawdę wysoką wygraną od bukmachera.
Czytaj również:  Co oznacza określenie bezdepozytu?

O czym pamiętać typując znane ligi piłkarskie?

Jeśli planujesz przystąpić do typowania znanych lig piłkarskich, powinieneś wiedzieć, że również w przypadku rozgrywek na najwyższym poziomie nie możesz zapominać o statystykach i analizie informacji. Chcąc zwiększyć skuteczność swoich typów musisz być na bieżąco ze wszystkimi najważniejszymi informacjami ze świata sportu.

Pamiętaj przy tym, by poza własnymi analizami, na bieżąco śledzić przewidywania ekspertów piłkarskich. Wysoka popularność piłki nożnej sprawia, że te są dostępne niemal na całym świecie. Zatem zamiast chaotycznie stawiać swoje pierwsze zakłady, postaw na wiedzę i doświadczenie ekspertów, którzy na co dzień zajmują się analizami piłkarskimi.