Jak typować mecze PKO Ekstraklasy?

Choć nasza rodzima Ekstraklasa wyraźnie odbiega swoim poziomem od topowych lig europejskich, to mimo wszystko cieszy się sporym zainteresowaniem wśród wielbicieli piłki nożnej w Polsce. Choć każdy wierny kibic bez trudu wskaże jej największe wady, których nie sposób ukryć pod licznymi mocnymi stronami, to w dalszym ciągu jest uznawana za najchętniej oglądaną ligę piłkarską w Polsce. Kibice z kraju nad Wisłą chętnie utożsamiają się z klubami, co automatycznie znajduje swoje odzwierciedlenie w ofertach firm zajmujących się oferowaniem zakładów bukmacherskich.

W naszym serwisie na bieżąco śledzimy wszystkie spotkania rozgrywające się na naszych boiskach, by móc przygotować dla was najważniejsze, a przede wszystkim najskuteczniejsze wskazówki dotyczące skutecznego typowania meczów PKO Ekstraklasy. Jednak nie oszukujmy się, typowanie Polskiej najwyższej klasy rozgrywkowej nie należy do najprostszych. Niemal w każdej kolejce pojawiają się jakieś zwroty akcji i niespodziewane zdarzenia. Jednak posiłkując się odpowiednią analizą jesteśmy w stanie maksymalnie ograniczyć ryzyko, by wskazać możliwie jak najpewniejsze typy.

Typuj zwycięzcę PKO Ekstraklasy

Choć zazwyczaj jesteśmy ostrożni podczas proponowania zakładów długoterminowych na niemal samym początku ligi, to mecze PKO Ekstraklasa pokazały nam, że zwycięzca może być tylko jeden. Mowa tu oczywiście o Legii Warszawa, która już 16 razy kończyła starcia z tytułem Mistrza Polski. Jednak to dopiero początek jej sukcesów, ponieważ oprócz tego piłkarze ze stolicy aż 19 razy dzierżyli w dłoniach Puchar Polski i 4 razy Superpuchar Polski. Te dane dają do myślenia.

Obecny sezon również zapowiada się imponująco. Poza dziesięcioma porażkami i zaledwie siedmioma remisami w tym roku i Legia Warszawa pokonywała swoich przeciwników aż dwadzieścia jeden razy. Choć początek sezonu 2022/2023 miał miejsce dopiero w lipcu, to już teraz na szczycie tabeli wyników królują legioniści. Jednak co ciekawe, operatorzy zakładów wzajemnych przewidują, że największą motywację do walki będą wykazywać zawodnicy Lecha Poznań, którzy to będą odczuwali silną potrzebą obronienia tytułu. Czy jest wobec tego sens przeczyć typom legalnych polskich bukmacherów i obstawiać zwycięstwo innej drużyny? Na to pytanie musisz sobie odpowiedzieć sam, po szczegółowej analizie statystyk każdej z drużyn.

Czytaj również:  Celta Vigo - Girona typy i analizy

Obstawiaj zakłady na króla strzelców

W większości lig piłkarskich występuje wyraźny król strzelców, który niemal samodzielnie decyduje o pozycji swojej drużyny w tabeli wyników. Nie inaczej jest w przypadku polskiej Ekstraklasy. Podczas ubiegłego sezonu tytuł króla strzelców należał do Iviego Lopeza, pochodzącego z Hiszpanii zawodnika Rakowa Częstochowy. To on trafił dla swojej drużyny aż 20 bramek, co jest naprawdę imponującymi wynikiem.

Tuż za nim uplasowali się gracz z Lecha Poznań Mikael Ishak, na równi z Karolem Angielskim z Radomiaka Rafom. Obydwaj, dla swoich drużyn strzelili gole aż 18 razy podczas 34 meczy.

Wiedząc, którzy strzelcy są najskuteczniejsi, możesz poza zakładami długoterminowymi na najlepszego strzelca, pokusić się na typowanie zakładów na liczbę bramek podczas spotkań. Widząc, że zespoły z najlepszymi strzelcami grają z wyraźnie słabszą drużyną możesz pokusić się o tym na wygraną drużyny snajpera. Z kolei podczas spotkania wyrównanych zespołów możesz rozważyć zakład, że obie drużyny strzelą gola (BTTS) lub postawić zakład na ilość bramek w formule under/over. Niezależnie od tego, na jaki zakład się zdecydujesz, pamiętaj, że najważniejsze jest zapoznanie się ze statystykami.

Typuj rzuty rożne

Wiedząc, którzy zawodnicy strzelają największe liczby bramek warto pamiętać o zweryfikowaniu, które zespoły podczas gry kładą szczególny nacisk na ofensywę. Zespoły o szczególnie rozwiniętym ataku znacznie częściej będą wyrzucały piłkę poza boisko, co skutkować będzie rzutami rożnymi dla drużyny przeciwnej. Jednak w tym rynku znów wracamy do słowa klucz – statystyk. Aby odpowiednio oszacować ten rynek, musisz zapoznać się ze szczegółowymi statystykami stających naprzeciw siebie klubów. W sytuacji, gdy rywalizować ze sobą będą drużyny atakujące, liczba rzutów rożnych będzie znacznie wyższa, niż podczas spotkania atakujących z broniącymi. Pamiętaj, że w zestawieniach statystyk kryją się odpowiedzi na najczęściej nurtujące graczy pytania, które choć nie dadzą ci pewnej odpowiedzi, to z pewnością poprawią twój pogląd na sytuację.

Czytaj również:  Jak wpłacić w Superbet przy pomocy paysafecard?

Zakłady na opuszczenie ligi

Typując klub, który będzie zmuszony do powrotu do drugiej ligi najlepiej stawiać zakłady na juniorów, którzy dopiero wkroczyli do pierwszej ligi rozgrywkowej w Polsce. Jeśli jednak w danym sezonie w PKO Ekstraklasie nie pojawili się nowicjusze, wówczas możesz założyć, że to Wisła Kraków osiągnie najsłabszą pozycję. Spadek formy jest zauważalny od dłuższego czasu, na co z pewnością składają się problemy finansowe i organizacyjne. Czy istnieje szansa, że krakowianie odzyskają formę? Ciężko powiedzieć, niestety na chwilę obecną są dobrym typem na największych przegranych.